Wczytuję dane...

Vidaron Impregnat 2,5L V01 Bezbarwny Gruntujący Podkład Grunt ochronny ogrodzeń altan elewacji ochronny

Produkt dostępny!
2 szt.
97,91 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Vidaron Impregnat Ochronny – Gruntujący Do Drewna

opakowanie: 2,5L

aukcja dotyczy koloru: BEZBARWNY V01Impregnat Ochronny do drewna Gruntujący to głęboko penetrujący preparat zapewniający pełną ochronę biologiczną drewna – skuteczna ochrona przed sinizną, grzybami powodującymi głęboki rozkład drewna oraz owadami, technicznymi szkodnikami drewna. Polecany jest jako warstwa gruntująca pod impregnaty ochronno-dekoracyjne, lakiery, lakierobejce oraz emalie ogólnego stosowania.


Cechy produktu:

- 4-funkcyjny: gruntuje, impregnuje, wzmacnia i chroni drewno.
- Głęboko wnika w drewno
- Impregnuje i wzmacnia drewno
- Chroni przed grzybami i sinizną
- Chroni przed owadami


Zastosowanie

Do konserwacji drewna budowlanego, drewna ogrodowego, stolarki okiennej i drzwiowej, elewacji oraz innych powierzchni z drewna zarówno gładkiego, jak i szorstkiego. Przeznaczony do ochrony drewna zgodnie z wymogami dla II i III klasy użytkowania, bez stałego kontaktu z gruntem i wodą. Zaimpregnowane drewno należy zabezpieczyć powłoką nawierzchniową odporną na warunki atmosferyczne. Do stosowania na zewnątrz pomieszczeń. W przypadku nietypowych zastosowań (np. materiały drewniane stosowane w dekarstwie, egzotyczne oraz twarde gatunki drewna, okładziny korkowe, itp.) użycie wyrobu należy skonsultować z Producentem.

VIDARON Impregnat Ochronny Gruntujący nie może być stosowany jako warstwa finalna/końcowa.


Wygląd powłoki po wymalowaniu na drewnie: nie tworzy powłoki


Czas wysychania powłoki w temp. 20±2° C przy wilgotności wzg. pow. 55±5% stopień 2, najwyżej [h]: 24


Wydajność: 4­-6 m²/l. Zalecane dozowanie: 150­-160ml/m².


Metody impregnowania: pędzel, zanurzenie


Zalecana ilość warstw: 1Sposób stosowania


Informacje ogólne:

- Dobór odpowiedniego gatunku drewna ma zasadnicze znaczenie przy trwałości danego elementu architektury ogrodowej, stolarki budowlanej i innych elementów wykonanych z drewna; o poradę zapytaj specjalisty.
- W okresie eksploatacji powierzchnia impregnowana będzie ulegać stopniowemu procesowi starzenia. Będzie on przebiegał z różną intensywnością w zależności od warunków eksploatacji. Objawiać się będzie stopniową zmianą koloru i połysku powierzchni, co jest typowe dla produktów farbiarskich. Im wyższe nasłonecznienie, zanieczyszczenie środowiska, wilgotność, temperatura tym proces będzie przebiegał szybciej.
- Zastosowanie Impregnatu VIDARON Impregnat Ochronny Gruntujący na surowe drewno jest wymagane jako podkład pod impregnat w kolorze, ma ostateczny wpływ na wygląd powłoki i trwałość zabezpieczenia drewna.
- Impregnat ma działanie zabezpieczające i zapobiegawcze biokorozji (nie zwalcza owadów, grzybów i pleśni we wcześniej zakażonym drewnie).
- Czasy schnięcia uzależnione są od , temperatury, wilgotności podłoża i otoczenia oraz gatunku drewna.
- Nie zalecany jest do drewna twardego i egzotycznego.


