Wczytuję dane...

Sadolin Extra lakierobejca 0,75L AKACJA 52 PÓŁMAT do drewna fasad domków okien drzwi

Produkt dostępny!
3 szt.
50,66 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Sadolin Extra - Lakierobejca Dekoracyjna-Ochronna Do Drewna

opakowanie: 0,75L

aukcja dotyczy koloru: AKACJA -52-Sadolin Lakierobejca Extra to nowoczesna lakierobejca ochronno-dekoracyjna przeznaczona do malowania zewnętrznych powierzchni drewnianych. Oferuje długotrwałą ochronę drewna. 10 lat ochrony*. Technologia FlexiGuardTM tworzy silną, elastyczną i ochronną powłokę, która rozszerza się i kurczy wraz z drewnem w zależności od temperatury. Powłoka nie łuszczy się i nie pęka nawet w zmiennych warunkach atmosferycznych. Wyjątkowa formuła chroni drewno przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych, w szczególności przed mrozem, wilgocią i szkodliwym promieniowaniem UV. Powłoka jest odporna na działanie grzybów pleśniowych i biokorozje. Polecana jest w szczególności do fasad, domków drewnianych, okien, drzwi, mebli ogrodowych, płotów oraz innych zewnętrznych powierzchni drewnianych z drewna gładkiego, heblowanego. Nie zalecamy stosowania produktu do powierzchni dachowych (np. gonty), podłogowych oraz powierzchni z drewna egzotycznego.


Zalety produktu:

- do 10 lat ochrony*,
- elastyczna powłoka FlexiguardTM, nie łuszczy się i nie pęka,
- chroni drewno przed trudnymi warunkami atmosferycznymi
- tworzy trwałe, niełuszczące się powłoki (łatwa renowacja) odporne na biokorozję,
- bardzo łatwa w aplikacji.


*Szczegółowe warunki oraz zakres udzielonego poręczenia dostępne są na stronie producenta. Niezależnie od innych ustawowych uprawnień klienta, jeśli w ciągu 10 lat od daty wydania farby wystąpi zniszczenie powłoki chroniącej drewno wymalowanej zgodnie z zaleceniami producenta (dostępnymi na opakowaniu i w karcie technicznej) i zasadami sztuki malarskiej oraz po spełnieniu warunków poręczenia dostępnych na stronie producenta, AkzoNobel Decorative Paints sp. z o.o. wyda klientowi taka sama ilość farby wolnej od wad. W celu osiągniecia ochrony 10 lat należy zastosować produkt gruntujący Sadolin Base, Sadolin BaseHP lub Sadolin Superbase, nałożyć pełną liczbę warstw rekomendowana przez producenta oraz wykonać malowanie zgodnie z instrukcja podana na opakowaniu oraz w karcie technicznej produktu.


Przeznaczenie: Na zewnątrz


Efekt dekoracyjny: Półmat


Czas schnięcia dla pojedynczej warstwy, w temperaturze ok. +23 st. C i wilgotności względnej ok. 65%, przy dobrej wentylacji:

- nanoszenie następnej warstwy – po min 17 godzinach
- ostrożne użytkowanie – po 48 godzinach
- pełne własności użytkowe – po 72 godzinach

Uwaga! Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności oraz rodzaj i gatunek malowanego drewna mogą wydłużyć czas schnięcia. Czas nakładania następnej warstwy należy określić praktycznie w zależności od gatunku drewna i warunków malowania. Drewno miękkie łatwiej wchłania produkt i powłoka wysycha szybciej. Na gatunkach drewna twardego czas schnięcia może być wydłużony.


Wydajność dla jednej warstwy:

- Drewno miękkie: do 15 m2/l
- Drewno twarde: do 20 m2/l


Ilość warstw: 2-3 warstwy w zależności od koloru, chłonności drewna oraz stopnia narażenia na trudne warunki atmosferyczne


Rozcieńczalnik: Nie stosuje się. Produkt gotowy do użycia.Stosowanie produtku


Przygotowanie wyrobu

Dokładnie wymieszać przed oraz w trakcie malowania. Nie dodawać obcych składników.


Przygotowanie podłoża

Podłoża do malowania muszą być:

- suche i wysezonowane – wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%,
- czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów organicznych itp.),
- gładko oszlifowane,
- zdrowe – w przypadku występowania zniszczeń biologicznych oczyść do surowego drewna lub usuń skażone drewno, następnie wypełnij ubytki i pęknięcia odpowiednią masą szpachlową do drewna, wyrównaj i przeszlifuj,
- zagruntowane impregnatem technicznym Sadolin Base, Sadolin BaseHP lub Sadolin SuperBase,

Podłoża poddawane renowacji:

- usuń dokładnie stare łuszczące się powłoki farb, lakierów lub lakierobejc do surowego drewna,
- podłoża wcześniej malowane lakierem lub lakierobejcą, których powłoka jest nieuszkodzona i dobrze przyczepna do podłoża należy oczyścić z zanieczyszczeń i zmatowić papierem ściernym, odpylić.

