Wczytuję dane...

Klej Epoksydowy Mocny Dwuskładnikowy BEZBARWNY 2x3ml wodoodporny Dragon uniwersalny

Produkt niedostępny. Jeśli chcesz otrzymać wiadomość, gdy wróci do sprzedaży, kliknij tutaj.
7,50 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Dragon Klej Epoksydowy Uniwersalny 5 minutowy

opakowanie: 2x3ml


Profesjonalny, super mocny, dwuskładnikowy klej epoksydowy. Tworzy twarde spoiny, które się nie kurczą, nie rozciągają i nie deformują. Po utwardzeniu można obrabiać go mechanicznie


Cechy produktu:

- super szybki,
- wodoodporny,
- trwale wiążący,
- supermocny,
- do wewnątrz i na zewnątrz.


Zastosowanie

Produkt przeznaczony do klejenia:

- metalu,
- ceramiki,
- drewna,
- porcelany,
- minerałów skalnych,
- elementów betonowych,
- styropianu,
- gumy,
- tworzyw sztucznych (np. laminaty, tworzywa poliestrowe, bakelity).

Przydatny przy naprawie armatury i urządzeń sanitarnych, naprawie biżuterii i ozdób, mocowaniu uchwytów do szyb, klejeniu reklam, napisów, blend itp.


Kolor spoiny: bezbarwny


Konsystencja: wysokolepka ciecz


Czas otwarty kleju: ok. 1-2 minut


Czas wstępnego wiązania: 5 min


Czas pełnego wiązania: 24 h


Wydajność: 5 - 10 m²/L w zależności od rodzaju i porowatości podłoża


Właściwości spoiny: wodoodporna, twarda, nie kurczy się, nie rozciąga, nie deformuje. Można ją obrabiać mechanicznie (wiercenie, szlifowanie, gwintowanie itp.).


Sposób użycia

Przygotowanie powierzchni: Klejone elementy zszorstkować papierem ściernym. Powierzchnię przed naprawą oczyścić z rdzy oraz luźno związanego starego pokrycia, odtłuścić i dokładnie osuszyć.

Temperatura podczas wykonywania prac: Prace prowadzić w temperaturze od +5 ºC do +25 ºC  (temperatura podłoża, otoczenia oraz klejonych elementów).  W temperaturze poniżej +5 °C klej nie wiąże.

Zalecenia: Wycisnąć ze strzykawki odpowiednią ilość kleju. Oba składniki dokładnie wymieszać aż do uzyskania jednorodnej masy. Klej po zmieszaniu zachowuje przydatność do użycia przez ok. 1-2 min. Nałożyć cienką warstwę kleju na jedną z łączonych powierzchni, złączyć klejone elementy i mocno docisnąć. W temperaturze +20°C klej wiąże w ciągu 5 min. Pełną wytrzymałość mechaniczną spoina uzyskuje po ok. 24 godzinach Po zakończeniu prac opakowanie z klejem szczelnie zamknąć.

Czyszczenie narzędzi i zabrudzonych elementów: Zabrudzone narzędzia i świeże plamy czyścić rozcieńczalnikiem epoksydowym. Zaschnięte zabrudzenia usuwać mechanicznie.

Ograniczenia i uwagi: Przed zastosowaniem sprawdzić działanie kleju na klejone elementy. Nie jest przeznaczony do stosowania na powierzchnie mające bezpośredni kontakt z żywnością. Klej nie jest klejem konstrukcyjnym, nie jest przeznaczony do przenoszenia znacznych naprężeń. Nie klei PP, PE, PTFE.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także