Wczytuję dane...

Vidaron Impregnat 2,5L V17 Dąb Bielony do drewna powłokotwórczy ochronny ogrodzeń altan elewacji ochronny

Przepraszamy, ale produkt, który wybrałeś, jest obecnie niedostępny. Jeśli chcesz otrzymać wiadomość, gdy tylko wróci do sprzedaży, kliknij tutaj i zostaw swój adres e-mail.
81,36 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Vidaron Impregnat Do Drewna Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy

opakowanie: 2,5L

aukcja dotyczy koloru: DĄB BIELONY V17Impregnat Powłokotwórczy do ochronno-dekoracyjnego malowania drewna na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Uwydatnia piękno naturalnego drewna, impregnuje, wzmacnia i chroni je przed niszczącymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo tworzy na powierzchni drewna ochronną powłokę odporną na biokorozję grzyby powodujące siniznę, grzyby pleśniowe oraz glony. W połączeniu z gruntującym Impregnatem Ochronnym do Drewna VIDARON zapewnia ochronę biologiczną drewna.


Cechy produktu:

- 4w1 - impregnuje, wzmacnia, chroni i dekoruje,
- 6-lat Skutecznej Ochrony,
- Chroni drewno przed czynnikami atmosferycznymi,
- Powłoka odporna na grzyby pleśniowe, powodujące siniznę oraz glony
- Uwydatnia piękno naturalnego drewna.Zastosowanie

Drewniane ogrodzenia i bramy, domki drewniane letniskowe, altany, drewutnie, płoty, meble ogrodowe, pergole, boazerie, elementy z drewna zarówno gładkiego, jak i szorstkiego. W przypadku innych zastosowań należy skonsultować się z producentem. Produkt nie jest przeznaczony do impregnowania drewnianych podłóg, schodów itp. ciągów komunikacyjnych. W zastosowaniach zewnętrznych wymagane jest zastosowanie jako podkładu: Vidaron Impregnat Ochronny Gruntujący Bezbarwny.


Wygląd powłoki po wymalowaniu na drewnie*: mat/półmat

* wygląd powłoki po wymalowaniu na drewnie zgodnie z zaleceniem producenta. Efekt końcowy wymalowania (stopień połysku i kolor) jest uzależniony m.in. od stopnia wyszlifowania powierzchni , gatunku drewna, jego naturalnej barwy, wilgotności, chłonności i sposobu aplikacji.


Czas wysychania powłoki w temp. 20±2° C przy wilgotności wzg. pow. 55±5% stopień 3, najwyżej [h]: 12


Wydajność: do 11m2/l przy jednokrotnym nakładaniu w zależności od gatunku, gęstości i stopnia wilgotności drewna.


Zalecana ilość warstw: minimum 2


Metody impregnowania: pędzel, zanurzenieSposób stosowania


Informacje ogólne:

- Dobór odpowiedniego gatunku drewna ma zasadnicze znaczenie przy trwałości danego elementu architektury ogrodowej, stolarki budowlanej i innych elementów wykonanych z drewna; o poradę zapytaj specjalisty.
- W okresie eksploatacji powierzchnia impregnowana będzie ulegać stopniowemu procesowi starzenia. Będzie on przebiegał z różną intensywnością w zależności od warunków eksploatacji. Objawiać się będzie stopniową zmianą koloru i połysku powierzchni, co jest typowe dla produktów farbiarskich. Im wyższe nasłonecznienie, zanieczyszczenie środowiska, wilgotność, temperatura tym proces będzie przebiegał szybciej.
- Drewno użytkowane na zewnątrz, przed wymalowaniem należy pokryć wyrobem VIDARON Impregnat Ochronny do Drewna Gruntujący (bezbarwny). Jest on wymagany jako podkład na surowe drewno, pod impregnat w kolorze i ma ostateczny wpływ na trwałość zabezpieczenia drewna.
- Zastosowanie VIDARON Impregnat Ochronny do Drewna Gruntujący na surowe drewno jest wymagane do uzyskania 6 – letniej gwarancji.
- Impregnat ma działanie zabezpieczające i zapobiegawcze biokorozji (nie zwalcza owadów, grzybów i pleśni we wcześniej zakażonym drewnie).
- Czasy schnięcia uzależnione są od ilości warstw, temperatury, wilgotności podłoża i otoczenia oraz gatunku drewna.
- Nie zalecany jest do drewna twardego i egzotycznego.
- Ostateczny efekt dekoracyjny uzależniony jest od gatunku i chłonności drewna, sposobu aplikacji oraz ilości naniesionych warstw impregnatu.


