Wczytuję dane...

Vidaron Impregnat 9L V06 Mahoń Amerykański do drewna powłokotwórczy ochronny ogrodzeń altan elewacji ochronny

Produkt niedostępny. Jeśli chcesz otrzymać wiadomość, gdy wróci do sprzedaży, kliknij tutaj.
199,63 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Vidaron Impregnat Do Drewna Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy

opakowanie: 9L

aukcja dotyczy koloru: MAHOŃ AMERYKAŃSKI V06Impregnat Powłokotwórczy do ochronno-dekoracyjnego malowania drewna na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Uwydatnia piękno naturalnego drewna, impregnuje, wzmacnia i chroni je przed niszczącymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo tworzy na powierzchni drewna ochronną powłokę odporną na biokorozję grzyby powodujące siniznę, grzyby pleśniowe oraz glony. W połączeniu z gruntującym Impregnatem Ochronnym do Drewna VIDARON zapewnia ochronę biologiczną drewna.


Cechy produktu:

- 4w1 - impregnuje, wzmacnia, chroni i dekoruje,
- 6-lat Skutecznej Ochrony,
- Chroni drewno przed czynnikami atmosferycznymi,
- Powłoka odporna na grzyby pleśniowe, powodujące siniznę oraz glony
- Uwydatnia piękno naturalnego drewna.Zastosowanie

Drewniane ogrodzenia i bramy, domki drewniane letniskowe, altany, drewutnie, płoty, meble ogrodowe, pergole, boazerie, elementy z drewna zarówno gładkiego, jak i szorstkiego. W przypadku innych zastosowań należy skonsultować się z producentem. Produkt nie jest przeznaczony do impregnowania drewnianych podłóg, schodów itp. ciągów komunikacyjnych. W zastosowaniach zewnętrznych wymagane jest zastosowanie jako podkładu: Vidaron Impregnat Ochronny Gruntujący Bezbarwny.


Wygląd powłoki po wymalowaniu na drewnie*: mat/półmat

* wygląd powłoki po wymalowaniu na drewnie zgodnie z zaleceniem producenta. Efekt końcowy wymalowania (stopień połysku i kolor) jest uzależniony m.in. od stopnia wyszlifowania powierzchni , gatunku drewna, jego naturalnej barwy, wilgotności, chłonności i sposobu aplikacji.


Czas wysychania powłoki w temp. 20±2° C przy wilgotności wzg. pow. 55±5% stopień 3, najwyżej [h]: 12


Wydajność: do 11m2/l przy jednokrotnym nakładaniu w zależności od gatunku, gęstości i stopnia wilgotności drewna.


Zalecana ilość warstw: minimum 2


Metody impregnowania: pędzel, zanurzenieSposób stosowania


Informacje ogólne:

- Dobór odpowiedniego gatunku drewna ma zasadnicze znaczenie przy trwałości danego elementu architektury ogrodowej, stolarki budowlanej i innych elementów wykonanych z drewna; o poradę zapytaj specjalisty.
- W okresie eksploatacji powierzchnia impregnowana będzie ulegać stopniowemu procesowi starzenia. Będzie on przebiegał z różną intensywnością w zależności od warunków eksploatacji. Objawiać się będzie stopniową zmianą koloru i połysku powierzchni, co jest typowe dla produktów farbiarskich. Im wyższe nasłonecznienie, zanieczyszczenie środowiska, wilgotność, temperatura tym proces będzie przebiegał szybciej.
- Drewno użytkowane na zewnątrz, przed wymalowaniem należy pokryć wyrobem VIDARON Impregnat Ochronny do Drewna Gruntujący (bezbarwny). Jest on wymagany jako podkład na surowe drewno, pod impregnat w kolorze i ma ostateczny wpływ na trwałość zabezpieczenia drewna.
- Zastosowanie VIDARON Impregnat Ochronny do Drewna Gruntujący na surowe drewno jest wymagane do uzyskania 6 – letniej gwarancji.
- Impregnat ma działanie zabezpieczające i zapobiegawcze biokorozji (nie zwalcza owadów, grzybów i pleśni we wcześniej zakażonym drewnie).
- Czasy schnięcia uzależnione są od ilości warstw, temperatury, wilgotności podłoża i otoczenia oraz gatunku drewna.
- Nie zalecany jest do drewna twardego i egzotycznego.
- Ostateczny efekt dekoracyjny uzależniony jest od gatunku i chłonności drewna, sposobu aplikacji oraz ilości naniesionych warstw impregnatu.


