Wczytuję dane...

Sadolin Dekor Lakierobejca 1L BIAŁY SKANDYNAWSKI do drewna szybkoschnąca

Produkt dostępny!
29 szt.
46,14 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Sadolin Lakierobejca Decor - Dekoracyjna Wewnętrzno-Zewnętrzna

opakowanie: 1L

aukcja dotyczy koloru: BIAŁY SKANDYNAWSKISadolin Lakierobejca Dekor Dekoracyjna Wewnętrzno-Zewnętrzna to wodorozcieńczalna lakierobejca do ochrony i dekoracji drewnianych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Tworzy powłoki o satynowym wykończeniu, podkreślające naturalne piękno malowanego drewna i nadające bardzo trwały efekt dekoracyjny. Nowoczesne i modne kolory lakierobejcy nadają wewnętrznym powierzchniom drewnianym wyjątkowy styl. Szybkoschnąca i niskozapachowa formuła pozwala na bezpieczną i łatwą aplikację wewnątrz pomieszczeń. Pomalowane powierzchnie są suche w dotyku już po 3 godzinach. Polecana jest w szczególności do boazerii, szafek, drzwi, okien, ramek, listew oraz innych powierzchni drewnianych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń z drewna gładkiego, heblowanego. Nadaje się do renowacyjnego malowania powierzchni pokrytych wcześniej innymi powłokami lakierobejc lub lakierów. Nie zaleca się stosowania produktu na gatunkach drewna z wysoką zawartością garbników, takich jak dąb oraz drewna egzotyczne, np. merbau, afzelia, framiré , cedr, meranti.


Zalety produtku:

- atrakcyjny efekt dekoracyjny,
- szybkoschnąca formuła – sucha w dotyku już po 3 godzinach,
- niski poziom zapachu – łatwa aplikacja,
- wodorozcieńczalna.


Przeznaczenie: Wewnątrz i na zewnątrz


Efekt dekoracyjny: Satyna


Czas schnięcia dla pojedynczej warstwy w temperaturze ok. +23 st. C i wilgotności względnej ok. 50% przy dobrej wentylacji:

- pyłosuchość – po ok 20 minutach
- sucha w dotyku (ostrożne użytkowanie) – po min. 3 godzinach
- nanoszenie następnej warstwy – po min. 4 godzinach

Uwaga! Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności oraz rodzaj i gatunek malowanego drewna mogą wydłużyć czas schnięcia. Czas nakładania następnej warstwy należy określić praktycznie w zależności od gatunku drewna i warunków malowania. Drewno miękkie łatwiej wchłania produkt i powłoka wysycha szybciej. Na gatunkach drewna twardego czas schnięcia może być wydłużony.


Wydajność dla jednej warstwy: 13-15 m2/l. Rzeczywiste zużycie zależy od właściwości podłoża, w szczególności od rodzaju i gatunku malowanego drewna.


Ilość warstw: 

-minimum 2 warstwy – dla zastosowań wewnętrznych (w zależności od chłonności drewna i pożądanego efektu dekoracyjnego)
- 3 warstwy – dla zastosowań zewnętrznych


Rozcieńczalnik: Nie stosuje się. Produkt gotowy do użycia.Stosowanie produktu


Przygotowanie wyrobu

Dokładnie wymieszać przed oraz w trakcie malowania. Nie dodawać obcych składników.


Przygotowanie podłoża

Podłoża do malowania muszą być:

- suche i wysezonowane – wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%,
- czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów organicznych itp.),
-  gładko oszlifowane,
-zdrowe, w przypadku występowania zniszczeń biologicznych oczyść do surowego drewna lub usuń skażone drewno, następnie wypełnij ubytki i pęknięcia odpowiednią masą szpachlową do drewna, wyrównaj i przeszlifuj,
- w przypadku zabezpieczenia surowego drewna, które będzie eksploatowane na zewnątrz pomieszczeń, należy zastosować wstępnie impregnat techniczny Sadolin Base, Sadolin BaseHP lub Sadolin SuperBase.

Podłoża poddawane renowacji:

- usuń dokładnie stare łuszczące się powłoki farb, lakierów lub lakierobejc do surowego drewna,
- podłoża wcześniej malowane lakierem lub lakierobejcą, których powłoka jest nieuszkodzona i dobrze przyczepna do podłoża należy oczyścić z zanieczyszczeń i zmatowić papierem ściernym, odpylić.