Przygotowanie podłoża:

- Surowe drewno przeznaczone do impregnowania powinno być wysezonowane, oczyszczone, suche (o wilgotności nie większej niż 20% - drewno wilgotne nie wchłonie impregnatu), gładkie, wolne od kurzu, tłustych i żywicznych plam.
- Stare powłoki malarskie usunąć.
- Drewno zażywiczone i zatłuszczone przemyć benzyną ekstrakcyjną, wysuszyć.
- W celu nadania ładnego wyglądu, podkreślenia rysunku słojów drewna, polepszenia właściwości aplikacyjnych, wydłużenia trwałości impregnowania oraz utrzymania powierzchni w czystości zaleca się przeszlifować drewno wzdłuż słojów papierem ściernym o gradacji ok. 120‐200.
- Powierzchnie narażone na długotrwałe osadzanie się wody i śniegu (np. czołowe powierzchnie sztachet ogrodowych) powinny być gładkie, bez ubytków, wyrwań, dokładnie wyszlifowane, brzegi zaokrąglone (tak, aby promień wynosił minimum 2mm – umożliwia to naniesienie takiej samej ilości produktu jak na powierzchnie płaskie).
- Wszystkie ostre krawędzie drewna zaokrąglić tak, aby promień wynosił minimum 2 mm – umożliwia to naniesienie takiej samej ilości produktu jak na powierzchnie płaskie (produkt nie spłynie).
- Na powierzchniach poziomych narażonych na zaleganie wody i śniegu zaleca się wykonanie skosu minimum 15° w celu szybkiego odprowadzenia wody.
- Podczas przygotowanie nowych elementów należy zwrócić uwagę na uszczelnienie łączeń poszczególnych detali przedmiotu na ingerencję wody.


Renowacja:

- Powierzchnię całkowicie oczyścić ze starych powłok farb czy lakierów.
- Umyć, odtłuścić i osuszyć.
- W przypadku renowacji wcześniej impregnowanych przedmiotów elementy poddane odnowieniu należy rozmontować, powierzchnie umyć, ewentualnie odtłuścić, jeżeli została zabrudzona substancjami tłustymi, osuszyć, przetrzeć papierem ściernym do uzyskania jednolitej barwy.
- Nałożyć impregnat zgodnie z wytycznymi znajdującymi się poniżej w polu „Impregnowanie”.
- Po wyschnięciu ponownie skręcić.
- Połączenia krzyżowe i wielowarstwowe uszczelnić masami silikonowymi lub polimerowymi w celu ograniczenia wnikania wody.


Przygotowanie wyrobu:

- Przed użyciem wyrób starannie wymieszać celem zapewnienia jednorodnej konsystencji oraz barwy.
- Nie rozcieńczać.
- Mieszanie powtarzać w czasie aplikacji.
- Do malowania stosować produkty z jednej partii produkcyjnej, różne partie należy zlać do większego pojemnika i dokładnie wymieszać .
- W przypadku nietypowych zastosowań (np. materiały drewniane stosowane w dekarstwie, egzotyczne gatunki drewna, okładziny korkowe, itp.) użycie wyrobu należy skonsultować z Producentem.