Przygotowanie podłoża:

- Surowe drewno przeznaczone do impregnowania powinno być wysezonowane, oczyszczone, suche (o wilgotności nie większej niż 20% - drewno wilgotne nie wchłonie impregnatu), gładkie, wolne od kurzu, tłustych i żywicznych plam.
- Stare powłoki malarskie usunąć.
- Drewno zażywiczone i zatłuszczone przemyć benzyną ekstrakcyjną, wysuszyć.
- W celu nadania ładnego wyglądu, podkreślenia rysunku słojów drewna, polepszenia właściwości aplikacyjnych, wydłużenia trwałości impregnowania oraz utrzymania powierzchni w czystości zaleca się przeszlifować drewno wzdłuż słojów papierem ściernym o gradacji ok. 120‐200.
- Powierzchnie narażone na długotrwałe osadzanie się wody i śniegu (np. czołowe powierzchnie sztachet ogrodowych) powinny być gładkie, bez ubytków, wyrwań, dokładnie wyszlifowane, brzegi zaokrąglone (tak, aby promień wynosił minimum 2mm – umożliwia to naniesienie takiej samej ilości produktu jak na powierzchnie płaskie).
- Wszystkie ostre krawędzie drewna zaokrąglić tak, aby promień wynosił minimum 2 mm – umożliwia to naniesienie takiej samej ilości produktu jak na powierzchnie płaskie (produkt nie spłynie).
- Na powierzchniach poziomych narażonych na zaleganie wody i śniegu zaleca się wykonanie skosu minimum 15° w celu szybkiego odprowadzenia wody.
- Podczas przygotowanie nowych elementów należy zwrócić uwagę na uszczelnienie łączeń poszczególnych detali przedmiotu na ingerencję wody.


Renowacja:

- Powierzchnię całkowicie oczyścić ze starych powłok farb czy lakierów.
- Umyć, odtłuścić i osuszyć.
- W przypadku renowacji wcześniej impregnowanych przedmiotów elementy poddane odnowieniu należy rozmontować, powierzchnie umyć, ewentualnie odtłuścić, jeżeli została zabrudzona substancjami tłustymi, osuszyć, przetrzeć papierem ściernym do uzyskania jednolitej barwy.
- Nałożyć impregnat zgodnie z wytycznymi znajdującymi się poniżej w polu „Impregnowanie”.
- Po wyschnięciu ponownie skręcić.
- Połączenia krzyżowe i wielowarstwowe uszczelnić masami silikonowymi lub polimerowymi w celu ograniczenia wnikania wody.


Przygotowanie wyrobu:

- Przed użyciem wyrób starannie wymieszać celem zapewnienia jednorodnej konsystencji oraz barwy.
- Nie rozcieńczać.
- Mieszanie powtarzać w czasie aplikacji.
- Do malowania stosować produkty z jednej partii produkcyjnej, różne partie należy zlać do większego pojemnika i dokładnie wymieszać .
- W przypadku nietypowych zastosowań (np. materiały drewniane stosowane w dekarstwie, egzotyczne gatunki drewna, okładziny korkowe, itp.) użycie wyrobu należy skonsultować z Producentem.


