Wczytuję dane...

Foveo RG10 Preparat 1L Grzybobójczy Glonobójczy

Foveo Tech Preparat Grzybobójczy i Glonobójczy RG 10

opakowanie: 1LFOVEO TECH RG 10 Preparat grzybo - glonobójczy wodny preparat do zwalczania grzybów i glonów. Stosowany w celu konserwacji i ochrony wyrobów kamieniarskich, konstrukcji murowanych lub materiałów budowlanych innych niż drewno, np. zainfekowane powierzchnie murów, elewacje budynków (w tym systemy ociepleń), tynki, beton, wapienie, kamienie, itp. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Nowoczesna formuła produktu sprawia, że preparat głęboko penetruje podłoże oraz skutecznie zwalcza grzyby i glony.


Cechy produktu:

- płyn – gotowy do użycia
- na zewnątrz i do wewnątrz
- zawiera wysokiej jakości biocydy
- skuteczny, szybki i łatwy w stosowaniu
- głęboko penetruje podłoże
- nieszkodliwy dla zdrowia człowieka


Zastosowanie

Wodny preparat do zwalczania grzybów i glonów. Stosowany w celu konserwacji i ochrony wyrobów kamieniarskich, konstrukcji murowanych lub materiałów budowlanych innych niż drewno, np. powierzchnie murów, elewacje budynków (w tym systemy ociepleń), tynki, beton, wapienie, kamienie, itp. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.


Temperatura stosowania: od +5 st. C do +25 st. C


Zużycie: ok. 0,2 - ­0,3 l/m² ­ jest to ilość preparatu zalecana jako skuteczna (zależnie od intensywności skażenia mikrobiologicznego).


Postać: płyn gotowy do użyciaSposób stosowania

Preparat jest gotowy do użycia, nie rozcieńczać.

1. Porośniętą powierzchnię umyć mocnym strumieniem wody tak aby usunąć luźno związane zanieczyszczenia.

2. Po wyschnięciu nanieść preparat obficie napowierzchnię roboczą za pomocą szczotki, pędzla, wałka lub gąbki aż do całkowitego jej zwilżenia.

3. Pozostawić na co najmniej 6–12 godzin.

4. Pozostałe resztki zanieczyszczeń usuwać metodą mechaniczną (np. przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniem).

5. W razie potrzeby cały proces powtórzyć.

6. Po całkowitym wyschnięciu powierzchni tj. po upływie ok. 3 dni, elewacja jest gotowa do przeprowadzania dalszych prac renowacyjnych – możemy ją malować lub tynkować.


Informacje dodatkowe

Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie drobnoustrojów. Te ostatnie potrafią trwale zepsuć wygląd każdej fasady. Możemy się ich skutecznie pozbyć dzięki zastosowaniu RG10 Preparatu grzybo- i glonobójczego marki FOVEO TECH. Aby zachować estetykę i funkcjonalność fasady budynku, niezbędna jest jej konserwacja. Dlatego przynajmniej raz w roku, warto dokonać oceny stanu elewacji pod kątem występowania na niej zanieczyszczeń jak np. brud, kurz czy olej oraz zagrożeń biologicznych, jak algi czy grzyby. Obiekty usytuowane w miejscach słabo nasłonecznionych lub w sąsiedztwie terenów zielonych powinny być sprawdzane częściej, gdyż są bardziej narażone na rozwój drobnoustrojów. Gdy na ścianach zewnętrznych budynku zauważymy charakterystyczne, zielone plamy, czas przystąpić do działania. Zaczynamy od usunięcia większych porostów za pomocą szczotki o szorstkim włosiu lub szpachelki. Następnie powierzchnię zmywamy wodą pod ciśnieniem przy rozproszonym strumieniu. Ciśnienie powinno być dobrane tak, aby strumień wody nie uszkodził elewacji. Po wyschnięciu ściany nanosimy na nią preparat, który skutecznie zwalczy grzyby i glony. Takim wyrobem jest RG10 Preparat grzybo- i glonobójczymarki FOVEO TECH. Wykorzystanie preparatu pozwala na uzyskanie chronionej przed rozwojem zagrożeń biologicznych powierzchni. Produkt nanosimy na ścianę obficie, za pomocą szczotki, pędzla, wałka lub gąbki i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Po upływie około 3 dni elewacja jest gotowa do przeprowadzania dalszych prac renowacyjnych – możemy ją malować lub tynkować. Dzięki wykonaniu poszczególnych etapów zadania, trwale pozbędziemy się kolonii grzybów lub glonów ze ścian naszego budynku.


Instrukcja konserwacji elewacji

Elewacja budynku powinna być poddawana okresowym przeglądom, a stopień oceny jej zabrudzenia określony przez odpowiedniego specjalistę – każdy przypadek powinien być traktowany indywidualnie. Tynk zewnętrzny narażony jest nie tylko na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, ale również na uszkodzenia mechaniczne czy działanie drobnoustrojów. Ocena stanu elewacji pod kątem występowania zanieczyszczeń mechanicznych (brud, kurz, oleje, ptasie odchody itp.), oraz biologicznych (algi, grzyby), powinna być dokonywana przynajmniej raz w roku – zależnie od usytuowania budynku. Szczególnej kontroli powinny być poddawane ściany silnie eksponowane na promieniowanie słoneczne. W przypadku budynków o powierzchni zabudowy > 2000m2, zaleca się wykonywanie przeglądów co najmniej 2 razy do roku, w terminie do 31 marca i 30 listopada. Zaleca się okresowe działania konserwacyjne polegające na myciu wodą pod ciśnieniem przy rozproszonym strumieniu. Wysokość ciśnienia roboczego należy określić na powierzchni próbnej; jego wielkość musi być dobrana tak, aby strumień wody skutecznie usuwał zabrudzenia i jednocześnie nie powodował uszkodzeń wyprawy. Sposób oraz częstotliwość czyszczenia należy dopasować do rodzaju elewacji i stopnia jej zabrudzenia. W przypadku występowania zabrudzeń trudnych do usunięcia zaleca się użycie odpowiedniego detergentu. Zabieg mycia elewacji należy powtarzać co 5 lat lub częściej – jeżeli wystąpi taka potrzeba.


Sposób postępowania w przypadku występowania ogólnych zanieczyszczeń mechanicznych oraz kolonii mikroorganizmów (alg i grzybów):

1. Zmoczyć ścianę wodą pod niewielkim ciśnieniem.

2. Na wilgotną ścianę nanieść starannie za pomocą wałka lub pędzla np. Preparat grzybo- i glonobójczy RG 10 FOVEO TECH (należy postępować zgodnie z instrukcją na etykiecie produktu) – prace rozpoczynać od górnej części czyszczonego fragmentu elewacji.

3. Preparat pozostawić na czas neutralizacji istniejących zanieczyszczeń (zależne od użytego środka).

4. Następnie w zależności od stopnia zabrudzenia ściany usunąć mechanicznie zanieczyszczenia stosują szczotkę z miękkim włosiem lub urządzenie do mycia pod ciśnieniem.

5. Całość spłukać wodą pod niedużym ciśnieniem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także