Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.25 PLN

Colorit - Wosk Do Drewna W Paście

opakowanie: 500ml

aukcja dotyczy koloru: PALISANDERProfesjonalny Wosk barwiący zawierający czysty wosk pszczeli i wosk Carnauba, który odżywia, regeneruje, chroni i nabłyszcza każdy rodzaj drewna. Zapobiega pękaniu, chroni przed wilgocią, nadaje kolor, jak również tuszuje ewentualne defekty naturalnego drewna. Do stosowania we wnętrzach, do wykończenia i pielęgnacji nowych mebli, boazerii, parkietów itp. Polecany zwłaszcza do renowacji mebli stylowych. Podkreśla rysunek słojów, odżywia drewno, wydobywając jego naturalne piękno. Pozostawia przyjemny zapach.


Zalety:
- Do pielęgnacji i wykańczania mebli, ram, parkietów i innych elementów drewnianych wewnątrz pomieszczeń.
- Receptura oparta na bazie naturalnych wosków: pszczelego i Carnauba.
- Konserwuje i dekoruje drewno.
- Uwydatnia i ożywia naturalne piękno drewna.
- Tuszuje drobne defekty naturalnego drewna.
- Bardzo łatwy w aplikacji.
- Zapobiega pękaniu i rozsychaniu drewna.
- Przyjemny miodowy zapach.
- Bardzo wydajny.
- Do stosowania wewnątrz pomieszczeń.


Temperatura nakładania: temperatura pokojowa


Czas schnięcia: 1 h


Rozpuszczalność: rozpuszczalny w rozpuszczalnikach organicznych


Wydajność: 500 ml do 15 m²


Narzędzia do aplikacji: bawełniana ściereczka, pakuły bawełniane, miękka szczoteczka, wata stalowa nr 000Czyszczenie narzędzi: benzyna lakowa lub Środek do usuwania wosku ColoritSposób użycia

1. Stosować na czyste, suche drewno.
2. Za  pomocą miękkiej bawełnianej ściereczki lub pakuł bawełnianych  równomiernie nakładać wosk na powierzchnię, zgodnie z kierunkiem włókien drewna (w przypadku produktu kolorowego należy wykonać próbę).
3. Równomiernie rozetrzeć nałożony produkt, tak aby uzyskać jednorodną, wilgotną powłokę.
4. Pozostawić do wyschnięcia na około 1 h.
5. W analogiczny sposób nałożyć drugą warstwę.
6. Po całkowitym wyschnięciu wypolerować za pomocą miękkiej szczoteczki lub miękkiej ściereczki.
7. Powierzchnię można również wypolerować watą stalową nr 000.


Zalecenia

1. Zabrudzone drewno pokryte wcześniej woskiem należy  oczyścić  Środkiem do usuwania wosku marki Colorit.
2. Drewno profilowane i rzeźbione – rozprowadzić wosk miękkim pędzlem aby uniknąć gromadzenia się produktu w zagłębieniach.
3. Nakładać w temperaturze pokojowej.
4. Efekt wybarwienia może różnić się w zależności od gatunku drewna, należy więc przeprowadzić próbę na niewielkiej powierzchni


Odcień podany na opakowaniu jest odcieniem przybliżonym. Drewno jest produktem naturalnym, dlatego po wybarwieniu możliwe są nieznaczne odchylenia kolorystyczne spowodowane różnicami w strukturze drewna. Odcień może również ulec zmianie w zależności od metody przygotowania podłoża, rodzaju drewna czy techniki nakładania produktu. Zaleca się wykonanie wybarwienia próbnego.Zrób to sam