Impregnowanie:

- UWAGA! – malować w gumowych rękawicach ochronnych.
- Nakładać w temperaturze podłoża i otoczenia od +10°C do +25°C i wilgotności względnej powietrza do 65% .
- Aplikacja i wysychanie impregnatu nie może odbywać się w złych warunkach atmosferycznych, elementy zabezpieczyć przed opadami.
- Powierzchnie drewniane użytkowane na zewnątrz zabezpieczyć bezbarwnym Impregnatem Ochronnym Gruntującym Do Drewna Vidaron, a następnie po 24 godzinach przetrzeć papierem ściernym, odpylić i zabezpieczyć Impregnatem Vidaron w kolorze (lub innym produktem powłokotwórczym produkcji Vidaron).
- Impregnat w kolorze nałożyć równomiernie na całą powierzchnię, po około 10 minutach od nałożenia rozetrzeć suchym pędzlem wzdłuż słojów drewna.
- Kolejną warstwę nakładać w chwili, gdy powierzchnia będzie zupełnie sucha – podczas szlifowania międzywarstwowego na powierzchni powinien pojawiać się pył. Brak pyłu lub „gumowata” w dotyku powierzchnia oznacza, że wyrób nie jest jeszcze odpowiednio utwardzony.
- Czas schnięcia w temp. +20ºC i wilgotności względnej powietrza 55% to ok. 12 godz.
- Czas schnięcia uzależniony jest od wielu czynników: twardości drewna, wilgotności i temperatury powietrza, wentylacji pomieszczenia, dlatego może on ulec znacznemu wydłużeniu w stosunku do podanych powyżej wartości.
- Szlifować i odpylać powierzchnię każdorazowo przed malowaniem.
- Prawidłowo nałożony impregnat daje transparentne powłoki z widocznym usłojeniem drewna.
- Zbyt grube nałożenie wyrobu grozi odspajaniem się od powierzchni.
- Impregnat nakładać pędzlem lub metodą zanurzeniową. W każdym przypadku nadmiar rozetrzeć suchym pędzlem. Nie stosować natrysku ze względu na zawartość środków biobójczych, w przypadku zastosowania przemysłowego skontaktować się z Producentem.
- Impregnowanie wykonać na każdej powierzchni/stronie elementu – nie dopuścić do pozostawienia surowej powierzchni drewna.
- Ostatnią warstwę nakładać do wyrównania chłonności drewna.
- Po minimum 7 dniach powierzchnia uzyskuje pełne właściwości użytkowe.
- Do mycia narzędzi używać rozcieńczalnika ftalowego lub bezaromatycznego.
- Pozostawienie nadmiaru impregnatu na powierzchni drewna lub jego niedokładne roztarcie może skutkować późniejszym łuszczeniem się powłoki podczas eksploatacji.
- Na powierzchnie impregnowane Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym Powłokotwórczym Vidaron w kolorze dopuszcza się stosowanie wyrobów nawierzchniowych typy lakier, emalia, lakierobejca, lazura po minimum 2-letnim okresie karencji; wykonać próbne wymalowanie.
- Nie nanosić tego typu produktów na świeże warstwy impregnatu w kolorze – grozi utratą przyczepności wyrobów nawierzchniowych.
- W przypadku, gdy po wykonaniu prac w opakowaniu zostanie niewykorzystany produkt, należy przelać go do mniejszego szczelnego opakowania i właściwie zabezpieczyć.

Dane techniczne

 • Cena jednostkowa::

  22.18 PLN

Impregnaty

 • Marka: 

  Vidaron

 • Kod produktu: 

  Impregnat Ochronno Dekoracyjny Powłokotwórczy

 • Przeznaczenie: 

  do drewna

 • Zastosowanie: 

  uniwersalne

 • Pojemność [l]: 

  9

 • Kolor producenta: 

  V06 Mahoń Amerykański

 • Opakowanie: 

  puszka

 • Wydajność [m2/l]: 

  11

 • Sposób rozcieńczania: 

  nie rozcieńczać

 • Czas schnięcia [h]: 

  12

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także