Wczytuję dane...

Sadolin Extreme lakierobejca 0,7L ORZECH WŁOSKI do drewna szybkoschnąca odporna zewnętrzna

Produkt dostępny!
3 szt.
50,01 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Sadolin Extreme - Lakierobejca Ochronno-Dekoracyjna Do Drewna

opakowanie: 0,7L

aukcja dotyczy koloru: ORZECH WŁOSKISadolin Lakierobejca Extreme z technologią StayCleanTM to najwyższej jakości lakierobejca ochronno-dekoracyjna przeznaczona do malowania zewnętrznych powierzchni drewnianych. Jej unikalna, zaawansowana formuła nie tylko trwale chroni drewno, ale i zapewnia wymalowanym powierzchniom czysty i świeży wygląd na lata.

- Długotrwale zabezpiecza drewno i zapewnia mu piękny wygląd. Gwarancja 12 lat ochrony*.

- Technologia StayCleanTM sprawia, że brud nie przylega do wymalowanej powłoki i łatwo się zmywa np. podczas deszczu. Aktywne cząstki zapobiegają przyleganiu zanieczyszczeń do powłoki. Z każdym deszczem zabrudzenia są zmywane, a drewno znów wygląda pięknie i czysto.

- Chroni przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych, w szczególności w trudnych, zmiennych warunkach pogodowych charakterystycznych dla polskiego klimatu, a specjalne filtry UV chronią kolor i połysk.

- Powłoka odporna na działanie grzybów pleśniowych i biokorozje.

- Łatwa w aplikacji, szybkoschnąca formuła o niskim poziomie zapachu, sprawia że malowanie jest szybkie i nieuciążliwe.

Polecana jest w szczególności do fasad, altanek, okien, drzwi, płotów, mebli ogrodowych oraz innych zewnętrznych powierzchni drewnianych z drewna gładkiego, heblowanego. Nie zalecamy stosowania produktu do powierzchni dachowych (np. gonty), podłogowych oraz do malowania gatunków drewna z wysoką zawartością garbników, takich jak dąb oraz drewna egzotyczne.


Zalety produktu:

- do 12 lat ochrony*,
- Technologia StayCleanTM, brud nie przylega do drewna i łatwo się zmywa,
- powłoka odporna na działanie trudnych warunków atmosferycznych i biokorozję,
- bardzo łatwa w aplikacji,
- szybkoschnąca, niski poziom zapachu.


*Szczegółowe warunki oraz zakres udzielonego poręczenia dostępne są na stronie producenta. Niezależnie od innych ustawowych uprawnień klienta, jeśli w ciągu 12 lat od daty sprzedaży produktu wystąpi zniszczenie powłoki chroniącej drewno wymalowanej zgodnie z zaleceniami producenta (dostępnymi na opakowaniu i w Karcie Technicznej) i zasadami sztuki malarskiej oraz po spełnieniu warunków poręczenia dostępnych na stronie producenta, AkzoNobel Decorative Paints sp. z o.o. wyda Klientowi taka sama ilość produktu wolnego od wad. W celu osiągniecia ochrony 12 lat należy zastosować wstępnie produkt gruntujący Sadolin BaseHP, Sadolin Base Plus, Sadolin SuperBaseHP lub Sadolin BasePRO, nałożyć pełną liczbę warstw rekomendowana przez producenta oraz wykonać malowanie zgodnie z instrukcja podana na opakowaniu oraz w Karcie Technicznej produktu.


Przeznaczenie: Na zewnątrz


Efekt dekoracyjny: Satyna


Czas schnięcia dla pojedynczej warstwy, w temperaturze ok. +20 st. C i wilgotności względnej ok. 50%, przy dobrej wentylacji:

- sucha w dotyku (pyłosuchość) - po ok. 20 minutach
- nanoszenie następnej warstwy – po min. 4 godzinach
- ostrożne użytkowanie – po min. 4-6 godzinach
- pełne własności użytkowe – po 7 dniach

Uwaga! Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności oraz rodzaj i gatunek malowanego drewna mogą wydłużyć czas schnięcia. Czas nakładania następnej warstwy należy określić praktycznie w zależności od gatunku drewna i warunków malowania. Drewno miękkie łatwiej wchłania produkt i powłoka wysycha szybciej. Na gatunkach drewna twardego czas schnięcia może być wydłużony.


Wydajność dla jednej warstwy: do 15 m2/l. Rzeczywiste zużycie zależy od właściwości podłoża, w szczególności od rodzaju i gatunku malowanego drewna. Wydajność podana dla jednej warstwy


Ilość warstw: 2-3 warstwy w zależności od koloru, chłonności drewna oraz stopnia narażenia na trudne warunki atmosferyczne


Rozcieńczalnik: Nie stosuje się. Produkt gotowy do użycia.Stosowanie produtku


Przygotowanie wyrobu

Dokładnie wymieszać przed oraz w trakcie malowania. Nie dodawać obcych składników.


Przygotowanie podłoża

Podłoża do malowania muszą być:

- suche i wysezonowane – wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%,
- czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów organicznych itp.),
- gładko oszlifowane,
- zdrowe – w przypadku występowania zniszczeń biologicznych oczyść do surowego drewna lub usuń skażone drewno, następnie wypełnij ubytki i pęknięcia odpowiednią masą szpachlową do drewna, wyrównaj i przeszlifuj,
- zagruntowane impregnatem technicznym Sadolin BaseHP, Sadolin Base Plus, Sadolin SuperBaseHP lub Sadolin BasePRO.

Podłoża poddawane renowacji:

- usuń dokładnie stare łuszczące się powłoki farb, lakierów lub lakierobejc do surowego drewna,
- podłoża wcześniej malowane lakierem lub lakierobejcą, których powłoka jest nieuszkodzona i dobrze przyczepna do podłoża należy oczyścić z zanieczyszczeń i zmatowić papierem ściernym, odpylić.

