Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 5907776953019
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN

Wełna Stalowa Do Polerowania Matowienia Wata szlifierska ścierna

aukcja dotyczy gradacji: 000

opakowanie: 200gWełnę stalową tworzą cienie i poplątane stalowe nitki. Produkt ten jest niezastąpiony w wielu pracach renowacyjno-naprawczych i służy do czyszczenia lub polerowania rozmaitych powierzchni.


Wełnę stalową dzieli się ze względu na stopień jej gradacji:

- gradacja  000 – to wełna miękka i delikatna, wykorzystuje się ją do polerowania drewna, miedzi, cyny, aluminium, a także do satynowania polerowanych powłok lakierowanych,
- gradacja 00 – to wełna minimalnie grubsza od gradacji 000, również stosowana do czyszczenia drewna, miedzi, mosiądzu oraz pozostałych metali,
- gradacja 1 i 2 – to wełna grubsza i sztywniejsza, a używa się jej do ścierania wszelkiego rodzaju powłok podkładowych oraz mocnego, wstępnego czyszczenia drewna.


Wełna stalowa znajduje podobne zastosowanie jak papier ścierny. Różne gradacje pozwalają na bezpiecznie czyszczenie przedmiotów poddawanych renowacji. Służy do czyszczenia i polerowania, a także usuwania grubych powłok dekoracyjnych. Wełna sprawdzi się przy czyszczeniu elementów wykonanych z rozmaitych metali, np. zamki, okucia czy zawiasy. Nadaje się również do czyszczenia szyb czy luster.

W przypadku drewna niewskazane jest jednak używanie wełny o stopniu gradacji 2 i wyższych, gdyż są one na tyle ostre, że mogą porysować powierzchnię surowca. Może także zdarzyć się, że pojedyncze kółka wełny okażą się mocniejsze od pozostałych, co również grozi powstawaniem zarysowań na materiale poddawanym czyszczeniu.

Podczas ręcznego wykonywania prac renowacyjnych, warto pamiętać o rękawiczkach, by móc komfortowo i bezpiecznie posługiwać się wełną.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także