Wczytuję dane...

Gips Budowlany 2kg Dolina Nidy

Produkt dostępny!
8 szt.
4,93 PLN

Dolina Nidy - Gips Budowlany

opakowanie: 2kgGips Budowlany przeznaczony jest do napraw powierzchni ścian i sufitów (np. wypełniania ubytków, otworów po kołkach itp.) oraz wszelkiego rodzaju prac montażowych i instalacyjnych (osadzanie puszek, wypełnianie bruzd z przewodami elektrycznymi, itp.). Może być również wykorzystywany do sporządzania zapraw i prefabrykatów gipsowych.


Zastosowanie:

- drobne prace naprawcze na powierzchni ścian i sufitów wewnątrz budynków np. wypełnianie ubytków, zasklepianie otworów po kołkach itp.
- prace montażowe np. osadzania narożników aluminiowych i siateczkowych, przyklejania listew prowadzących przed wykonywaniem tynków gipsowych, łączenie i stabilizowanie elementów gipsowych
- w pracach instalacyjnych np. osadzania puszek podtynkowych, wypełnianie bruzd z przewodami elektrycznymi itp.
- na podłożach nieotynkowanych, wykonanych z elementów ceramicznych, cegły wapienno-piaskowej, betonu zwykłego i komórkowego oraz na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych i gipsowych oraz na płytach wiórowocementowych.
- do stosowania wewnątrz budynków


Właściwości:

- spoiwo mineralne, uzyskiwane w procesie częściowego odwodnienia naturalnego kamienia gipsowego (dwuwodnego siarczanu wapnia) pochodzącego z odkrywkowej kopalni gipsu.
- bardzo szybki przyrost wytrzymałości mechanicznej, zamocowane elementy są w krótkim czasie unieruchamiane i stabilnie mocowane
- krótki czas wiązania, pozwala na szybkie zastabilizowanie mocowanego elementu, bez konieczności stosowania dodatkowych podpór
-  produkt bardzo łatwy do nakładania i profilowania


Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być stabilne, oczyszczone z kurzu i innych zanieczyszczeń mogących osłabić przyczepność gipsu. Słabo związane fragmenty należy odkuć lub oczyścić za pomocą szczotki drucianej. Bruzdy instalacyjne powinny być dokładnie odkurzone. W obrębie miejsca gdzie przewidziano zastosowanie gipsu, podłoże należy zwilżyć wodą, bezpośrednio przez aplikacją masy. Wszystkie elementy stalowe mogące bezpośrednio stykać się z zaprawą powinny być zabezpieczone antykorozyjnie. Uwaga! Gipsu budowlanego nie stosuje się na podłożach metalowych, drewnianych i z tworzyw sztucznych.


Przygotowanie masy

Suchą mieszankę należy równomiernie wsypać do naczynia z odmierzoną ilością czystej wody, w proporcji około 0,60 litra wody na 1 kg gipsu, a następnie wymieszać ręcznie lub mechanicznie do uzyskania jednorodnej masy bez grudek i nieroztartych składników. Przed rozmieszaniem kolejnej partii materiału pojemnik dokładnie oczyścić z resztek związanej zaprawy, ponieważ może ona skracać czas wiązania następnego zaczynu.


Sposób użycia

Przygotowaną masę nakładać narzędziami ze stali nierdzewnej, w miejscu uzupełnianych ubytków, mocowania elementów lub osadzania puszek instalacyjnych. Masę niezwłocznie wyprofilować i dostosować do oczekiwanego kształtu, np. zlicowania z powierzchnią ściany.


Zużycie

W zależności od zastosowania.


Narzędzia

Wiertarka wolnoobrotowa z mieszadłem, wiadro z elastycznego tworzywa, narzędzia tynkarskie ze stali nierdzewnej (paca stalowa, szpachelka, kielnia trapezowa). Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu.


Proporcje mieszanki:

- ok. 0,60 l wody na 1 kg suchej mieszanki
- ok. 1,20 l wody na 2 kg suchej mieszanki
- ok. 9,00 l wody na 15 kg suchej mieszanki
- ok. 18,00 l wody na 30 kg suchej mieszanki


Czas gotowości do pracy: ok. 10 minut


Początek wiązania: po ok. 3 minutach


Temperatura podłoża i otoczenia: od +5 st. C do +25 st. C

Z tym produktem kupowano także