Wczytuję dane...

Vidaron Pokost Lniany 5L olej naturalny podkład impregnat grunt do drewna tynków

Produkt dostępny!
2 szt.
181,41 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Vidaron - Pokost Lniany

opakowanie: 5LPokost Lniany to naturalny i tradycyjny podkład, przeznaczony do impregnacji drewna, materiałów drewnopochodnych, tynków mineralnych oraz innych podłoży porowatych, użytkowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.


Główne cechy produktu:

- Naturalna receptura
- Zabezpiecza przed wilgocią i zmiennymi warunkami atmosferycznymi
- Głęboko penetruje podłoże
- Na zewnątrz i do wewnątrz


Zastosowanie

Do impregnacji drewna, materiałów drewnopochodnych oraz do gruntowania tynków mineralnych i innych podłoży porowatych, przed malowaniem wyrobami olejnymi i syntetycznymi. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.


Wygląd powłoki: mat


Czas schnięcia powłoki w temp. 20±2°C przy wilgotności wzg. pow. 55±5%, najwyżej [h]: 24


Wydajność: do 12 m²/L


Zalecana ilość warstw: 1-2


Sposób stosowania


Przygotowanie podłoża:

- Podłoże powinno być czyste, suche, pozbawione żywicznych plam
- Miejsca zatłuszczone i zażywiczone przemyć rozcieńczalnikiem nitro lub benzyną bezaromatyczną i wysuszyć
- Tynki powinny być bez plam i ziaren piasku, wolne od kurzu i czyste


Przygotowanie wyrobu:

- Przed użyciem pokost starannie wymieszać
- Do pierwszego gruntowania można rozcieńczyć rozcieńczalnikiem bezaromatycznym lub rozcieńczalnikiem do wyrobów olejno­-ftalowych maks. Ilość do 35%


Impregnowanie:

- Malować pędzlem lub przez natrysk pneumatyczny
- Pierwszą warstwę malować wyrobem rozcieńczonym, który lepiej wnika w podłoże
- Drugą warstwę wyrobem bez rozcieńczania, po 24 godz. od nałożenia warstwy poprzedniej
- Farby podkładowe i nawierzchniowe nakładać po całkowitym wyschnięciu pokostu, w temp.  20°C nie wcześniej niż po 24 godz.
- Rozcieńczanie i mycie narzędzi – rozcieńczalnik olejno-­ftalowy lub rozcieńczalnikiem bezaromatycznym.
- Nakładać w temperaturze podłoża i otoczenia  od +5 do +30°C


Pomieszczenia w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytkowania.


Informacje dodatkowe

Naturalne i ekologiczne produkty towarzyszą nam na każdym kroku, również w zakresie środków ochrony drewna. Okazuje się, że w zalewie preparatów, z których każdy charakteryzuje się „rewolucyjną formułą” zapominamy o produktach tradycyjnych, sprawdzonych a przede wszystkim skutecznych. Jednym z nich jest pokost lniany, który konserwuje drewno, chroni je przed warunkami atmosferycznymi i jest obojętny dla środowiska naturalnego.

Pokost Lniany VIDARON to naturalny i tradycyjny środek, przeznaczony do impregnacji drewna, materiałów drewnopochodnych, tynków mineralnych oraz innych podłoży porowatych, użytkowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Otrzymywany jest przez zagęszczenie oleju lnianego, z dodatkiem substancji przyspieszających wysychanie. Jest to, więc w pełni naturalna i ekologiczna substancja.

Właściwości pokostu lnianego są porównywalne z innymi chemicznymi środkami ochrony drewna. Pokost penetruje w głąb drewna. Zabezpiecza je przed wilgocią oraz czynnikami atmosferycznymi, tworząc hydrofobiczną powłokę. Można go stosować zarówno na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. W związku z tym jest bardzo uniwersalny. Jedynym minusem pokostu jest niezbyt dobra „współpraca” z chemicznymi środkami ochrony drewna. Dlatego pokost należy stosować konsekwentnie również przy renowacji przedmiotów wcześniej nim zakonserwowanych.

Na jakich powierzchniach można stosować pokost? Zastosowanie tego naturalnego impregnatu jest bardzo szerokie. Najczęściej stosuje się go do konserwacji klatek, karmików, wolier, bud dla psów, czyli tam gdzie z drewnem bezpośredni kontakt mają zwierzęta. Jednak pokost sprawdza się też przy konserwacji elementów drewna ogrodowego, czyli mebli, desek tarasowych, huśtawek i wielu innych.

Drewno nie musi spełniać jakiś specjalnych wymagań, aby można było na nie nanosić pokost, ponieważ wnika on nawet w chropowate powierzchnie. Jednak dobrze jest przygotować drewno „na gładko” czyli przed malowaniem przetrzeć je papierem ściernym, który nie tylko wyrówna powierzchnię ale usunie brud, luźne fragmenty czy zaplamienia.

Wydajność Pokostu Lnianego Vidaron wynosi ok. 12 m². Należy pamiętać, że przy malowaniu pokostem nie należy być oszczędnym, ponieważ jego skuteczność rośnie, gdy drewno dobrze go wchłonie na całej powierzchni.


Parametry malowania przy użyciu Natrysk pneumatyczny:

- lepkość farby [s]: postać handlowa
- dodatek rozcieńczalnika [%]: 0
- średnica dyszy pistoletu [mm]: 1,5÷2
- ciśnienie natrysku [MPa]: 0,3÷0,5
- zalecana ilość warstw: 1-2


Parametry malowania przy użyciu Natrysk hydrodynamiczny Graco, model 395 ST PRO:

- lepkość farby [s]: postać handlowa
- dodatek rozcieńczalnika [%]: 0
- średnica dyszy pistoletu [mm]: 0,26
- ciśnienie natrysku [MPa]: 20÷21
- zalecana ilość warstw: 1-2

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także