Wczytuję dane...

Sadolin Superdeck olej 0,75L BEZBARWNY 1 do drewna tarasów mebli ogrodowych mat

Produkt dostępny!
21 szt.
50,21 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Sadolin Superdeck - Olej Do Drewna, Tarasów I Mebli Ogrodowych

opakowanie: 0,75L

aukcja dotyczy koloru: BEZBARWNY -1-Sadolin Olej Superdeck do mebli i tarasów to nowoczesny olej o dużej zawartości żywic przeznaczony do konserwacji i dekoracji tarasów drewnianych oraz mebli ogrodowych, a także innych powierzchni drewnianych na zewnątrz. Technologia WEATHERSHIELD TM zapewnia pełną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Naturalny efekt drewna. Trwale barwi i podkreśla naturalny rysunek drewna. Dzięki naturalnym olejom nowoczesna formuła produktu pozwala mu głęboko wnikać w drewno i wzmacniać jego strukturę, a także dodatkowo chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Nie łuszczy się i nie pęka. Polecany jest w szczególności do tarasów drewnianych i mebli ogrodowych wykonanych z egzotycznych i europejskich gatunków drewna oraz innych powierzchni drewnianych na zewnątrz.


Zalety produktu:

- produkt wysoce odporny na działanie czynników atmosferycznych,
- zawiera wysoką koncentrację żywic,
- zawiera naturalne oleje,
- głęboko wnika w drewno, trwale barwiąc oraz jednocześnie podkreślając rysunek jego słojów,
- nie tworzy powłoki na powierzchni drewna – pozostawia drewno naturalne w dotyku,
- wysoka wydajność – do 18m2/l.


Przeznaczenie: Na zewnątrz


Efekt dekoracyjny: Mat (produkt nie tworzy powłoki na powierzchni drewna)


Czas schnięcia dla pojedynczej warstwy w temperaturze ok. +20 st. C i wilgotności względnej ok. 65% przy dobrej wentylacji:

- ostrożne użytkowanie – po 5 godzinach
- nakładanie następnej warstwy – po 24 godzinach

Uwaga! Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności oraz rodzaj i gatunek malowanego drewna mogą wydłużyć czas schnięcia. Czas nakładania następnej warstwy należy określić praktycznie w zależności od gatunku drewna i warunków malowania. Drewno miękkie łatwiej wchłania produkt i powłoka wysycha szybciej. Na gatunkach drewna twardego oraz egzotycznego czas schnięcia może być wydłużony.


Wydajność dla jednej warstwy:

- Drewno miękkie: do 14 m2/l
- Drewno twarde: do 18 m2/l


Ilość warstw: minimum 2 warstwy, w przypadku Sadolin Superdeck Bezbarwny, Dąb i Szary wymagane jest nałożenie 3 warstw


Rozcieńczalnik: Nie stosuje się. Produkt gotowy do użycia.Stosowanie produktu


Przygotowanie wyrobu

Dokładnie wymieszać przed oraz w trakcie malowania. Nie dodawać obcych składników.


Przygotowanie podłoża

Podłoża do malowania muszą być:

- suche i wysezonowane – wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%,
- czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów organicznych itp.),
- zdrowe – w przypadku występowania zniszczeń biologicznych oczyść do surowego drewna lub usuń skażone drewno, następnie wypełnij ubytki i pęknięcia odpowiednią masą szpachlową do drewna, wyrównaj i przeszlifuj,

Podłoża poddawane renowacji:

- usuń dokładnie stare powłoki farb, lakierów lub lakierobejc do surowego drewna, ponieważ uniemożliwiają penetrację preparatu w głąb drewna,
- powierzchnie wcześniej olejowane należy przeszlifować papierem ściernym w celu wyrównania koloru, odpylić.

Uwaga! W przypadku zabezpieczania surowego, miękkiego drewna europejskiego, należy zastosować wstępnie impregnat techniczny Sadolin BaseHP lub Sadolin SuperBase. Zaleca się wypróbowanie preparatu na niewielkiej powierzchni w celu dobrania odpowiedniego koloru – kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej i stanu drewna oraz ilości naniesionych warstw. Podłoża mocno zażywiczone zaleca się przetrzeć szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną, poczekać do wyschnięcia. Szlifowanie na sucho powoduje powstawanie kurzu i pyłu. Zalecamy stosować odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.


Malowanie

Warunki malowania:

- temperatura otoczenia powinna być pomiędzy +10°C a +30°C,
- wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 70%,
- nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.

Warunki malowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki.

Zalecane metody malowania:

- pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z naturalnego włosia,
- wałek: najlepszy efekt uzyskasz stosując wałki o długości runa 2-10mm.

Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego):

- nie rozcieńczaj oleju przed użyciem,
- nakładaj 2-3 warstwy, w odstępie 24 godzin od naniesienia poprzedniej warstwy,
- rozprowadzaj dokładnie i równomiernie wzdłuż słojów drewna,
- po 5-30 minutach od nałożenia każdej warstwy preparatu, powierzchnię drewnianą należy przetrzeć bawełnianą szmatką w celu usunięcia nadmiaru niewchłoniętego preparatu. Nie dopuścić do utworzenia powłoki.

Uwaga! W zależności od warunków użytkowania drewna, zaleca się odświeżyć powierzchnię jedną warstwą preparatu przynajmniej raz do roku. Szmatkę służącą do przecierania malowanej powierzchni suszyć w rozłożeniu, z dala od źródła ognia w celu uniknięcia samozapłonu. Do malowania dużych powierzchni zalecamy używanie farb z jednej serii produkcyjnej. Numer serii na opakowaniu. Nałożenie maksymalnej rekomendowanej liczby warstw (3 warstwy) zapewnia lepsze właściwości ochronne przed czynnikami atmosferycznymi. Wszystkie malowane elementy/płaszczyzny należy pomalować równomiernie z każdej strony, aby nie pozostawić miejsc niedomalowanych lub surowego drewna (dotyczy wszystkich warstw). Wszelkie otwory lub ubytki w malowanym elemencie powstałe na skutek montażu należy dokładnie zabezpieczyć. Stopniowe zmiany koloru w trakcie eksploatacji są zjawiskiem naturalnym związanym z procesem starzenia się wymalowanej powierzchni. Proces ten zależy od intensywności działających czynników atmosferycznych (nasłonecznienie, wysokie temperatury, wilgotność).


Czyszczenie narzędzi malarskich

Po zakończeniu malowania zaleca się usunąć z narzędzi jak największą ilość preparatu, a następnie umyć je rozcieńczalnikiem do farb i emalii ogólnego stosowania. Nie używać pustych opakowań do przechowywania żywności.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także