Wczytuję dane...

Tikkurila Everal Aqua Primer 2,7L GRUNT podkład akrylowy

W celu sprawdzenia dostępności proszę napisać wiadomość. Kliknij aby otrzymać informację, gdy produkt będzie dostępny
137,04 PLN

Tikkurila Everal Aqua Primer - wodorozcieńczalna, akrylowa farba podkładowa do gruntowania wewnętrznych powierzchni drewnianych i drewnopochodnych

opakowanie: 2,7L

aukcja dotyczy koloru: BIAŁYWodorozcieńczalna akrylowa farba podkładowa do gruntowania wewnętrznych powierzchni drewnianych i drewnopochodnych. Grunt może być stosowany na powierzchniach metalowych w suchych pomieszczeniach, które nie wymagają zabezpieczenia antykorozyjnego. Nadaje się również do renowacyjnego gruntowania podłoży pokrytych wcześniej farbami alkidowymi lub chemoutwardzalnymi. Produkt bardzo dobrze wyrównuje podłoże przed zastosowaniem emalii nawierzchniowej. Produkt posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego*

* Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego dotyczy produktu po całkowitym wyschnięciu pomalowanej powierzchni i dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia.

Farba przeznaczona jest do gruntowania wewnętrznych powierzchni drewnianych i drewnopochodnych takich jak: meble, listwy przypodłogowe oraz wewnętrzne i zewnętrzne części okien oraz drzwi. Zalecana również do elementów metalowych w suchych pomieszczeniach takich jak np. kaloryfery.


Właściwości

- do gruntowania wewnętrznych powierzchni drewnianych i drewnopochodnych
- może być również stosowany na powierzchniach metalowych w suchych pomieszczeniach, które nie wymagają zabezpieczenia antykorozyjnego.
- podkład kompatybilny z wodorozcieńczalnymi emaliami nawierzchniowymi z linii Tikkurila Everal Aqua.
- wyrównuje podłoże i zmniejsza jego chłonność przed aplikacją farb nawierzchniowych.
- nie emituje przykrego zapachu podczas aplikacji
- posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego*


Wydajność : 6 - 8 m²/l przy jednokrotnym malowaniu. Wydajność w dużej mierze uzależniona jest od takich czynników, jak chłonność, tekstura podłoża, metoda aplikacji.


Czas schnięcia: w temperaturze +23°C, przy wilgotności względnej powietrza 50%, farba sucha w dotyku po ok. 1 godzinie. Nakładanie kolejnej warstwy po ok. 2 godz. Nakładanie warstwy nawierzchniowej po ok. 5 godz.

Niska temperatura, podwyższona wilgotność oraz słaba wentylacja wydłużają czas schnięcia.


Nakładanie: Pędzel, wałek lub natrysk hydrodynamiczny. Warunki natrysku hydrodynamicznego: - dysza 0,013" – 0,015";  - rozcieńczenie 0-5% obj.


Czyszczenie narzędzi:
narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu prac. Przed umyciem narzędzia należy dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości farby.Stosowanie produktu


Warunki nakładania

Prace malarskie prowadzić w temperaturze od +5°C do +25°C, przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%.


Przygotowanie

Wszystkie powierzchnie dokładnie oczyścić z brudu, kurzu i tłustych plam. Powierzchnie wcześniej malowane umyć za pomocą Tikkurila Maalipesu. Całość spłukać dokładnie wodą i pozostawić do wyschnięcia. Usunąć łuszczące się fragmenty starej powłoki malarskiej. Gładkie i błyszczące podłoże należy zmatowić i dokładnie odkurzyć. W razie konieczności wyrównać powierzchnię za pomocą odpowiedniej szpachlówki i po wyschnięciu przeszlifować.

Uwaga: Powierzchnie drewniane posiadające sęki oraz tendencje do żółknięcia wynikające z wycieku żywicy oraz innych substancji powodujących przebarwienia, należy zabezpieczyć gruntem Tikkurila Multistop zgodnie z instrukcją stosowania, a następnie nałożyć emalię nawierzchniową.


Powierzchnie uprzednio malowane:

Zmyć odpowiednim środkiem, a następnie spłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia. Usunąć łuszczące się fragmenty starej powłoki malarskiej przy pomocy skrobaka. Powierzchnie twarde i gładkie zmatowić papierem ściernym, po czym dokładnie odpylić.


Rozcieńczanie

Woda.


Nakładanie

Przed przystąpieniem do malowania produkt dokładnie wymieszać. W razie konieczności rozcieńczyć wodą do 5% obj. Nanosić za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. Chłonne powierzchnie drewniane zagruntować najpierw gruntem rozcieńczonym 5-10% obj., zeszlifować, a następnie w razie konieczności zastosować warstwę nierozcieńczonego gruntu Tikkurila Everal Aqua Primer. W celu uzyskania bardzo gładkiej powierzchni przed malowaniem emalią nawierzchniową zaleca się przeszlifować zagruntowaną powierzchnię papierem ściernym. Zaleca się użycie narzędzi malarskich Anza.


Czyszczenie narzędzi

Przed umyciem narzędzia należy dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości wyrobu. Narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu prac.


Limity emisji LZO (EU VOC 2004/42/EC)

Kat.A/g. Dopuszczalna zawartość LZO od 2010r. - 130 g/l. Produkt zawiera poniżej 130 g/l LZO.

Produkty, które mogą Cię zainteresować