Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Śnieżka Supermal Emalia Akrylowa Do Drewna I Metalu

opakowanie: 0,8L

aukcja dotyczy koloru: BRZOSKWINIOWY A315 SATYNOWY POŁYSK

SUPERMAL® Emalia akrylowa przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania drewna, materiałów drewnopochodnych, tynków oraz elementów stalowych i żeliwnych użytkowanych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, takich jak: drzwi, okna, meble itp. Rekomendowana jest do malowania zabawek i elementów wyposażenia placów zabaw.

Właściowści:

- łagodny zapach,

- łatwa aplikacja,

- wodorozcieńczalna,

- szybkie wysychanie,

- odporność na działanie czynników atmosferycznych,

- zwiększona trwałość powłoki,

- doskonałe krycie i przyczepność do podłoża,

- bezpieczna dla dzieci ­ spełnia wymagania norm PN­EN 71­2 i PN­EN 71­3 "Bezpieczeństwo zabawek".

Wydajność: do 12 m²/L przy jednokrotnym malowaniu

Czas schnięcia powłoki w temp. 23±2°C przy wilgotności wzg. pow. 50±5% stopień 3, najwyżej: 5 h

Rozcieńczalnik: woda

Zastosowanie

Przeznaczona jest do dekoracyjnego i ochronnego malowania drewna, materiałów drewnopochodnych, elementów metalowych, podłoży cementowych i tynków wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Może być stosowana do malowania zabawek oraz elementów wyposażenia placów zabaw tj.: huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, urządzenia kołyszące. Można ją także używać do odnawiania starych wymalowań farb rozpuszczalnikowych.

Przygotowanie podłoża

Podłoże przeznaczone do malowania powinno być suche, czyste, odkurzone i odtłuszczone. Miejsca zażywiczone podłoży drewnianych lub inne zatłuszczone przemyć benzyną ekstrakcyjną. Nowe podłoża drewniane zaleca się pomalować impregnatem VIDARON Impregnat Ochronno ­ Gruntujący w celu ich lepszej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Części metalowe zagruntować szybkoschnącą farbą antykorozyjną Śnieżka UREKOR S. Świeże podłoża cementowe lub tynki zagruntować Gruntem Polimerowym ACRYL­PUTZ®. Stare powłoki farb, źle przylegające do podłoża usunąć, a jeśli mocno trzymają, przeszlifować – zmatowić papierem ściernym i odpylić.

Przygotowanie wyrobu

Przed użyciem emalię starannie wymieszać. Stosować o lepkości handlowej lub rozcieńczyć wodą do lepkości roboczej (max. 10%). Nadmierne rozcieńczanie pogarsza jakość powłoki. Do malowania jednej płaszczyzny przygotować wystarczającą ilość farby. UWAGA: Emalie z różnych partii produkcyjnych w tym samym kolorze przelać do większego pojemnika i dokładnie wymieszać razem.

Malowanie

Malować w temp. podłoża i otoczenia powyżej +10°C i wilgotności powietrza poniżej 80%, płaskim pędzlem z miękkim włosiem, wałkiem gąbkowym (flokowym) lub przez natrysk. Nakładać 1-2 warstwy (kolory intensywne: 2-3 warstwy). Kolejne warstwy nanosić po około 4 h (niska temp. i duża wilgotność powietrza przedłużają czas schnięcia). Całkowite utwardzenie się powłoki w warunkach pokojowych uzyskuje się po 24 h. Narzędzia malarskie po zakończeniu prac umyć w wodzie. Pomieszczenia w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytkowania.