Wczytuję dane...

Dragon - Klej Do Drewna Wikolowy

opakowanie: 50 mlProfesjonalny, wysokowydajny klej do klejenia stolarki wewnętrznej. Nie zawiera rozpuszczalników organicznych.


Kolor kleju: biały


Kolor spoiny: bezbarwny


Lepkość kleju: 20000 mPa*s


Czas otwarty kleju: 3-10 minut


Czas wstępnego wiązania: 1 h


Czas pełnego wiązania: 24 h


Wydajność: 4 - 10 m²/L w zależności od rodzaju i porowatości podłoża;


Właściwości spoiny: wodoodporna (klasa wodoodporności D2).


Zastosowanie

Produkt przeznaczony do bezpośredniego klejenia na zimno drewna, płyt wiórowych, sklejek, płyt stolarskich i innych materiałów drewnopochodnych między sobą oraz z wybranymi tworzywami sztucznymi i z tkaninami. Może być stosowany do klejenia papieru. Do stosowania wewnątrz pomieszczeń.Sposób użycia


Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie klejone należy dokładnie oczyścić, odtłuścić "Acetonem" DRAGON i w miarę możliwości dopasować do siebie. Elementy z tworzyw sztucznych w miejscu łączenia przetrzeć papierem ściernym. Pozostałości starych wymalowań usunąć "Zmywaczem farb i lakierów" DRAGON. Klejone drewno powinno być suche o wilgotności od 8 % do 12 %. Wilgotność względna powietrza powinna wynosić 40 – 70 %.


Temperatura podczas wykonywania prac

Prace prowadzić w temp. powyżej +10ºC (temp. powietrza, podłoża oraz klejonych elementów).


Zalecenia

Przed przystąpieniem do prac zawartość opakowania dokładnie wymieszać. Nałożyć cienką warstwę kleju na jedną z łączonych powierzchni, odczekać 4 minuty i ścisnąć klejone elementy. Pełną wytrzymałość spoina uzyskuje po ok. 24 h. Po zakończeniu prac opakowanie z klejem szczelnie zamknąć.


Czyszczenie narzędzi i zabrudzonych elementów

Zabrudzone narzędzia i świeże plamy czyścić wodą. Zaschnięty klej można usunąć jedynie mechanicznie po uprzednim namoczeniu w ciepłej wodzie.


Rozcieńczanie kleju

Nie zaleca się rozcieńczania kleju. W szczególnych przypadkach można rozcieńczyć wodą.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także