Impregnowanie:

- UWAGA! – malować w gumowych rękawicach ochronnych.
- Nakładać w temperaturze podłoża i otoczenia od +10°C do +25°C i wilgotności względnej powietrza do 65% .
- Aplikacja i wysychanie impregnatu nie może odbywać się w złych warunkach atmosferycznych, elementy zabezpieczyć przed opadami.
- Powierzchnie drewniane użytkowane na zewnątrz zabezpieczyć bezbarwnym Impregnatem Ochronnym Gruntującym Do Drewna Vidaron, a następnie po 24 godzinach przetrzeć papierem ściernym, odpylić i zabezpieczyć Impregnatem Vidaron w kolorze (lub innym produktem powłokotwórczym produkcji Vidaron).
- Impregnat w kolorze nałożyć równomiernie na całą powierzchnię, po około 10 minutach od nałożenia rozetrzeć suchym pędzlem wzdłuż słojów drewna.
- Kolejną warstwę nakładać w chwili, gdy powierzchnia będzie zupełnie sucha – podczas szlifowania międzywarstwowego na powierzchni powinien pojawiać się pył. Brak pyłu lub „gumowata” w dotyku powierzchnia oznacza, że wyrób nie jest jeszcze odpowiednio utwardzony.
- Czas schnięcia w temp. +20ºC i wilgotności względnej powietrza 55% to ok. 12 godz.
- Czas schnięcia uzależniony jest od wielu czynników: twardości drewna, wilgotności i temperatury powietrza, wentylacji pomieszczenia, dlatego może on ulec znacznemu wydłużeniu w stosunku do podanych powyżej wartości.
- Szlifować i odpylać powierzchnię każdorazowo przed malowaniem.
- Prawidłowo nałożony impregnat daje transparentne powłoki z widocznym usłojeniem drewna.
- Zbyt grube nałożenie wyrobu grozi odspajaniem się od powierzchni.
- Impregnat nakładać pędzlem lub metodą zanurzeniową. W każdym przypadku nadmiar rozetrzeć suchym pędzlem. Nie stosować natrysku ze względu na zawartość środków biobójczych, w przypadku zastosowania przemysłowego skontaktować się z Producentem.
- Impregnowanie wykonać na każdej powierzchni/stronie elementu – nie dopuścić do pozostawienia surowej powierzchni drewna.
- Ostatnią warstwę nakładać do wyrównania chłonności drewna.
- Po minimum 7 dniach powierzchnia uzyskuje pełne właściwości użytkowe.
- Do mycia narzędzi używać rozcieńczalnika ftalowego lub bezaromatycznego produkcji FFiL Śnieżka S.A.
- Pozostawienie nadmiaru impregnatu na powierzchni drewna lub jego niedokładne roztarcie może skutkować późniejszym łuszczeniem się powłoki podczas eksploatacji.
- Na powierzchnie impregnowane Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym Powłokotwórczym Vidaron w kolorze dopuszcza się stosowanie wyrobów nawierzchniowych typy lakier, emalia, lakierobejca, lazura po minimum 2-letnim okresie karencji; wykonać próbne wymalowanie.
- Nie nanosić tego typu produktów na świeże warstwy impregnatu w kolorze – grozi utratą przyczepności wyrobów nawierzchniowych.
- W przypadku, gdy po wykonaniu prac w opakowaniu zostanie niewykorzystany produkt, należy przelać go do mniejszego szczelnego opakowania i właściwie zabezpieczyć.

Dane techniczne

 • Cena jednostkowa::

  32.54 PLN

Impregnaty

 • Marka: 

  Vidaron

 • Kod produktu: 

  Impregnat Ochronno Dekoracyjny Powłokotwórczy

 • Przeznaczenie: 

  do drewna

 • Zastosowanie: 

  uniwersalne

 • Pojemność [l]: 

  2.5

 • Kolor producenta: 

  V17 Dąb Bielony

 • Opakowanie: 

  puszka

 • Wydajność [m2/l]: 

  11

 • Sposób rozcieńczania: 

  nie rozcieńczać

 • Czas schnięcia [h]: 

  12

Produkty, które mogą Cię zainteresować