1. Naturalne i stylowe podłogi – jak to zrobić?


Jeśli zdecydujemy się na zakup podłogi z surowego drewna musimy ją starannie zabezpieczyć, aby zachować jej funkcjonalność i właściwości. Stajemy wtedy przed dylematem jaki sposób wykończenia wybrać. Oto kilka naszych propozycji. Olejowanie jest naturalną techniką ochrony drewnianej podłogi. Olejowana podłoga ma tę zaletę, że starzeje się w sposób naturalny i z czasem nabiera szlachetności. Do olejowania podłóg wewnątrz domu polecamy wysokogatunkowy Olej do podłóg marki Colorit. Podłogi na tarasach oraz innych powierzchniach zewnętrznych polecamy zabezpieczyć Olejem do tarasów marki Colorit. W drewno nasączone olejem woda nie wnika, lecz spływa po jego powierzchni, co zabezpiecza taras przed szkodliwym działaniem wilgoci. Woskowanie podłóg jest kolejną metodą ochrony drewnianych podłóg. W zależności od wielkości powierzchni jaką chcemy zabezpieczyć możemy użyć Wosku do drewna w paście marki Colorit (na mniejsze powierzchnie) lub Wosku do drewna w płynie marki Colorit (większe powierzchnie). Naturalnymi środkami: olejami i woskami, zabezpiecza się podłogi od wielu lat. Efektem takiej ochrony jest ciepła, miła w dotyku i funkcjonalna podłoga. Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.


2. Nowe życie starych mebli


Zaczynamy od usunięcia starej powłoki za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego, specjalnego preparatu do usuwania starych powłok lub Środka do usuwania wosku marki Colorit. Aby nie zarysować mebla przesuwamy papierem ściernym wzdłuż słojów drewna, a następnie odpylamy.

W wielu domach znajdzie się szafka, stół czy krzesło, które są zniszczone. Niekoniecznie musimy się ich pozbywać. Wystarczy nam jedno popołudnie, aby przywrócić im dawną świetność.

Po oczyszczeniu powierzchni drewna można przystąpić do nałożenia odpowiedniego produktu na drewno. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, meble możemy odnowić na kilka sposobów używając w tym celu różnych produktów.

Bejca - nanieść wybrany kolor Bejcy do drewna marki Colorit na czyste i suche drewno. W celu uzyskania intensywnego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Dodatkowy efekt dekoracyjny osiągniemy przez nałożenie na zabejcowaną powierzchnię Patyny do drewna marki Colorit w kolorach: złoto, srebro, miedź czy szmaragd. Drewno po zabejcowaniu zalecamy zabezpieczyć Lakierem akrylowym marki Colorit lub Woskiem do drewna w paście marki Colorit w kolorze naturalnym.

Woski – na oczyszczoną nałożyć w wybranym kolorze Wosk do drewna w paście lub Wosk do drewna w płynie marki Colorit. W celu uzyskania efektu bielonego drewna polecamy użyć Wosk do bielenia marki Colorit. Taka powierzchnia nie wymaga już dodatkowego zabezpieczania innymi produktami.

Farba – po usunięciu starej powłoki mebel możemy pomalować jednym z 8 kolorów Pastelowej farby do drewna marki Colorit.

Oleje – po przygotowaniu powierzchni mebla, tak aby drewno było czyste i surowe można użyć Oleju do mebli marki Colorit. Zabezpieczona olejem powierzchnia starzeje się w sposób naturalny i co ważne nie wymaga już innego wykończenia.

Lakierobejca – przygotowany do renowacji mebel można zabezpieczyć również Lakierobejcą do drewna marki Colorit. W jednym produkcie stosujemy bejcę i lakier. Do wyboru 10 atrakcyjnych kolorów.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.


3. Szkatułka – Twoja biżuteria „pod kontrolą”


Do wykonania jedynej i unikatowej szkatułki na biżuterię potrzebujemy gotową szkatułkę wykonaną z surowego drewna, wolne popołudnie i trochę fantazji. Możemy ją udekorować używając jednego z wybranych produktów marki Colorit.

Jeśli drewno jest ładne i chcemy zachować jego naturalny wygląd, w celu zabezpieczenia, możemy pomalować je jedynie Lakierem akrylowym marki Colorit.

Szkatułkę można również pomalować na wybrany kolor, używając Bejcy wodnej do drewna marki Colorit. Bejcę należy nanieść na drewno pędzlem, bawełnianą ściereczką lub pakułami. W celu uzyskania intensywniejszego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Drewno po zabejcowaniu zalecamy zabezpieczyć Lakierem akrylowym do drewna marki Colorit lub Woskiem do drewna w paście marki Colorit w kolorze naturalnym (po 7 dniach).

Szkatułkę na biżuterię można pomalować też akrylową Pastelową farbą do drewna marki Colorit. Do wyboru 8 pastelowych kolorów.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.