Wczytuję dane...

Colorit Pokost Lniany 0,75L olej naturalny podkład impregnat grunt do drewna tynków

Produkt dostępny!
5 szt.
26,81 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Colorit - Pokost Lniany

opakowanie: 0,75L

kolor: BEZBARWNY



Naturalny olej głęboko penetrujący do impregnacji oraz pielęgnacji drewna. Wydobywa naturalny kolor drewna oraz uwydatnia słoje. Chroni powierzchnie przed wilgocią oraz negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Doskonale sprawdza się jako podkład, dobrze wnikając w pory oraz szczeliny. Prawidłowo naniesiony nie tworzy powłoki na powierzchni malowanej. Drewno wykończone pokostem jest trwałe oraz przystosowane do nakładania innych wyrobów olejnych lub syntetycznych.

Główne cechy produktu:

- Podkreśla naturalny kolor drewna
- Uwydatnia słoje
- Głęboko penetruje i wzmacnia strukturę drewna
- Zabezpiecza przed wilgocią (tworzy powłokę hydrofobową)
- Wysoka wydajność i długotrwałe zabezpieczenie
- Zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi
- Łatwa aplikacja
- Chroni przed pękaniem oraz wysychaniem drewna


Zastosowanie

Do altanek, domków letniskowych, desek elewacyjnych, mebli ogrodowych, drzwi, płotów, okien, konstrukcji zewnętrznych, więźb dachowych


Wygląd powłoki: mat


Czas schnięcia powłoki w temp. 20±2°C przy wilgotności wzg. pow. 55±5%, najwyżej [h]: 24


Wydajność: do 12 m²/L


Zalecana ilość warstw: 1-2


Sposób stosowania


Przygotowanie podłoża:

- Podłoże powinno być surowe, czyste, suche, pozbawione żywicznych plam
- Miejsca zatłuszczone i zażywiczone przemyć rozcieńczalnikiem nitro lub benzyną ekstrakcyjną i wysuszyć
- Tynki powinny być bez plam i ziaren piasku, wolne od kurzu i czyste
- Przed przystąpieniem do prac, drewno należy starannie przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym o granulacji P150 lub P180. Odpylić i odtłuścić powierzchnię rozcieńczalnikiem.


Przygotowanie wyrobu:

- Przed użyciem pokost starannie wymieszać
- Produkt można stosować w postaci rozcieńczonej 1:1 z zastosowaniem benzyny lakowej.


Impregnowanie:

- Malować pędzlem wcierając w powierzchnię aż do wchłonięcia produktu lub przez natrysk pneumatyczny
- Pierwszą warstwę można malować wyrobem rozcieńczonym, który lepiej wnika w podłoże
- Drugą warstwę wyrobem bez rozcieńczania, po 24 godz. od nałożenia warstwy poprzedniej
- Farby podkładowe i nawierzchniowe nakładać po całkowitym wyschnięciu pokostu, w temp.  20°C nie wcześniej niż po 24 godz.
- Nakładać w temperaturze podłoża i otoczenia  od +5 do +25°C


Zalecenia:

- Przed rozpoczęciem prac wykonać próbę na niewielkiej powierzchni, efekt końcowy wykończenia zależy od gatunku drewna.
- Bezpośrednio po zakończeniu prac malarskich narzędzia należy umyć rozpuszczalnikiem ftalowym lub za pomocą benzyny lakowej.
- Niska temperatura otoczenia i wysoka wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia.


Pomieszczenia w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytkowania.


Informacje dodatkowe

Naturalne i ekologiczne produkty towarzyszą nam na każdym kroku, również w zakresie środków ochrony drewna. Okazuje się, że w zalewie preparatów, z których każdy charakteryzuje się „rewolucyjną formułą” zapominamy o produktach tradycyjnych, sprawdzonych a przede wszystkim skutecznych. Jednym z nich jest pokost lniany, który konserwuje drewno, chroni je przed warunkami atmosferycznymi i jest obojętny dla środowiska naturalnego.

Pokost Lniany to naturalny i tradycyjny środek, przeznaczony do impregnacji drewna, materiałów drewnopochodnych, tynków mineralnych oraz innych podłoży porowatych, użytkowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Otrzymywany jest przez zagęszczenie oleju lnianego, z dodatkiem substancji przyspieszających wysychanie. Jest to, więc w pełni naturalna i ekologiczna substancja.

Właściwości pokostu lnianego są porównywalne z innymi chemicznymi środkami ochrony drewna. Pokost penetruje w głąb drewna. Zabezpiecza je przed wilgocią oraz czynnikami atmosferycznymi, tworząc hydrofobiczną powłokę. Można go stosować zarówno na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. W związku z tym jest bardzo uniwersalny. Jedynym minusem pokostu jest niezbyt dobra „współpraca” z chemicznymi środkami ochrony drewna. Dlatego pokost należy stosować konsekwentnie również przy renowacji przedmiotów wcześniej nim zakonserwowanych.

Na jakich powierzchniach można stosować pokost? Zastosowanie tego naturalnego impregnatu jest bardzo szerokie. Najczęściej stosuje się go do konserwacji klatek, karmików, wolier, bud dla psów, czyli tam gdzie z drewnem bezpośredni kontakt mają zwierzęta. Jednak pokost sprawdza się też przy konserwacji elementów drewna ogrodowego, czyli mebli, desek tarasowych, huśtawek i wielu innych.

Drewno nie musi spełniać jakiś specjalnych wymagań, aby można było na nie nanosić pokost, ponieważ wnika on nawet w chropowate powierzchnie. Jednak dobrze jest przygotować drewno „na gładko” czyli przed malowaniem przetrzeć je papierem ściernym, który nie tylko wyrówna powierzchnię ale usunie brud, luźne fragmenty czy zaplamienia.

Wydajność Pokostu Lnianego wynosi ok. 12 m². Należy pamiętać, że przy malowaniu pokostem nie należy być oszczędnym, ponieważ jego skuteczność rośnie, gdy drewno dobrze go wchłonie na całej powierzchni.

Produkty, które mogą Cię zainteresować