Przygotowanie podłoża:

- Surowe drewno przeznaczone do impregnowania powinno być oczyszczone i suche, gładkie, wolne od kurzu, tłustych i żywicznych plam.
- Drewno zażywiczone i zatłuszczone przemyć benzyną ekstrakcyjną, wysuszyć.
- Drewno powinno być wcześniej wysezonowane i wysuszone, o wilgotności nie większej niż 20%; drewno wilgotne nie wchłonie impregnatu.
- Drewno przeznaczone do impregnowania może być po obróbce piłowania, szlifowania, strugania, polerowania.
- W celu nadania ładnego wyglądu, podkreślenia rysunku słojów drewna, polepszenia właściwości aplikacyjnych, wydłużenia trwałości impregnowania oraz utrzymania powierzchni w czystości zaleca się przeszlifować drewno wzdłuż słojów papierem ściernym o gradacji ok. 120-200, dodatkowo należy powierzchnię zapolerować.
- Powierzchnie narażone na długotrwałe osadzanie się wody i śniegu (np. czołowe powierzchnie sztachet ogrodowych) powinny być gładkie bez ubytków, wyrwań, dokładnie zapolerowane i kanty zaokrąglone.
- Wszystkie ostre krawędzie drewna zaokrąglić tak, aby promień wynosił minimum 2mm – umożliwia to naniesienie takiej samej ilości produktu jak na powierzchnie płaskie (produkt nie spłynie).
- Na powierzchniach poziomych narażonych na zaleganie wody i śniegu zaleca się wykonanie skosu minimum 15° w celu szybkiego odprowadzenia wody.
- Przygotowanie nowych elementów – zwrócić uwagę na uszczelnienie łączeń poszczególnych detali przedmiotu na ingerencję wody.
- Surowe drewno przeznaczone do impregnowania powinno być oczyszczone i suche, gładkie, wolne od kurzu, tłustych i żywicznych plam.


Renowacja:

- Powierzchnię całkowicie oczyścić ze starych powłok farb czy lakierów.
- Umyć, odtłuścić i osuszyć.
- W przypadku renowacji wcześniej impregnowanych przedmiotów elementy poddane renowacji należy rozmontować, powierzchnie umyć, ewentualnie odtłuścić, jeżeli została zabrudzona substancjami tłustymi, osuszyć , przetrzeć papierem ściernym do uzyskania jednolitej barwy.
- Nałożyć impregnat zgodnie z wytycznymi znajdującymi się poniżej w „Impregnowaniu”.
- Po wyschnięciu ponownie skręcić. Połączenia krzyżowe i wielowarstwowe uszczelnić masami silikonowymi lub polimerowymi w celu ograniczenia wnikania wody.


Przygotowanie wyrobu:

- Przed użyciem wyrób starannie wymieszać celem zapewnienia jednorodnej konsystencji.
- Nie rozcieńczać.
- Mieszanie powtarzać w czasie aplikacji.
- Do malowania stosować produkty z jednej partii produkcyjnej, różne partie należy zlać do większego pojemnika i dokładnie wymieszać.
- Przed użyciem wyrób starannie wymieszać celem zapewnienia jednorodnej konsystencji oraz barwy.


Impregnowanie:

- UWAGA! – malować w gumowych rękawicach ochronnych.
- Nakładać w temperaturze podłoża i otoczenia od +10°C do +25°C i wilgotności względnej powietrza do 65% .
- Aplikacja i wysychanie impregnatu nie może odbywać się w złych warunkach atmosferycznych, elementy zabezpieczyć przed opadami.
- Powierzchnie drewniane pomalować VIDARON Impregnat Ochronny-Gruntujący, następnie po 24 godzinach przetrzeć papierem ściernym, odpylić i zabezpieczyć impregnatem w kolorze (lub innym produktem powłokotwórczym).
- Szlifować i odpylać powierzchnię każdorazowo przed malowaniem.
- Impregnat nakładać pędzlem lub metodą zanurzeniową. W każdym przypadku nadmiar rozetrzeć suchym pędzlem.
- Nie stosować natrysku ze względu na zawartość środków biobójczych, w przypadku zastosowania przemysłowego skontaktować się z Producentem.
- Impregnowanie wykonać na każdej powierzchni/stronie elementu – nie dopuścić do pozostawienia surowej powierzchni drewna.
- Pozostawienie nadmiaru impregnatu na powierzchni drewna lub jego niedokładne roztarcie może skutkować późniejszym łuszczeniem się powłoki podczas eksploatacji.
- W przypadku, gdy po wykonaniu prac w opakowaniu zostanie niewykorzystany produkt, należy przelać go do mniejszego szczelnego opakowania, tak aby "poduszka powietrzna" tj. odległość pomiędzy impregnatem, a wieczkiem pojemnika była około 1 cm.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także