Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.25 PLN

Colorit - Olej Do Podłóg

opakowanie: 0,75L

aukcja dotyczy koloru: BEZBARWNYOlej przeznaczony jest do zabezpieczenia starych i nowych parkietów, podłóg i schodów, wykonanych z każdego rodzaju drewna – zarówno gatunków egzotycznych, jak i twardych europejskich. Nadaje drewnu wyjątkowy efekt dekoracyjny, pozostawiając na nim satynowe, gładkie wykończenie. Chroni powierzchnię przed wilgocią i zabrudzeniami, uwydatnia rysunek słojów drewna. Kolorowe oleje nadają powierzchni szlachetną barwę. Powierzchnie wykończone olejem są trwałe, łatwe w pielęgnacji i regeneracji, nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Nie powoduje śliskości powierzchni. Produkt pozostawia delikatny przyjemny zapach.


Zalety:
- Do parkietów, finishparkietów, desek podłogowych.
- Idealny do schodów drewnianych.
- Wszystkie gatunki drewna europejskiego i egzotycznego.
- Idealny do starych i nowych podłóg.
- Również do intensywnego eksploatowania.
- Nadaje drewnu piękny, szlachetny i naturalny wygląd.
- Na bazie naturalnego oleju tungowego.
- Podkreśla rysunek słojów drewna.
- Łatwy w stosowaniu.
- Odporny na łagodne środki myjące.
- Powierzchnia odporna na ścieranie i promieniowanie UV.
- Zapobiega osiadaniu kurzu – powierzchnia nie elektryzuje się.
- Chroni drewno przed negatywnym działaniem wody.
- Renowacja podłogi nie wymaga cyklinowania.
- Nie eksponuje rys w czasie eksploatacji.


Rozpuszczalność: rozpuszczalny w rozpuszczalnikach organicznych


Wydajność: 1L do 12 m²


Narzędzia do aplikacji: pędzel, tampon, wałek, bawełniana ściereczka


Czyszczenie narzędzi: benzyna lakowa


Zawartość LZO: Limit zawartości LZO kat.5/f (FR) 400 g/l (2010 r.), produkt zawiera max.270 g/l LZOSposób użycia

1. Wstrząsnąć przed użyciem.
2. Nakładać na surowe, czyste i suche drewno.
3. Za pomocą pędzla lub wałka nałożyć pierwszą warstwę oleju zgodnie z kierunkiem włókien drewna, obficie nasączając powierzchnię olejem.
4. Po około 10 min. usunąć nadmiar oleju za pomocą czystej, suchej bawełnianej ściereczki.
5. Pozostawić do wyschnięcia na ok. 2 h.
6. Nałożyć 2 warstwę oleju zgodnie z kierunkiem włókien drewna.
7. Po ok. 10 min usunąć nadmiar oleju zetrzeć czystą, suchą ściereczką.
8. Pozostawić do wyschnięcia na około 24 h, w zależności od chłonności drewna i ilości nałożonego produktu.Zalecenia

1. W czasie aplikacji należy często mieszać olej.
2. W przypadku surowego lub olejowanego drewna - starannie przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym lub gąbką ścierną i odpylić.
3. W przypadku drewna lakierowanego lub malowanego - należy usunąć powłokę za pomocą Środka do usuwania starych powłok, aż do odsłonięcia surowego drewna, przeszlifować i odpylić.
4. W przypadku drewna woskowanego – usunąć wosk za pomocą Środka do usuwania wosku marki Colorit, przeszlifować i odpylić.
5. Ostateczny efekt wykończenia zależy od gatunku drewna . Przed rozpoczęciem prac wykonać próbę na niewielkiej powierzchni.
6. Aby sprawdzić czy warstwa oleju jest wystarczająca, rozlać na drewno odrobinę wody. Jeżeli woda stworzy na powierzchni krople, drewno jest wystarczająco nasączone olejem. W przypadku gdy woda wsiąknie w powierzchnię drewna należy nałożyć jeszcze jedną warstwę oleju.
7. Pielęgnacja powierzchni olejowanych: nałożyć 1 lub 2 warstwy oleju na miejsca zniszczone.
8. Odnawianie powierzchni: nanieść 1 lub 2 warstwy oleju na całą powierzchnię.Zrób to sam


1. Naturalne i stylowe podłogi – jak to zrobić?


Jeśli zdecydujemy się na zakup podłogi z surowego drewna musimy ją starannie zabezpieczyć, aby zachować jej funkcjonalność i właściwości. Stajemy wtedy przed dylematem jaki sposób wykończenia wybrać. Oto kilka naszych propozycji. Olejowanie jest naturalną techniką ochrony drewnianej podłogi. Olejowana podłoga ma tę zaletę, że starzeje się w sposób naturalny i z czasem nabiera szlachetności. Do olejowania podłóg wewnątrz domu polecamy wysokogatunkowy Olej do podłóg marki Colorit. Podłogi na tarasach oraz innych powierzchniach zewnętrznych polecamy zabezpieczyć Olejem do tarasów marki Colorit. W drewno nasączone olejem woda nie wnika, lecz spływa po jego powierzchni, co zabezpiecza taras przed szkodliwym działaniem wilgoci. Woskowanie podłóg jest kolejną metodą ochrony drewnianych podłóg. W zależności od wielkości powierzchni jaką chcemy zabezpieczyć możemy użyć Wosku do drewna w paście marki Colorit (na mniejsze powierzchnie) lub Wosku do drewna w płynie marki Colorit (większe powierzchnie). Naturalnymi środkami: olejami i woskami, zabezpiecza się podłogi od wielu lat. Efektem takiej ochrony jest ciepła, miła w dotyku i funkcjonalna podłoga.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.