Wczytuję dane...

Środek zwalczania owadów drewnie 1L owadobójczy preparat Drew-Insect Forte

Produkt dostępny!
9 szt.
42,74 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Simewood Drew-Insect Forte - Środek do zwalczania owadów już drążących w drewnie

opakowanie: 1LDREW-INSECT FORTE niszczy szkodniki drążące już w drewnie poprzez bezpośrednie oddziaływanie substancji czynnej na ich układ pokarmowy. Nie powoduje przebarwienia surowego drewna. Można również stosować do prewencyjnej ochrony drewna konstrukcyjnego.


Zastosowanie

Środek do zwalczania owadów, technicznych szkodników drewna (bez termitów) już drążących w drewnie oraz do zabezpieczania drewna niezainfekowanego. Produkt można stosować do drewna budowlanego i ozdobnego (starych mebli, ram obrazów, luster itp.). Przeznaczony do użycia w 1, 2 i 3 klasie użytkowania. Produkt przeznaczony do powszechnego stosowania.


Postać: ciecz


Barwa: bezbarwna do jasnożółta


Zapach: charakterystyczny dla rozpuszczalników organicznych


Agresywność korozyjna wobec stali: brak


Sposób aplikacji: wstrzykiwanie za pomocą strzykawki, pędzel, nie należy rozpylać


Zużycie:

- zwalczanie - 200ml/m² drewna (wydajność - 5m² pow./1l)
- zabezpieczenie – 200ml/m² drewna (wydajność - 5m² pow. /1l)


Czyszczenie narzędzi: benzyna ekstrakcyjna


Sposób stosowania

- Produkt gotowy do użycia, dobrze wymieszać przed użyciem.
- Nanieść na drewno poprzez: min. dwukrotne malowanie pędzlem w odstępach nie krótszych niż 2 godz., metodą kąpieli całych elementów przez zanurzenie i/lub wprowadzenie bezpośrednio w otwory żerowania owadów.
- Jeżeli to możliwe, zawiń drewno na 2-3 dni folią malarską, preparat lepiej zadziała.
- Wilgotność drewna przed zabezpieczeniem max 25%. Jeżeli drewno będzie wilgotne, to preparat nie wniknie w powierzchnię i nie zadziała.
- Jeżeli twoje drewno jest pokryte lakierem lub inną powłoką zastosuj nakłuwanie, nawiercanie lub zedrzyj powłokę do surowego drewna.
- Drewno po zaimpregnowaniu sezonować pod zadaszeniem na przekładkach przez min.48 godziny.
- Powierzchnie na których stosowano produkt mogą być powlekane powłoką po 24 godzinach.
- Pomieszczenia, w których zabezpieczono drewno preparatem, można oddać do użytku po intensywnym wietrzeniu, dokładnym odparowaniu benzyny i po całkowitym zaniku jej zapachu.
- Drewno użytkowane na zewnątrz powinno być pokryte powłoką w celu redukcji wpływu na środowisko.
- Stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
- Do ochrony drewna przed ponownym zainfekowaniem należy stosować impregnat DREW-INSECT FORTE.


Uwagi:

- Najlepiej stosować ten produkt w zakresie temperaturowym od 10 do 25 stopni Celsjusza. Przy niższych temperaturach owady, które powinny zjeść drewno potraktowane Preparatem Owadobójczym mogą być w stanie hibernacji i nie żerować. Jednak produkt zabija owady i zabezpiecza drewno przed ich ponownym atakiem, więc owady wyginą wiosną, gdy zaczną ponownie żerować.
- Aby Preparat Owadobójczy zadziałał, to musi dotrzeć do żerujących w drewnie owadów. Dlatego oprócz samego smarowania drewna pędzlem stosuje się dodatkowe metody:
–- wstrzykiwanie preparatu bezpośrednio w otwory wywiercone przez owady,
–- nawiercanie grubych belek długim i cienkim wiertłem i wstrzykiwanie tam preparatu,
–- po użyciu produktu warto drewniane elementy owinąć folią malarska na 2-3 dni, aby benzyna nie odparowała za szybko z drewna, tylko żeby w nie wnikała jak najgłębiej.
- Simewood Drew-Insect Forte jest produktem na bazie benzyny i dlatego nie wolno go rozpylać. Powody są trzy. Podczas takiego nakładania w powietrzu pojawiają się mikrokropelki benzyny, które wdychamy do płuc wraz ze środkiem owadobójczym. Poza tym, te kropelki też parują i nasączają bardzo mocno powietrze oparami benzyny – wdychanie tych oparów jest bardzo szkodliwe i prowadzi do zatrucia organizmu. W skrajnych sytuacjach, przy bardzo dużym stężeniu oparów benzyny w zamkniętym pomieszczeniu może dojść do samozapłonu.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także