Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 16.80 PLN

Altax - olej do drewna

opakowanie: 0,75L

aukcja dotyczy koloru: SZARYSzukasz środka, który odżywi i zabezpieczy przed rozsychaniem oraz pękaniem, a jednocześnie podkreśli piękno drewna? Olej do drewna Altax to idealne rozwiązanie. Preparat zawiera olej tungowy, który jest najtrwalszym, naturalnym olejem na świecie. Dzięki niemu twoje drewno zyska dodatkowe zabezpieczenie przed kaprysami pogody.


Cechy produktu:

- ZAWIERA olej tungowy. Olej tungowy, to najtrwalszy olej naturalny na świecie, który dodatkowo wzmacnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.
- ODŻYWIA drewno
- PODKREŚLA rysunek drewna
- NIE ŁUSZCZY SIĘ oraz nie pęka


Przeznaczenie: na zewnątrz i do wewnątrz


Wykończenie: naturalne


Trwałość: przynajmniej raz w sezonie przetrzeć drewno szmatką zwilżoną w oleju


Rodzaj drewna: oszlifowane (gładkie)


Wydajność z 1 L: 14-34 m2 (jedna warstwa)


Zalecana ilość oleju: nakładać do maksymalnego nasączenia drewna


Mycie narzędzi: benzyna lakowa


Czas schnięcia: 24 h


Sposób aplikacji: pędzel lub szmatka


Ważne! Nie tworzyć powłokiSposób stosowania


Przygotowanie powierzchni

Drewno powinno być wyszlifowane, suche i czyste – najlepiej nasączać je olejem w temperaturach od 10 st. C – 25 st. C.

Drewno surowe, które nie jest zabezpieczone przed biokorozją powinniśmy wstępnie zabezpieczyć Impregnatem Gruntującym marki Altax.


Przygotowanie produktu

Przed nakładaniem olej należy dokładnie wymieszać. Czynność powtarzać, co kilka minut podczas malowania, aby pigmenty nie osiadały na dnie opakowania.


Wcieranie oleju

Olej wcieraj szmatką lub pędzlem wzdłuż słojów dokładając małe porcje, aż drewno przestanie chłonąć (do czasu pojawienia się smug). Najlepiej, jak będziesz to robić w temperaturze od 10°C do 25°C.


Zbieranie nadmiaru

Nadmiar niewyschniętego oleju zbieraj czystą szmatką po czym odczekaj 24 godziny. Następnie, po dokładnym wyschnięciu wypoleruj drewno wilgotną od oleju szmatką, tak aby nie powstała powłoka.


Pielęgnacja powierzchni

Na raz zaolejowaną powierzchnię można stosować tylko olej. Zabezpieczone olejem drewno użytkowane na zewnątrz zalecamy regularnie pielęgnować, przynajmniej raz w sezonie przecierając je wilgotną od oleju szmatką, ale tak aby nie stworzyć na drewnie powłoki.


Czy olejem Altax można olejować blaty w kuchni?

Jeżeli nie potrzebujemy oleju, który posiada atest dopuszczający go do bezpośredniego kontaktu z nieopakowaną żywnością, to możemy blat zaolejować Olejem do drewna Altax. Musimy jednak pamiętać, że produkt nie był badany w tym zakresie i takiego atestu nie posiada.


Dlaczego nie zaleca się nakładania Oleju do drewna w wersji bezbarwnej do zabezpieczania drewna modrzewiowego?

Ostatnio na polski rynek trafiają partie modrzewia, który ma w sobie dużo więcej garbników niż typowy modrzew. Garbniki te wyciekają z drewna i pod wpływem deszczu i słońca czernieją, tworząc na powierzchni trudne do usunięcia czarne, rozlane plamy. Jeżeli w drewnie są garbniki, to ten proces i tak będzie zachodził, bo to wada drewna, ale wiemy, że filtry UV zawarte w produktach bezbarwnych znacznie tę reakcję przyspieszają. Dlatego lepiej zastosować np. olej w jasnym kolorze „dąb”.


Co kłaść na zaolejowane wcześniej drewno?

Jeżeli drewno jest zaolejowane, to można je już tylko olejować. Oleje mają bardzo silne właściwości odpychające, głęboko wnikają w drewno i tam pozostają. Gdybyśmy zaolejowane drewno pomalowali innym produktem powłokotwórczym, np.: farbą, lakierobejcą, lakierem, impregnatem itp., to powłoka bardzo szybko uległaby złuszczeniu i spękaniu.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także