Wczytuję dane...

Sadolin Classic impregnat 0,75L MAHOŃ 7 do drewna clasic Hybrydowy płotów altanek fasad

Produkt dostępny!
7 szt.
23,12 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Sadolin Impregnat Classic Hybrydowy - Impregnat Do Drewna

opakowanie: 0,75L

aukcja dotyczy koloru: MAHOŃ -7-Sadolin Impregnat Classic Hybrydowy to nowoczesny, powłokotwórczy produkt przeznaczony do ochronno-dekoracyjnego malowania drewna na zewnątrz w celu zabezpieczenia go przed niszczącym wpływem czynników środowiskowych. Tworzy na powierzchni drewna powłokę odporną na grzyby. Polecany jest w szczególności do płotów, altanek, fasad domków drewnianych, drewnianej architektury ogrodowej oraz innych zewnętrznych powierzchni drewnianych z drewna gładkiego, heblowanego oraz szorstkiego. Nie zalecamy stosowania produktu do powierzchni dachowych (np. gonty), podłogowych oraz powierzchni z drewna egzotycznego.


Zalety produktu:

- Tworzy na powierzchni drewna hybrydową powłokę ochronną, wydłużającą trwałość drewna.
- 7 lat ochrony*.
- Zabezpiecza drewno przed czynnikami atmosferycznymi.
- Zawiera aktywne składniki chroniące powłokę przed grzybami.
- Chroni drewno przed wnikaniem wody, wilgoci i pary wodnej.
- Preparat łączy biologiczną ochronę charakterystyczną dla impregnatów z wzmocnioną ochroną przed czynnikami atmosferycznymi właściwą lakierobejcom.
- Tworzy trwałą, matową powłokę odporną na działanie biokorozji.
- Malowane drewno uzyskuje transparentne, barwne wykończenie, zachowujące jego naturalną strukturę.


* Szczegółowe warunki oraz zakres udzielonego poręczenia producenta dostępne są na stronie internetowej producneta. Poręczenie obejmuje wymalowania wykonane na gładkim, heblowanym, surowym drewnie. Poręczenie nie obejmuje wymalowania drewna szorstkiego. Niezależnie od innych ustawowych uprawnień klienta, jeśli w ciągu 7 lat od daty sprzedaży produktu wystąpi zniszczenie powłoki chroniącej drewno wymalowanej zgodnie z zaleceniami producenta (dostępnymi na opakowaniu i w karcie technicznej) i zasadami sztuki malarskiej oraz po spełnieniu warunków dostępnych na stronie internetowej producneta, Akzo Nobel Decorative Paints Sp. z o.o. wyda klientowi taką samą ilość produktu wolnego od wad. W celu osiągnięcia deklarowanego okresu ochrony 7 lat należy zastosować produkt gruntujący Sadolin BaseHP, Sadolin Base Plus, Sadolin SuperBase lub Sadolin BasePRO, nałożyć pełną liczbę warstw rekomendowanych przez producenta oraz wykonać malowanie zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu oraz w Karcie Technicznej produktu.


Przeznaczenie: Na zewnątrz


Efekt dekoracyjny: Matowy


Czas schnięcia dla pojedynczej warstwy w temperaturze ok. +20 st. C i wilgotności względnej ok. 65% przy dobrej wentylacji:

- ostrożne użytkowanie – po 3 godzinach
- nanoszenie następnej warstwy – po 14-24 godzinach

Uwaga! Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności oraz rodzaj i gatunek malowanego drewna mogą wydłużyć czas schnięcia. Czas nakładania następnej warstwy należy określić praktycznie w zależności od gatunku drewna i warunków malowania. Drewno miękkie łatwiej wchłania produkt i powłoka wysycha szybciej. Na gatunkach drewna twardego czas schnięcia może być wydłużony.


Wydajność dla pojedynczej warstwy:

- Tarcica: do 8 m2 /l
- Drewno nieheblowane / miękkie: do 12 m2/l
- Drewno heblowane / twarde: do 24 m2/l


Ilość warstw: 2-3 warstwy w zależności od koloru, chłonności drewna oraz stopnia narażenia na trudne warunki atmosferyczne


Rozcieńczalnik: Nie stosuje się. Produkt gotowy do użycia.Stosowanie produktu


Przygotowanie wyrobu

Dokładnie wymieszać przed oraz w trakcie malowania. Nie dodawać obcych składników.


Przygotowanie podłoża

Podłoża do malowania muszą być:

- suche i wysezonowane – wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%,
- czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów organicznych itp.),
- zdrowe – w przypadku występowania zniszczeń biologicznych oczyść do surowego drewna lub usuń skażone drewno, następnie wypełnij ubytki i pęknięcia odpowiednią masą szpachlową do drewna, wyrównaj i przeszlifuj,
- zagruntowane impregnatem technicznym Sadolin BaseHP, Sadolin Base Plus, Sadolin SuperBase lub Sadolin BasePRO.

Podłoża poddawane renowacji:

- usuń dokładnie stare powłoki farb, lakierów lub lakierobejc do surowego drewna. Powierzchnie wcześniej malowane impregnatami należy przeszlifować papierem ściernym w celu usunięcia luźnych powłok i wyrównania koloru.

