Wczytuję dane...

Sadolin Odporna lakierobejca 0,75L MAHOŃ do drewna żelowa zewnętrzna na trudne warunki atmosferyczne

Produkt dostępny!
10 szt.
64,08 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Sadolin Lakierobejca Odporna Na Trudne Warunki Atmosferyczne

opakowanie: 0,75L

aukcja dotyczy koloru: MAHOŃSadolin Lakierobejca Odporna na Trudne Warunki Atmosferyczne została specjalnie opracowana z myślą o zewnętrznych powierzchniach drewnianych z drewna heblowanego. Jej nowoczesna, tiksotropowa (żelowa) formuła, doskonale zabezpiecza drewno aż do 6 lat. Nie łuszczy się, co ułatwia późniejszą renowację. Dzięki żelowej formule bardzo łatwo i równomiernie się nakłada, nie spływa z powierzchni pionowych, gwarantując doskonały i bardzo trwały efekt dekoracyjny. Sadolin Lakierobejca Odporna Na Trudne Warunki Atmosferyczne charakteryzuje się też bardzo wysoką wydajnością - do 25m2/l. Polecana jest w szczególności do fasad, domków drewnianych, okien, drzwi, mebli ogrodowych, płotów oraz innych zewnętrznych powierzchni drewnianych z drewna gładkiego, heblowanego.


Zalety produktu:

- zapewnia do 6 lat ochrony drewna,
- odporna na trudne warunki atmosferyczne,
- tworzy trwałe, niełuszczące się powłoki (łatwa renowacja) odporne na biokorozję,
- dzięki tiksotropowej formule bardzo łatwa w aplikacji – nie wymaga mieszania przed malowaniem,
- wysoka wydajność – do 25m2/l.


Przeznaczenie: Na zewnątrz


Efekt dekoracyjny: Półpołysk


Czas schnięcia dla pojedynczej warstwy w temperaturze ok. +20 st. C i wilgotności względnej ok. 65%, przy dobrej wentylacji:

- nanoszenie następnej warstwy – po 24 godzinach
- pełne własności użytkowe – min. 72 godziny

Uwaga! Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności oraz rodzaj i gatunek malowanego drewna mogą wydłużyć czas schnięcia. Czas nakładania następnej warstwy należy określić praktycznie w zależności od gatunku drewna i warunków malowania. Drewno miękkie łatwiej wchłania produkt i powłoka wysycha szybciej. Na gatunkach drewna twardego oraz egzotycznego czas schnięcia może być wydłużony.


Wydajność dla jednej warstwy:

- Drewno miękkie: do 20 m2/l
- Drewno twarde: do 25 m2/l


Ilość warstw: 2-3 warstwy


Rozcieńczalnik: Nie stosuje się. Produkt gotowy do użyciaStosowanie produtku


Przygotowanie wyrobu

Nie wymaga mieszania przed malowaniem. Nie dodawać obcych składników.


Przygotowanie podłoża

Podłoża do malowania muszą być:

- suche i wysezonowane – wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%,
- czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów organicznych itp.),
- gładko oszlifowane,
- zdrowe – w przypadku występowania zniszczeń biologicznych oczyść do surowego drewna lub usuń skażone drewno, następnie wypełnij ubytki i pęknięcia odpowiednią masą szpachlową do drewna, wyrównaj i przeszlifuj,
- zagruntowane impregnatem technicznym Sadolin BaseHP

Podłoża poddawane renowacji:

- usuń dokładnie stare łuszczące się powłoki farb, lakierów lub lakierobejc do surowego drewna,
- podłoża wcześniej malowane lakierem lub lakierobejcą, których powłoka jest nieuszkodzona i dobrze przyczepna do podłoża należy oczyścić z zanieczyszczeń i zmatowić papierem ściernym, odpylić.

Uwaga! Przy wymalowaniach renowacyjnych wykonaj na małej powierzchni wymalowanie próbne. Jeżeli po wyschnięciu powstanie niepożądany efekt, stare powłoki należy całkowicie usunąć i na nowo przygotować podłoże do malowania. Zaleca się również wypróbowanie preparatu na niewielkiej powierzchni w celu dobrania odpowiedniego koloru – kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej i stanu drewna oraz ilości naniesionych warstw. Podłoża mocno zażywiczone zaleca się przetrzeć szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną, poczekać do wyschnięcia. Podłoża i powierzchnie narażone na długotrwałe zaleganie wody i śniegu powinny być w taki sposób zaprojektowane, aby woda była odprowadzana na zewnątrz i nie mogła się nigdzie gromadzić. Zaleca się aby poziome płaszczyzny miały kąt spływu (pochylenie) minimum 15˚. Aby uzyskać właściwą grubość powłoki ochronnej na kantach zaleca się zaokrąglenie ostrych krawędzi drewna (promień zaokrąglenia min. 2mm). Wszelkie połączenia elementów drewnianych z innymi elementami powinny być tak zabezpieczone odpowiednimi uszczelniaczami, aby nie było możliwości ingerencji oraz wnikania wody. Elementy metalowe umieszczone w drewnie powinny być odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Szlifowanie na sucho powoduje powstawanie kurzu i pyłu. Zalecamy stosować odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.


Malowanie

Warunki malowania:

- temperatura otoczenia i lakierowanej powierzchni powinna być pomiędzy +5°C a +30°C,
- wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 70%,
- nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.

Warunki lakierowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki.

Zalecane metody malowania:

- pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z miękkiego, naturalnego włosia.

Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego):

- nie rozcieńczaj lakierobejcy przed użyciem,
- nakładaj 2-3 cienkie warstwy, w odstępie co najmniej 24 godzin od naniesienie poprzedniej warstwy,
- rozprowadzaj dokładnie, lekkimi pociągnięciami wzdłuż słojów drewna, do uzyskania jednolitej powłoki,
- przed nałożeniem kolejnej warstwy poprzednią (po jej wyschnięciu) delikatnie przeszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym, dokładnie odpyl.

Uwaga! Trzecia warstwa lakierobejcy zalecana jest na powierzchnie zewnętrzne szczególnie narażone na działanie czynników atmosferycznych. Nie używaj lakierobejcy do lakierowania powierzchni dachowych i podłogowych, narażonych na ciągły kontakt z wodą oraz powierzchni oliwionych lub impregnowanych woskiem. Do malowania dużych powierzchni zalecamy używanie farb z jednej serii produkcyjnej. Numer serii na opakowaniu. Wszystkie malowane elementy/płaszczyzny należy pomalować równomiernie z każdej strony, aby nie pozostawić miejsc niedomalowanych lub surowego drewna (dotyczy wszystkich warstw). Wszelkie otwory lub ubytki w malowanym elemencie powstałe na skutek montażu należy dokładnie zabezpieczyć. Stopniowe zmiany wyglądu powłoki (kolor oraz stopień połysku) w trakcie eksploatacji są zjawiskiem naturalnym związanym z procesem starzenia się wymalowanej powłoki. Proces ten zależy od intensywności działających czynników atmosferycznych (nasłonecznienie, wysokie temperatury, wilgotność).


Czyszczenie narzędzi malarskich

Po zakończeniu malowania zaleca się usunąć z narzędzi jak największą ilość preparatu, a następnie umyć je rozcieńczalnikiem do farb i emalii ogólnego stosowania. Nie używać pustych opakowań do przechowywania żywności.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także