Wczytuję dane...

Klej Butapren 50ml Dragon do butów tuba kontaktowy elastyczny wodoodporny

Produkt dostępny!
5 szt.
7,35 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Dragon Klej Butapren Kontaktowy

opakowanie: 50ml


Łatwy w użyciu rozpuszczalnikowy klej kontaktowy. Tworzy bardzo wytrzymałe, elastyczne spoiny odporne na działanie wody. Nie zawiera toluenu i cykloheksanu. Nie plami łączonych powierzchni.


Cechy produktu:

- kontaktowy,
- wodoodporny,
- elastyczny,
- do wewnątrz i na zewnątrz.


Zastosowanie

Produkt przeznaczony do łączenia:

- gumy,
- na zimno skóry naturalnej i sztucznej (np. pasek, torebka, siodło),
- tkanin z surowców naturalnych i sztucznych,
- filcu,
- drewna,
- korka itp.

Może być stosowany do klejenia obuwia. Może być stosowany zarówno w przemyśle obuwniczym jak i w warsztatach szewskich oraz gospodarstwach domowych.


Kolor kleju:  ciemnożółty


Konsystencja: wysokolepka, ciągnąca ciecz


Czas otwarty kleju: 1 h


Czas wstępnego wiązania: 2 h


Czas pełnego wiązania: 24 h


Wydajność: silnie zależy od rodzaju podłoża


Właściwości spoiny: odporna na proces starzenia, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, jest elastyczna i odporna na działanie wody


Wytrzymałość spoiny na rozwarstwianie: 3 daN/cm (3 kG/cm)


Sposób użycia

Przygotowanie powierzchni: Klejone elementy zszorstkować, dokładnie oczyścić i odpylić. Miejsca zatłuszczone przemyć „Benzyną ekstrakcyjną” DRAGON lub „Acetonem” DRAGON.

Temperatura podczas wykonywania prac: Prace prowadzić w temperaturze od +18 ºC do +25 ºC  (temperatura podłoża, otoczenia oraz klejonych elementów).

Zalecenia: Obie łączone powierzchnie posmarować cienką warstwą kleju. Powierzchnie porowate po podsuszeniu posmarować powtórnie. Po upływie ok. 10 minut klejone elementy mocno docisnąć na ok. 30 minut. Pełną wytrzymałość spoina uzyskuje po 24 godzinach. Po zakończeniu prac opakowanie z klejem szczelnie zamknąć.

Czyszczenie narzędzi i zabrudzonych elementów: Zabrudzone narzędzia i świeże plamy czyścić „Rozcieńczalnikiem uniwersalnym” DRAGON. Zaschnięte zabrudzenia można usunąć tylko mechanicznie.

Ograniczenia i uwagi: Przed zastosowaniem sprawdzić działanie kleju na klejone elementy. Nie jest przeznaczony do stosowania na powierzchnie mające bezpośredni kontakt z żywnością. Nie klei PP, PE, PTFE, spienionego polistyrenu (styropian).

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także