Uwaga! Przy wymalowaniach renowacyjnych wykonaj na małej powierzchni wymalowanie próbne. Jeżeli po wyschnięciu powstanie niepożądany efekt należy stare powłoki całkowicie usunąć i na nowo przygotować podłoże do malowania. Zaleca się również wypróbowanie preparatu na niewielkiej powierzchni w celu dobrania odpowiedniego koloru – kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej, stanu drewna oraz ilości naniesionych warstw.
Podłoża mocno zażywiczone zaleca się przetrzeć szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną, poczekać do wyschnięcia. Podłoża i powierzchnie narażone na długotrwałe zaleganie wody i śniegu powinny być w taki sposób zaprojektowane, aby woda była odprowadzana na zewnątrz i nie mogła się nigdzie gromadzić. Zaleca się aby poziome płaszczyzny miały kąt spływu (pochylenie) minimum 15˚. Aby uzyskać właściwą grubość powłoki ochronnej na kantach zaleca się zaokrąglenie ostrych krawędzi drewna (promień zaokrąglenia min. 2mm). Wszelkie połączenia elementów drewnianych z innymi elementami powinny być tak zabezpieczone odpowiednimi uszczelniaczami, aby nie było możliwości ingerencji oraz wnikania wody. Elementy metalowe umieszczone w drewnie powinny być odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Szlifowanie na sucho powoduje powstawanie kurzu i pyłu. Zalecamy stosować odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.


Malowanie

Warunki malowania:

- temperatura otoczenia powinna być pomiędzy +8°C a +25°C,
- wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 80%,
- nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.

Warunki malowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki.

Zalecane metody malowania:

- pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z włosia sztucznego.

Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego):

- nie rozcieńczaj lakierobejcy przed użyciem,
- nakładaj 2-3 warstwy, w odstępie co najmniej 4 godzin od naniesienie poprzedniej warstwy,
- rozprowadzaj dokładnie wzdłuż słojów drewna do uzyskania równomiernej warstwy,
- przed nałożeniem kolejnej warstwy, jeśli podniosą się włókna drewna, powłokę należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i dobrze odpylić,
- trzecia warstwa lakierobejcy wymagana jest przy zastosowaniach zewnętrznych.

Uwaga! Kolor lakierobejcy w opakowaniu po otwarciu puszki różni się od docelowego koloru, który będzie uzyskany dopiero po całkowitym wyschnięciu nałożonej powłoki. Kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej drewna i liczby naniesionych warstw. Rzeczywiste wymalowania są dostępne w punktach sprzedaży. Do malowania dużych powierzchni zalecamy używanie farb z jednej serii produkcyjnej. Numer serii na opakowaniu. Nie zaleca się stosowania Sadolin Lakierobejcy Dekor bezpośrednio na gatunki drewna z wysoką zawartością garbników, takich jak: dąb oraz drewna egzotyczne np. merbau, afzelia, framiré, cedr, meranti ze względu na możliwość wystąpienia przebarwień na wymalowanych elementach. Świeżo pomalowanych elementów nie wystawiać na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych do całkowitego wyschnięcia powłoki. Pomalowane elementy drzwi, okien nie zamykać przed ostatecznym wyschnięciem powłoki lakierobejcy tj. min 72 godziny. Nie używaj lakierobejcy do lakierowania powierzchni dachowych i podłogowych, powierzchni narażonych na długotrwały, ciągły kontakt z wodą oraz powierzchni bezpośrednio narażonych na intensywne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Stopniowe zmiany wyglądu powłoki (kolor oraz stopień połysku) w trakcie eksploatacji są zjawiskiem naturalnym związanym z procesem starzenia się wymalowanej powłoki. Proces ten zależy od intensywności działających czynników atmosferycznych (nasłonecznienie, wysokie temperatury, wilgotność).


Czyszczenie narzędzi malarskich

Po zakończeniu malowania zaleca się usunąć z narzędzi jak największą ilość preparatu, a następnie umyć je wodą. Nie używać pustych opakowań do przechowywania żywności.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także