Uwaga! Przy wymalowaniach renowacyjnych wykonaj na małej powierzchni wymalowanie próbne. Jeżeli po wyschnięciu powstanie niepożądany efekt, stare powłoki należy całkowicie usunąć i na nowo przygotować podłoże do malowania. Zaleca się również wypróbowanie preparatu na niewielkiej powierzchni w celu dobrania odpowiedniego koloru – kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej i stanu drewna oraz ilości naniesionych warstw. Podłoża mocno zażywiczone zaleca się przetrzeć szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną, poczekać do wyschnięcia. Podłoża i powierzchnie narażone na długotrwałe zaleganie wody i śniegu powinny być w taki sposób zaprojektowane, aby woda była odprowadzana na zewnątrz i nie mogła się nigdzie gromadzić. Zaleca się aby poziome płaszczyzny miały kąt spływu (pochylenie) minimum 15˚. Aby uzyskać właściwą grubość powłoki ochronnej na kantach zaleca się zaokrąglenie ostrych krawędzi drewna (promień zaokrąglenia min. 2mm). Wszelkie połączenia elementów drewnianych z innymi elementami powinny być tak zabezpieczone odpowiednimi uszczelniaczami, aby nie było możliwości ingerencji oraz wnikania wody. Elementy metalowe umieszczone w drewnie
powinny być odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Szlifowanie na sucho powoduje powstawanie kurzu i pyłu. Zalecamy stosować odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.


Malowanie

Warunki malowania:

- temperatura otoczenia powinna być pomiędzy +5°C a +30°C,
- wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 70%,
- nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.

Warunki malowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki.

Zalecane metody malowania:

- pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z miękkiego naturalnego włosia.

Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego):

- nie rozcieńczaj lakierobejcy przed użyciem,
- nakładaj 2-3 cienkie warstwy, w odstępie minimum 17 godzin od naniesienia poprzedniej warstwy,
- rozprowadzaj dokładnie, lekkimi pociągnięciami wzdłuż słojów drewna, do uzyskania jednolitej powłoki,
- przed nałożeniem kolejnej warstwy poprzednią (po jej wyschnięciu) delikatnie przeszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym, dokładnie odpyl.

Uwaga! Do malowania dużych powierzchni zalecamy używanie farb z jednej serii produkcyjnej. Numer serii na opakowaniu. W celu osiągnięcia ochrony 10 lat należy zastosować wstępnie impregnat techniczny marki Sadolin oraz nałożyć 2 lub 3 warstwy Sadolin Lakierobejcy Extra Ochronno-Dekoracyjna.

Wymalowanie 3 warstw zalecane jest w następujących przypadkach:

·- dla kolorów: piniowy2, dąb jasny 57, drzewo wiśniowe 88, mahoń 7, biały kremowy 99, kukurydza 94, orzech włoski 4, biały skandynawski oraz w przypadku kolorów rozjaśnionych za pomocą Sadolin Extra bezbarwny (dotyczy wszystkich kolorów),
- dla bardzo chłonnego drewna – gdzie po nałożeniu Impregnatu Technicznego oraz 2 warstw produktu Sadolin Lakierobejca Extra uzyskana powierzchnia nie jest gładka oraz nie uzyskano jeszcze odpowiedniego stopnia połysku (poprzednie warstwy wsiąkły w drewno),
- w przypadku drewna narażonego na szczególnie trudne warunki atmosferyczne (np. wysokie nasłonecznienie).

Nałożenie większej ilości warstw zapewnia lepsze właściwości dekoracyjno-ochronne. Wszystkie malowane elementy/płaszczyzny należy pomalować równomiernie z każdej strony, aby nie pozostawić miejsc niedomalowanych lub surowego drewna (dotyczy wszystkich warstw). Wszelkie otwory lub ubytki w malowanym elemencie powstałe na skutek montażu należy dokładnie zabezpieczyć. Nie używaj lakierobejcy do lakierowania powierzchni dachowych i podłogowych, powierzchni narażonych na długotrwały, ciągły kontakt z wodą oraz powierzchni oliwionych lub impregnowanych woskiem. Zaleca się aby przy wykonywaniu innych prac remontowo-budowlanych (malarsko-tynkowych, spawalniczych etc.) zabezpieczać wymalowane powierzchnie przed uszkodzeniem. Stopniowe zmiany wyglądu powłoki (kolor oraz stopień połysku) w trakcie eksploatacji są zjawiskiem naturalnym związanym z procesem starzenia się wymalowanej powłoki. Proces ten zależy od intensywności działających czynników atmosferycznych (nasłonecznienie, wysokie temperatury, wilgotność).


Czyszczenie narzędzi malarskich

Po zakończeniu malowania zaleca się usunąć z narzędzi jak największą ilość preparatu, a następnie umyć je rozcieńczalnikiem do farb i emalii ogólnego stosowania. Nie używać pustych opakowań do przechowywania żywności.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także