Wczytuję dane...

Atlas Szop 1kg 1L środek usuwania zabrudzeń czyszczenia plamy z rdzy naloty po zaprawie fudze

Produkt dostępny!
8 szt.
18,41 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

ATLAS SZOP - skoncentrowany środek do usuwania zabrudzeń cementowych i wapiennych

opakowanie: 1kgATLAS SZOP zawiera kwas nieorganiczny. Daje możliwość rozcieńczania w zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia. Przykładowo:

- grube, stare pozostałości po klejach, fugach, zaprawach tynkarskich itp.: bez rozcieńczania
- nalot po klejach, fugach, zaprawach tynkarskich itp.: 1:3 do 1:5
- brud i wapno: 1:5 do 1:10
- plamy z rdzy i wody wodociągowej: 1:10 do 1:15


Usuwa pozostałości po cemencie, wapnie i gipsie – zawiera kwas nieorganiczny, zalecany jest do czyszczenia powierzchni po pracach budowlanych, w których używano zapraw mineralnych.


Zmywa zabrudzenia użytkowe - brud, osad i plamy powstałe z minerałów zawartych w wodzie, plamy rdzy itp.


Rodzaje czyszczonych powierzchni - płytki ceramiczne (glazura, terakota, gres, klinkier) i kamienne, sanitariaty, a także powierzchnie chromowane, lakierowane oraz wykonane ze stali szlachetnej i tworzyw sztucznych.


Właściwości:

- zawiera kwas nieorganiczny
- koncentrat do rozcieńczania wodą - max 1 : 15
- pH: max 2


Czyszczenie

Miejsca zabrudzone produktami zawierającymi cement lub wapno zaleca się najpierw lekko nasączyć wodą. Do nanoszenia preparatu na zabrudzenia i późniejszego czyszczenia powierzchni najlepiej używać szczotki lub gąbki. W zależności od parametrów podłoża, intensywności i rodzaju zabrudzeń preparat można stosować bez rozcieńczenia lub jako roztwór wodny (patrz tabela). Miejsca szczególnie mocno zabrudzone należy nasączyć preparatem bez rozcieńczania i tak przygotowane pozostawić na kilka minut, aby ATLAS SZOP zaczął działać. Następnie można przystąpić do usuwania zabrudzeń. Należy zachować ostrożność podczas wykonywania prac na powierzchniach, na których występują zaprawy zawierające cement lub wapno, np. okładzina ceramiczna, której spoiny wypełniono cementową zaprawą fugową. Użycie w takim przypadku środka bez właściwego rozcieńczenia może spowodować omyłkowe wymycie zaprawy lub jej przebarwianie. W każdym przypadku oczyszczoną z zabrudzeń powierzchnię należy dokładnie przemyć czystą wodą lub roztworem wodnym o lekkim odczynie zasadowym.


Zużycie

Zużycie zależne jest od stopnia i charakteru zabrudzeń.


Ważne informacje dodatkowe:

- W przypadku czyszczenia powierzchni chłonnych (porowatych), które umożliwiają wniknięcie zabrudzenia w strukturę materiału, mogą nastąpić trudności z usuwaniem zanieczyszczeń.
- Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu.

Z tym produktem kupowano także