Wczytuję dane...

Spray Emalia Farba Kaloryfer-ów Grzejnik-ów Biała 400ml Champion Radiator

Produkt dostępny!
26 szt.
12,71 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Champion Color Spray - Radiator Spray

opakowanie: 400ml

aukcja dotyczy koloru: BIAŁY POŁYSKEmalia do kaloryferów w sprayu przeznaczona jest do nawierzchniowego malowania grzejników, zbiorników gorącej wody, rur c.o. i innych elementów grzewczych ze stali, żeliwa, aluminium oraz stopów miedzi. Emalia zabezpiecza malowane powierzchnie przed korozją i uszkodzeniem mechanicznym tworząc gładką, twardą nie żółknącą powłokę odporną na temperatury od -20ºC do +80ºC. Emalia w sprayu pozwala na dotarcie do miejsc trudno dostępnych dla pędzla. Nie malować gorących grzejników.


Cechy emalii:

-Wysoki połysk, kolor biały nieżółknący
- Dobre krycie podłoża, szybkie schnięcie
- Twarda, odporna na zarysowania
- Odporna na działanie ciepła do +100 ºC
- Odporna na światło słoneczne i opady deszczu
- Odporna na wpływ środowiska przemysłowego
- Nie zawiera związków ołowiu i chromianów
- Nie zawiera substancji wpływających na warstwę ozonową


Typ bazy: alkidowa modyfikowana


Zawartość lotnych związków organicznych: poniżej 680 g/L


Czas schnięcia przy 20 °C: około 3 godzin

Czas schnięcia zależy od grubości naniesionej mokrej powłoki farby, temperatury oraz intensywności ruchu otaczającego powietrza


Nałożenie kolejnej warstwy "mokro na mokro": do 2 godzin


Nałożenie kolejnej powłoki: po upływie 24 godzin aklimatyzacji


Zalecana grubość powłoki po wyschnięciu: około 30 µm (jedna warstwa)


Wydajność teoretyczna: 1,2 m2 z pojemnika. 

Wydajność teoretyczna dotyczy nanoszenia emalii na płaskie, nieporowate podłoże w warunkach bezwietrznych, w temperaturze 20 °C bez strat technologicznych do grubości suchej powłoki 30 µm. Wydajność praktyczna może odbiegać od teoretycznej w zależności od warunków w miejscu stosowania.


Zalecana liczba warstw: 1 – 2Stosowanie


Zalecenia

Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha wolna od tłuszczu i rdzy. Powierzchnie przeznaczone do renowacji, odtłuścić i zmatowić drobnym papierem ściernym. Nie wykonywać natrysku na gorące grzejniki, temperatura podłoża najwyżej +40 ºC. Wykonać wstępne próby stosowania wyrobu i ocenić jakość uzyskanej powłoki


Technika stosowania

Przed użyciem wstrząsać pojemnik przez ok 2 min. dla wymieszania zawartości. Zalecana odległość dyszy do lakierowanej powierzchni 20 – 30 cm. Wykonać próbny natrysk. Najlepiej stosować w zakresie temp. 18 – 25°C. Nanosić farbę w formie 2 -3 cienkich warstw w odstępach kilku minut. Po zakończeniu natrysku, wyczyścić dyszę przez obrócenie pojemnika do góry dnem, skierowanie dyszy w bezpiecznym kierunku i naciśnięcie przycisku przez ok. 3 sekundy.

Z tym produktem kupowano także