Uwaga! Przy wymalowaniach renowacyjnych wykonaj na małej powierzchni wymalowanie próbne. Jeżeli po wyschnięciu powstanie niepożądany efekt, stare powłoki należy całkowicie usunąć i na nowo przygotować podłoże do malowania. Zaleca się również wypróbowanie preparatu na niewielkiej powierzchni w celu dobrania odpowiedniego koloru – kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej i stanu drewna oraz ilości naniesionych warstw. Podłoża mocno zażywiczone zaleca się przetrzeć szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną, poczekać do wyschnięcia. Podłoża i powierzchnie narażone na długotrwałe zaleganie wody i śniegu powinny być w taki sposób zaprojektowane, aby woda była odprowadzana na zewnątrz i nie mogła się nigdzie gromadzić. Zaleca się aby poziome płaszczyzny miały kąt spływu (pochylenie) minimum 15˚. Aby uzyskać właściwą grubość powłoki ochronnej na kantach zaleca się zaokrąglenie ostrych krawędzi drewna (promień zaokrąglenia min. 2mm). Wszelkie połączenia elementów drewnianych z innymi elementami powinny być tak zabezpieczone odpowiednimi uszczelniaczami, aby nie było możliwości ingerencji oraz wnikania wody. Elementy metalowe umieszczone w drewnie powinny być odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Szlifowanie na sucho powoduje powstawanie kurzu i pyłu. Zalecamy stosować odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.


Malowanie

Warunki malowania:

- temperatura otoczenia powinna być pomiędzy +10°C a +30°C,
- wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 70%,
- nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.

Warunki malowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki.

Zalecane metody malowania:

- pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z włosia naturalnego.

Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego):

- nie rozcieńczaj impregnatu przed użyciem,
- nakładaj 2-3 warstwy,
- kolejne warstwy nakładaj w odstępie 14-24 godzin od naniesienia poprzedniej warstwy,
- rozprowadzaj dokładnie i równomiernie wzdłuż słojów drewna,
- przed nałożeniem kolejnej warstwy, jeśli podniosą się włókna drewna, powłokę należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i dokładnie odpylić,
- w przypadku malowania drewna heblowanego, po 5-10 minutach od nałożenia warstwy preparatu, zaleca się delikatne przetarcie malowanej powierzchni suchym pędzlem celem równomiernego rozprowadzenia nadmiaru impregnatu.

Uwaga! Do malowania dużych powierzchni zalecamy używanie farb z jednej serii produkcyjnej. Numer serii na opakowaniu. W celu osiągnięcia ochrony 7 lat należy zastosować wstępnie impregnat techniczny marki Sadolin oraz nałożyć 2 lub 3 warstwy Sadolin Impregnat Classic Hybrydowy.

Wymalowanie 3 warstw zalecane jest w następujących przypadkach:

- dla kolorów: piniowy 2, dąb jasny 57, drzewo wiśniowe 88, mahoń 7, biały kremowy 99, orzech włoski 4 oraz w przypadku kolorów rozjaśnionych za pomocą Sadolin Impregnat Classic Hybrydowy bezbarwny (dotyczy wszystkich kolorów),
- dla bardzo chłonnego drewna – gdzie po nałożeniu Impregnatu Technicznego oraz 2 warstw produktu Sadolin Impregnat Classic Hybrydowy uzyskana powierzchnia nie jest gładka oraz nie uzyskano jeszcze odpowiedniego stopnia wykończenia (poprzednie warstwy wsiąkły w drewno),
-  w przypadku drewna narażonego na szczególnie trudne warunki atmosferyczne (np. wysokie nasłonecznienie).

Nałożenie większej ilości warstw zapewnia lepsze właściwości dekoracyjno-ochronne. Wszystkie malowane elementy/płaszczyzny należy pomalować równomiernie z każdej strony, aby nie pozostawić miejsc niedomalowanych lub surowego drewna (dotyczy wszystkich warstw). Wszelkie otwory lub ubytki w malowanym elemencie powstałe na skutek montażu należy dokładnie zabezpieczyć. Nie używaj impregnatu do zabezpieczania powierzchni dachowych i podłogowych, powierzchni narażonych na długotrwały, ciągły kontakt z wodą oraz powierzchni oliwionych lub impregnowanych woskiem. Zaleca się aby przy wykonywaniu innych prac remontowo-budowlanych (malarsko-tynkowych, spawalniczych etc.) zabezpieczać wymalowane powierzchnie przed uszkodzeniem. Stopniowe zmiany wyglądu powłoki (kolor oraz stopień połysku) w trakcie eksploatacji są zjawiskiem naturalnym związanym z procesem starzenia się wymalowanej powłoki. Proces ten zależy od intensywności działających czynników atmosferycznych (nasłonecznienie, wysokie temperatury, wilgotność).


Czyszczenie narzędzi malarskich

Po zakończeniu malowania zaleca się usunąć z narzędzi jak największą ilość preparatu, a następnie umyć je rozcieńczalnikiem do farb i emalii ogólnego stosowania. Nie używać pustych opakowań do przechowywania żywności.

Dane techniczne

 • Realizacja zamówienia::

  24 godzin

 • Cena jednostkowa::

  30.83 PLN

Impregnaty

 • Marka: 

  Sadolin

 • Kod produktu: 

  Impregnat Classic Hybrydowy

 • Przeznaczenie: 

  do drewna

 • Zastosowanie: 

  na zewnątrz

 • Pojemność [l]: 

  0.75

 • Kolor producenta: 

  MAHOŃ 7

 • Opakowanie: 

  puszka

 • Wydajność [m2/l]: 

  12

 • Sposób rozcieńczania: 

  nie rozcieńczać

 • Czas schnięcia [h]: 

  14

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także