Wczytuję dane...

Silikon Uniwersalny Uszczelniacz 280ml BIAŁY Dragon do wewnątrz i na zewnątrz

Produkt dostępny!
15 szt.
14,06 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Dragon Silikon Uniwersalny

opakowanie: 280ml

aukcja dotyczy koloru: BIAŁY


Silikon uniwersalny jest jednoskładnikowym spoiwem silikonowym, szybkoutwardzalnym, który w zetknięciu z wilgocią atmosferyczną tworzy doskonałą elastyczną i niekurczliwą masę wypełniającą. Wytrzymuje duże różnice temperatur. Charakteryzuje się wysoką odpornością na promieniowanie UV. Wytrzymuje negatywne działanie gorącej wody, olejów, tłuszczów. Posiada bardzo dobrą przyczepność do szkła, glazury, terakoty oraz ceramiki.


Cechy produktu:

- wodoodporny,
- elastyczny,
- doskonała przyczepność
- odporny na działanie UV,
- do wewnątrz i na zewnątrz.


Zastosowanie

Produkt przeznaczony do wypełniania połączeń i szczelin oraz uszczelniania:

- ram,
- drzwi,
- okien,
- płytek ceramicznych, gresowych i klinkierowych,
- ceramiki sanitarnej,
- impregnowanego drewna,
- powierzchni ze szkła,
- porcelany,
- aluminium anodowanego,
- stali nierdzewnej,
- powierzchni emaliowanych
- innych elementów stolarki budowlanej.

Doskonale łączy się z powierzchniami gładkimi (szkło, metal, glazura), a także z powierzchniami porowatymi (cegła, drewno).


Czas tworzenia naskórka: 10 - 15 min.


Czas pełnego utwardzenia: od 1 do 5 dni - 2 mm / 24 h w zależności od grubości spoiny
 

Wydajność: przy spoinie 4x4 mm - 17 mb / 280 ml w zależności od wielkości spoiny


Sposób użycia

Przygotowanie powierzchni: Podłoże powinno być suche, czyste i dokładnie oczyszczone z kurzu, pyłu, tłuszczu, smaru, rdzy i innych zanieczyszczeń mogących osłabić przyczepność. Powierzchnie w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc wypełnianych silikonem należy zabezpieczyć za pomocą taśmy malarskiej.

Temperatura podczas wykonywania prac: Prace prowadzić w temp. od +5 ºC do +40 ºC (temperatura powietrza, podłoża oraz uszczelnianych elementów).

Zalecenia: Silikon wyciskać równomiernie, wprowadzając go w spoiny z niewielkim nadmiarem, w sposób ciągły nie pozostawiając przerw ani pustych przestrzeni. Powierzchnię silikonu w ciągu około 10 - 15 minut, należy wyprofilować i ostatecznie wygładzić za pomocą szpachelki lub innego narzędzia zmoczonego w wodzie z niewielkim dodatkiem mydła lub płynu do mycia naczyń.

Czyszczenie narzędzi i zabrudzonych elementów: Zabrudzone narzędzia czyścić DRAGON PRO Zmywacz do silikonu. Zaschnięty silikon można usunąć jedynie mechanicznie.

Ograniczenia i uwagi: Uszczelniacz nie może być stosowany do akwariów, przyklejania luster do powierzchni bitumicznych oraz uszczelniania połączeń z teflonem, PE, PP. Nie stosować do betonu, marmuru oraz ołowiu, cynku i miedzi. Przed zastosowaniem wyrobu zaleca się wykonanie próby przyczepności na stosowanym podłożu.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także