Wczytuję dane...

Lakma Zaprawa Klejąca SYNTEKOL PSW 25kg do styropianu wełny mineralnej warstwy zbrojącej Klej ociepleń Wzmocniony mikrowłóknami - TYLKO ODBIÓR OSOBISTY LUB WYSYŁKA NA PALECIE

Produkt dostępny!
55 szt.
Poinformuj obsługę przed zakupem, aby skorzystać z oferty internetowej w sklepie stacjonarnym
33,40 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Lakma Term SYNTEKOL® PSW zaprawa klejąca do mocowania płyt izolacyjnych oraz wykonywania warstwy zbrojącej

opakowanie: 25kg



SYNTEKOL® PSW jest szarą, wysokowartościową, wzbogaconą sztucznymi żywicami i mikrowłóknami, fabrycznie mieszaną zaprawą klejącą, przeznaczoną do wykonywania warstwy zbrojącej w systemach ociepleń i przyklejania izolacyjnych płyt ze styropianu, styropianu grafitowego i wełny mineralnej.


Zastosowanie

SYNTEKOL® PSW jest przeznaczony do wykonywania warstwy zbrojącej i mocowania płyt termoizolacyjnych w systemach ociepleń LAKMA® TERM. Zaprawa może być stosowana również do przyklejania drobnych elementów architektonicznych, wypełniania drobnych ubytków oraz naprawiania uszkodzeń elewacji wykonanych w technologii ETICS. SYNTEKOL® PSW można zastosować również do wyrównywania podłoży wykonanych wcześniej z cienkowarstwowych tynków mineralnych czy żywicznych. SYNTEKOL® PSW może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.


Sposób nanoszenia: paca , kielnia, agregat natryskowy


Czyszczenie narzędzi: wodą


Właściwa ilość wody: 5 – 6 litrów / 25 kg. Z jednego worka po dodaniu odpowiedniej ilości wody otrzymamy ok. 18 litrów świeżej zaprawy.


Wydajność przy przyklejaniu płyt izolacyjnych: 4 - 5 kg/m2


Wydajność przy wykonywaniu warstwy zbrojącej: 3,5 – 5,5 kg/m2


Czas otwarty (od naniesienia do przyklejania płyt): do 20 minut


Czas gotowości zaprawy do pracy (od zarobienia wodą): do 2 godzin


Temperatura stosowania i podłoża: od +5ºC do +25ºC



Sposób użycia


Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być mocne, czyste, suche i nośne oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. W przypadku podłoży starych, słabych lub żywicznych zlecamy sprawdzić jego wytrzymałość. W tym celu należy przykleić ok. 8 – 10 próbek styropianu o wymiarach 10 x 10 cm w różnych miejscach na elewacji, a następnie po ok. 3 dniach od przyklejenia wykonać próbę ręcznego ich odrywania. Podłoże jest nośne wtedy, kiedy podczas odrywania materiał izolacyjny ulegnie rozerwaniu. W innym przypadku (oderwanie próbki z klejem i warstwą podłoża) konieczne jest oczyszczenie elewacji z warstwy słabo związanej oraz zagruntowanie podłoża preparatem gruntującym FIXGRUNT U. Podczas mocowania płyt izolacyjnych na słabe podłoża należy rozważyć dodatkowe mocowania mechaniczne.


Przygotowanie wyrobu:

Zawartość worka wymieszać z ok. 5 do 6 l czystej wody używając mieszadła wolnoobrotowego. Mieszać, aż do powstania plastycznej konsystencji i pozostawić na ok. 5 min. by dojrzała, a następnie ponownie wymieszać. Tak przygotowaną masę wykorzystać w ciągu 2 godzin. Nie stosować w temperaturze poniżej +5 st. C i powyżej +25 st. C (temp. obiektu).


Sposób użycia:

Pierwsza warstwa płyt termoizolacyjnych powinna się wspierać na profilu startowym. Klej nanosić na płyty styropianowe nakładając go na brzegi na całym obwodzie oraz w 3 do 6 miejscach na środku płyty (metoda obwodowo – punktowa). Płyty styropianowe muszą być tak przyklejone, aby klej pokrywał co najmniej 40% jej powierzchni. Przy przyklejaniu płyt z wełny mineralnej (w tym płyt lamelowych) należy stosować metodę płaszczyznową, tzn. klej rozprowadzamy na całej powierzchni płyty przy pomocy pacy zębatej, po uprzednim jej przeszpachlowaniu. Płytę docisnąć dużą pacą uderzając z wyczuciem w jej powierzchnię. Płyty należy układać dokładnie, a ewentualne ubytki pomiędzy nimi wypełniać paskami tego samego materiału. W żadnym wypadku nie można ich wypełniać klejem czy zaprawą zbrojącą. Warstwę zbrojącą nakładać na grubość ok. 3 do 5 mm, na zamocowanych i odpylonych płytach izolacyjnych, jednak nie wcześniej niż po 3 dniach od ich przyklejenia. W tym celu należy naciągnąć warstwę zaprawy na wyrównaną i odpyloną powierzchnię płyt termoizolacyjnych, następnie nałożyć siatkę zbrojącą i powlec jeszcze jedną warstwą zaprawy jednocześnie wyrównując. Po wyrównaniu warstwy zaprawy klejącej, siatka powinna być niewidoczna i całkowicie zatopiona w zaprawie klejącej. Pasy tkaniny zbrojącej muszą być układane z co najmniej dziesięciocentymetrowym zakładem.


Dodatkowe informacje:

Narzędzia czyścić wodą natychmiast po użyciu. Ocieplane elewacje należy zabezpieczyć przed bezpośrednim działaniem silnego wiatru, deszczu i słońca, co najmniej do czasu wyschnięcia ostatniej warstwy- przyjmuje się, że na każdy milimetr grubości warstwy potrzeba 24 godzin w optymalnych warunkach atmosferycznych (temp. +20°C, wilgotność 60%). Podczas wykonywania robót dociepleniowych należy stosować się do ogólnych zasad sztuki budowlanej oraz zaleceń zawartych w instrukcji montażu bezspoinowego systemu ociepleń. Chronić przed wilgocią. Odporność termiczna: od -30 st. C do +70 st. C.