Wczytuję dane...

Acryl-Putz Masa naprawcza FX23 Flex 0,5kg szpachla elastyczna z włóknem szklanym

Produkt dostępny!
4 szt.
15,76 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Śnieżka Acryl-Putz FX23 FLEX - Masa Naprawcza Elastyczna z Zawartością Włókna Szklanego

opakowanie: 0,5kgACRYL-PUTZ® FX23 FLEX to gotowa do użycia elastyczna masa naprawcza z dodatkiem włókna szklanego znajdująca zastosowanie przy wszelkich pracach naprawczych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Ze względu na wysoką i stałą elastyczność można ją stosować na pęknięcia o szerokości do 5 mm bez konieczności stosowania taśm zbrojeniowych. Masa po wyschnięciu pozostawia transparentną powłokę z widocznymi włóknami, którą można pokryć gładziami/masami szpachlowymi ACRYL­-PUTZ w zależności od rodzaju i przeznaczenia podłoża.


Przeznaczona jest do powierzchni betonowych, gipsowych, cementowo­-wapiennych, drewnopochodnych i płytach gipsowo-­kartonowych.


Właściwości:

- gotowa do użycia
- zawiera włókno szklane
- doskonale przyczepna do podłoża
- łatwo się nakłada
- wysoce elastyczna
- do wewnątrz i na zewnątrz


Przyczepność: ≥ 0,5MPa


Temperatura stosowania i podłoża: od +10ºC do +30ºC


Wydajność: około 1,3kg/m² przy grubości warstwy 1 mm.Sposób stosowania


Przygotowanie podłoża:

- Podłoże przeznaczone do obróbki powinno być mocno związane, suche, pozbawione zatłuszczeń, luźnych ziaren tynku i pyłu
- W celu wzmocnienia podłoża zaleca się przed szpachlowaniem zastosować ACRYL-­PUTZ® GP41 GRUNT POLIMEROWY GŁĘBOKO PENETRUJĄCY lub ACRYL­-PUTZ® GU 40 GRUNT POLIMEROWY UNIWERSALNY w zależności od stopnia chłonności podłoża
- Płyty gipsowo-­kartonowe zamocować na ścianie lub suficie zgodnie z zasadami ich montażu


Przygotowanie wyrobu

- Gotowa do użycia masa szpachlowa


Nakładanie:

- Nakładać za pomocą szpachelki, pacy ze stali nierdzewnej lub z tworzyw sztucznych (jednorazowo warstwy o grubości do 3 mm), dociskając tak, aby masa dokładnie wypełniła pęknięcie oraz dobrze przywarła do jego boków
- W celu uzyskania gładszej struktury zaleca się nałożoną warstwę wygładzić szpachelką zwilżoną wodą.
- Po całkowitym wyschnięciu uzyskaną powłokę zaleca się pokryć właściwą dla danego podłoża masą szpachlową ACRYL-­PUTZ®, celem uzyskania idealnej gładkości powierzchni przeznaczonej pod malowanie.
- W przypadku zastosowania szpachli na zewnątrz, wyschniętą powłokę należy pokryć wyrobem przeznaczonym do stosowania na zewnątrz.
- Prace wykonywać w temperaturze podłoża i otoczenia powyżej +10ºC
- Czas schnięcia w temp. +20ºC i wilgotności powietrza 65% ­ (grubość 1 mm) około 4 godziny, pełne wyschnięcie następuje do 24 godzin.


Pomieszczenia w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytkowania.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także