Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Colorit - Farba Kredowa Do Drewna

opakowanie: 375ml

aukcja dotyczy koloru: PERŁOWY

Farba skomponowana w oparciu o kredę naturalną i polimer akrylowy, odpowiednia za równo do drewna jak i do ścian. Dzięki wysokiej zawartości części stałych, pozwala na uzyskanie dobrego wypełnienia, nadając powierzchniom jednorodną strukturę przy małej ilości nałożeń. Produkt cechuje się dobrą rozlewnością i elastycznością, co umożliwia uzyskanie doskonale gładkiego wykończenia po przeszlifowaniu. Na produkt można nakładać lakiery wodorozcieńczalne i rozpuszczalnikowe, woski oraz politurę szelakową. Kolory i specjalna formuła farby kredowej czynią ją szczególnie przydatną do uzyskania efektów w stylu Prowansalskim i Vintage.

Zalety:

- Supermatowa struktura.

- Mocno kryjąca, dzięki dużej zawartości części stałych (wypełniaczy).

- Do mebli, elementów drewnianych, drewnopochodnych wewnątrz domu.

- Idealna do uzyskania efektów w stylu Prowansalskim oraz Vintage.

- Barwi i pielęgnuje drewno.

- Odporna na działanie UV.

- Szybkoschnąca.

- Bezzapachowa.

- Nie kapie – tiksotropowa formuła.

- Do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

Wykończenie: matowe

Temperatura nakładania: temperatura pokojowa

Czas schnięcia: - pyłosuchość 30-60 minut,- suchość zupełna 3-5 godz.

Rozpuszczalność: za pomocą wody w 10-40%

Wydajność: 1L do 12 m²

Narzędzia do aplikacji: pędzel, wałek, pistolet lakierniczy

Czyszczenie narzędzi: woda z dodatkiem detergentu

Zawartość LZO: Maksymalna zawartość LZO w wyrobie gotowym do użytku – 32 g/l. Dopuszczalna wartość maksymalnej zawartości LZO (Dz. U. 2016, poz. 1353) – 130 g/l.

SPOSÓB UŻYCIA

1. Nakładać na czyste, suche drewno.

2. Przed malowaniem zaleca się przeszlifowanie powierzchni drobnoziarnistym papierem ściernym (320) i odpylenie.

3. Produkt dobrze wymieszać przed użyciem.

4. Za pomocą pędzla, wałka lub pistoletu natryskowego nałożyć jedną/dwie warstwy farby kredowej.

5. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia na około 3-5h.

6. W celu zabezpieczenia końcowego nałożyć Lakier akrylowy lub Wosk marki Colorit.

STYL PORWANSALSKI – nałożyć pędzlem jedną/dwie warstwy farby kredowej jako baza. Po całkowitym wyschnięciu nałożyć kolejną warstwę farby kredowej w innym, kontrastującym kolorze. Malować wybrane fragmenty (np.: krawędzie, frezowane elementy) lub cały element. Następnie, należy przeszlifować powierzchnię papierem ściernym o granulacji od 220 (większa ścieralność) do 400 (mniejsza ścieralność), w celu usunięcia części farby. Szlifować z różną intensywnością. Na koniec zabezpieczyć woskiem w paście lub lakierem akrylowym Colorit.

STYL VINTAGE – nałożyć pędzlem pierwszą warstwę farby jako podkład. Po całkowitym wyschnięciu nałożyć drugą warstwę . Malując w różnych kierunkach, nieregularnie , nakładając cieńsze i grubsze warstwy, tapując (punktując) tak aby uzyskać efekt nierównej, nieregularnej, trójwymiarowej powierzchni. Efekt końcowy będzie zależny od ilości nałożonej farby. Kolejnym etapem jest nałożenie wosku w kontrastowym kolorze (np.: farba kredowa „alabaster” połączona z woskiem w paście Colorit w kolorze „palisander”). Nadmiar wosku należy usunąć miękką bawełniana ściereczką. Dla ostatecznego wykończenia można element zabezpieczyć woskiem bezbarwnym.W przypadku aplikacji natryskowej zaleca się rozcieńczenie produktu wodą w 30-40%.Odcień podany na opakowaniu jest odcieniem przybliżonym. Zaleca się wykonanie wybarwienia próbnego.