Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 7.25 PLN

Colorit - Środek Do Usuwania Wosku

opakowanie: 500mlProfesjonalny środek do usuwania starych lub zabrudzonych warstw wosku z mebli, boazerii, podłóg i innych powierzchni drewnianych lub drewnopochodnych. Doskonale oczyszcza drewno i przywraca mu jego pierwotny odcień. Nie uszkadza drewna, a substancje w nim zawarte nie powodują jego wysuszania.


Konsystencja: ciecz


Kolor/Odcienie: bezbarwny


Temperatura nakładania: temperatura pokojowa


Wydajność: 500ml do 10 m²


Narzędzia do aplikacji: pędzel, bawełniana ściereczka


Czyszczenie narzędzi: benzyna lakowaSposób użycia

1. Wstrząsnąć opakowanie przed użyciem.
2. Za pomocą ściereczki lub pędzla nanieść warstwę Środka do usuwania wosku, tak aby preparat wniknął w stare warstwy wosku.
3. Usunąć brud i nadmiar wosku za pomocą ściereczki, zamoczonej w Środku do usuwania wosku.
4. Należy trzeć  zgodnie z kierunkiem włókien drewna, aż do całkowitego zniknięcia brudu.
5. Przetrzeć powierzchnię czystą ściereczką.
6. Jeśli istnieje taka konieczność czynność należy powtórzyć.
7. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia.Zalecenia

1. Starannie zabezpieczyć skórzane i tekstylne części mebli.
2. Środek nanosić małymi partiami.
3. Przed nałożeniem nowej warstwy wosku lub innego wykończenia powierzchnia musi być starannie oczyszczona i sucha.
4. Zaleca się wykonanie próby na niewielkiej powierzchni.
5. W przypadku powierzchni bardzo zanieczyszczonych zastosować watę stalową nr 2Zrób to sam


1. Nowe życie starych mebli


Zaczynamy od usunięcia starej powłoki za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego, specjalnego preparatu do usuwania starych powłok lub Środka do usuwania wosku marki Colorit. Aby nie zarysować mebla przesuwamy papierem ściernym wzdłuż słojów drewna, a następnie odpylamy.

W wielu domach znajdzie się szafka, stół czy krzesło, które są zniszczone. Niekoniecznie musimy się ich pozbywać. Wystarczy nam jedno popołudnie, aby przywrócić im dawną świetność.

Po oczyszczeniu powierzchni drewna można przystąpić do nałożenia odpowiedniego produktu na drewno. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, meble możemy odnowić na kilka sposobów używając w tym celu różnych produktów.

Bejca - nanieść wybrany kolor Bejcy do drewna marki Colorit na czyste i suche drewno. W celu uzyskania intensywnego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Dodatkowy efekt dekoracyjny osiągniemy przez nałożenie na zabejcowaną powierzchnię Patyny do drewna marki Colorit w kolorach: złoto, srebro, miedź czy szmaragd. Drewno po zabejcowaniu zalecamy zabezpieczyć Lakierem akrylowym marki Colorit lub Woskiem do drewna w paście marki Colorit w kolorze naturalnym.

Woski – na oczyszczoną nałożyć w wybranym kolorze Wosk do drewna w paście lub Wosk do drewna w płynie marki Colorit. W celu uzyskania efektu bielonego drewna polecamy użyć Wosk do bielenia marki Colorit. Taka powierzchnia nie wymaga już dodatkowego zabezpieczania innymi produktami.

Farba – po usunięciu starej powłoki mebel możemy pomalować jednym z 8 kolorów Pastelowej farby do drewna marki Colorit.

Oleje – po przygotowaniu powierzchni mebla, tak aby drewno było czyste i surowe można użyć Oleju do mebli marki Colorit. Zabezpieczona olejem powierzchnia starzeje się w sposób naturalny i co ważne nie wymaga już innego wykończenia.

Lakierobejca – przygotowany do renowacji mebel można zabezpieczyć również Lakierobejcą do drewna marki Colorit. W jednym produkcie stosujemy bejcę i lakier. Do wyboru 10 atrakcyjnych kolorów.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.