Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 16.80 PLN

CERESIT CT 17 PROFI - Grunt głęboko penetrujący, szybkoschnący

opakowanie: 2LPreparat Ceresit CT 17 Profi służy do gruntowania podłoży (ścian, podłóg, sufitów) wewnątrz i na zewnątrz budynków przed mocowaniem płytek ceramicznych, wylewaniem posadzek, mocowaniem wykładzin podłogowych, tapetowaniem, szpachlowaniem, malowaniem czy mocowaniem płyt izolacji termicznej. Grunt nie zawiera rozpuszczalnika. Zagruntowane Ceresit CT 17 Profi podłoża (wszelkiego rodzaju tynki, betony, jastrychy, podkłady z ogrzewaniem podłogowym) mają mniejszą nasiąkliwość, co zapobiega zbyt szybkiemu przesychaniu zapraw klejących, posadzek, szpachlówek czy farb. Preparat wnika w podłoże i wiąże ziarna kruszywa przez co wzmacnia powierzchniowo podłoże.

Zastosowanie gruntu Ceresit CT 17 Profi przyśpiesza pracę. W przypadku klejenia płytek na podłożu cementowym lub cementowo-wapiennym, już po 15 minutach od aplikacji gruntu, można przejść do kolejnego etapu prac – klejenia płytek przy zastosowaniu klejów Ceresit CM. Jeżeli Ceresit CT 17 Profi aplikowany jest na inne rodzaje podłoża lub pod inne warstwy wierzchnie, przed rozpoczęciem kolejnych prac należy odczekać do całkowitego wyschnięcia gruntu. Stosowanie Ceresit CT 17 Profi szczególnie zalecane jest na podłoża gipsowe, anhydrytowe i gazobetonowe. Jest on odpowiedni także do gruntowania płyt wiórowych i nieimpregnowanych płyt gipsowo-kartonowych. Preparat powoduje lekko żółtawe zabarwienie podłoża, co ułatwia kontrolę etapu prac. Do gruntowania podłoży pod tynki cienkowarstwowe stosować farbę gruntującą Ceresit CT 16 lub CT 15.


Właściwości:

- do wszystkich nasiąkliwych podłoży
- wzmacnia powierzchniowo podłoże
- zmniejsza nasiąkliwość podłoża
- zwiększa przyczepność do podłoża
- aplikacja płytek na podłożach cementowych i cementowo-wapiennych już po 15 min
- żółta barwa – umożliwia kontrolę etapu prac
- paroprzepuszczalny
- ułatwia nanoszenie kolejnych warstw np. klejów, szpachlówek, posadzek


Baza: wodna dyspersja żywic syntetycznych


Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C


Czas schnięcia:
–ok. 2 godz. w zależności od nasiąkliwości podłoża i warunków termiczno-wilgotnościowych
–ok. 15 minut w przypadku klejenia płytek ceramicznych na podłożach cementowych i cementowo-wapiennych


Zużycie: od 0,1 do 0,5 l/m2 w zależności od równości i nasiąkliwości podłożaStosowanie produktu


Przygotowanie podłoża

Podłoża gruntowane Ceresit CT 17 Profi muszą być suche, nośne i wolne od substancji zmniejszających przyczepność: tłuszczów, bitumów, pyłów itp. Zabrudzenia i warstwy o słabej wytrzymałości należy usunąć. Dotyczy to także istniejących farb klejowych, które należy zeskrobać i zmyć wodą. Podłoża gipsowe, anhydrytowe oraz mocne powłoki malarskie trzeba przeszlifować grubym papierem ściernym i dokładnie oczyścić, odkurzyć.


Wykonanie

Przed użyciem kilkakrotnie wstrząsnąć zawartością opakowania. Preparat nanosić na podłoże pędzlem lub wałkiem. Ceresit CT 17 Profi wysycha w ciągu ok. 2 godzin.

W przypadku klejenia płytek ceramicznych na podłożach cementowych i cementowo-wapiennych prace można rozpocząć już po 15 minutach od gruntowania.

W przypadku gruntowania bardzo chłonnych i słabych podłoży preparat można rozcieńczyć czystą wodą w proporcji 1:1. Kolejne warstwy Ceresit CT 17 Profi nanosić bez rozcieńczenia metodą „mokre na mokre”.

W przypadku gruntowania podłoży przed malowaniem farbami, grunt Ceresit CT 17 Profi można rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:1. Grunt stosować w formie rozcieńczonej (1:1 z wodą) lub nierozcieńczonej w zależności od rodzaju i chłonności podłoża.

W przypadku gruntowania podłoży pod posadzki należy wylewać Ceresit CT 17 Profi na podłoże i równomiernie rozprowadzać go, nie tworząc kałuż. Jeśli po wyschnięciu preparatu podłoże jest nadal chłonne, to czynność gruntowania trzeba powtórzyć.

Narzędzia i świeże zachlapania myć wodą.


Uwaga

Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5°C do +25°C oraz przy wilgotności powietrza poniżej 80%.

W przypadku kontaktu materiału z oczami płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także