Uwaga! Przy wymalowaniach renowacyjnych wykonaj na małej powierzchni wymalowanie próbne. Jeżeli po wyschnięciu powstanie niepożądany efekt, stare powłoki należy całkowicie usunąć i na nowo przygotować podłoże do malowania. Zaleca się również wypróbowanie preparatu na niewielkiej powierzchni w celu dobrania odpowiedniego koloru – kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej i stanu drewna oraz ilości naniesionych warstw. Podłoża mocno zażywiczone zaleca się przetrzeć szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną, poczekać do wyschnięcia. Podłoża i powierzchnie narażone na długotrwałe zaleganie wody i śniegu powinny być w taki sposób zaprojektowane, aby woda była odprowadzana na zewnątrz i nie mogła się nigdzie gromadzić. Zaleca się aby poziome płaszczyzny miały kąt spływu (pochylenie) minimum 15˚. Aby uzyskać właściwą grubość powłoki ochronnej na kantach zaleca się zaokrąglenie ostrych krawędzi drewna (promień zaokrąglenia min. 2mm). Wszelkie połączenia elementów drewnianych z innymi elementami powinny być tak zabezpieczone odpowiednimi uszczelniaczami, aby nie było możliwości ingerencji oraz wnikania wody. Elementy metalowe umieszczone w drewnie powinny być odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Szlifowanie na sucho powoduje powstawanie kurzu i pyłu. Zalecamy stosować odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.


Malowanie

Warunki malowania:

- temperatura otoczenia powinna być pomiędzy +8°C a +25°C,
- wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 70%,
- nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.

Warunki malowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki.

Zalecane metody malowania:

- pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z włosia sztucznego.

Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego):

- nie rozcieńczaj lakierobejcy przed użyciem,
- nakładaj 2-3 cienkie warstwy, w odstępie minimum 4 godzin od naniesienia poprzedniej warstwy,
- rozprowadzaj dokładnie, wzdłuż słojów drewna, do uzyskania równomiernej warstwy, bez nadmiernego rozmalowania,
- przed nałożeniem kolejnej warstwy, jeśli podniosą się włókna drewna, poprzednią (po jej wyschnięciu) delikatnie przeszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym, dokładnie odpyl.

Uwaga! Kolor lakierobejcy w opakowaniu po otwarciu puszki różni się od docelowego koloru, który będzie uzyskany dopiero po całkowitym wyschnięciu nałożonej powłoki. Kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej drewna i liczby naniesionych warstw. Rzeczywiste wymalowania są dostępne w punktach sprzedaży. Do malowania dużych powierzchni zalecamy używanie farb z jednej serii produkcyjnej. Numer serii na opakowaniu. Nie zaleca się stosowania Sadolin Lakierobejcy Extreme bezpośrednio na gatunki drewna z wysoką zawartością garbników, takich jak: dąb oraz drewna egzotyczne np. merbau, afzelia, framiré, cedr, meranti ze względu na możliwość wystąpienia przebarwień na wymalowanych elementach. Świeżo pomalowanych elementów nie wystawiać na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych do całkowitego wyschnięcia powłoki. Pomalowane elementy drzwi, okien nie zamykać przed ostatecznym wyschnięciem powłoki lakierobejcy tj. min 72 godziny. W celu osiągnięcia ochrony 12 lat należy zastosować wstępnie impregnat techniczny marki Sadolin oraz nałożyć 2 lub 3 warstwy Sadolin Lakierobejcy Extreme Ochronno-Dekoracyjna.

Wymalowanie 3 warstw zalecane jest w następujących przypadkach:

- dla kolorów: Piniowy, Jasny Dąb, Drzewo Wiśniowe, Orzech Włoski, Biały,
- dla bardzo chłonnego drewna – gdzie po nałożeniu Impregnatu Technicznego oraz 2 warstw produktu Sadolin Lakierobejca Extreme uzyskana powierzchnia nie jest gładka oraz nie uzyskano jeszcze odpowiedniego stopnia połysku (poprzednie warstwy wsiąkły w drewno),
- w przypadku drewna narażonego na szczególnie trudne warunki atmosferyczne (np. wysokie nasłonecznienie).

Nałożenie większej ilości warstw zapewnia lepsze właściwości dekoracyjno-ochronne. Wszystkie malowane elementy/płaszczyzny należy pomalować równomiernie z każdej strony, aby nie pozostawić miejsc niedomalowanych lub surowego drewna (dotyczy wszystkich warstw). Wszelkie otwory lub ubytki w malowanym elemencie powstałe na skutek montażu należy dokładnie zabezpieczyć. Nie używać lakierobejcy do lakierowania powierzchni dachowych i podłogowych, powierzchni narażonych na długotrwały, ciągły kontakt z wodą oraz powierzchni oliwionych lub impregnowanych woskiem. Zaleca się aby przy wykonywaniu innych prac remontowo-budowlanych (malarsko-tynkowych, spawalniczych etc.) zabezpieczać wymalowane powierzchnie przed uszkodzeniem. Stopniowe zmiany wyglądu powłoki (kolor oraz stopień połysku) w trakcie eksploatacji są zjawiskiem naturalnym związanym z procesem starzenia się wymalowanej powłoki. Proces ten zależy od intensywności działających czynników atmosferycznych (nasłonecznienie, wysokie temperatury, wilgotność).

Czyszczenie narzędzi malarskich

Po zakończeniu malowania zaleca się usunąć z narzędzi jak największą ilość preparatu, a następnie umyć je wodą. Nie używać pustych opakowań do przechowywania żywności.

Produkty, które mogą Cię zainteresować