Wczytuję dane...

Farba na drewno ceramikę kamień cegły 0,7L MORSKA MGIEŁKA Kolory Ogrodu Sadolin

Przepraszamy, ale produkt, który wybrałeś, jest obecnie niedostępny. Jeśli chcesz otrzymać wiadomość, gdy tylko wróci do sprzedaży, kliknij tutaj i zostaw swój adres e-mail.
35,15 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Sadolin Kolory Ogrodu - Farba Dekoracyjno-Ochronna do stosowania na drewno, ceramikę, kamień, cegły

opakowanie: 0,7L

aukcja dotyczy koloru: MORSKA MGIEŁKASadolin Kolory Ogrodu Farba Dekoracyjno-Ochronna została stworzona po to, aby w łatwy sposób nadawać drewnu piękne kolory, jednocześnie chroniąc je przed czynnikami atmosferycznymi. Produkt może być aplikowany także na pionowe elementy dekoracyjne wykonane z kamienia, cegły oraz ceramiki ogrodowej. Wodorozcieńczalna formuła pozwala na łatwą aplikację dzięki niskiemu poziomowi zapachu oraz szybkiemu czasowi schnięcia. Szeroka paleta kolorystyczna pozwala na łączenie kolorów w niestandardowy sposób, dzięki czemu każdy ogród może wyglądać wyjątkowo. Polecana jest w szczególności do fasad, altanek, domków narzędziowych, płotów, mebli ogrodowych i innych zewnętrznych elementów dekoracyjnych z drewna heblowanego i nieheblowanego. Produkt może być stosowany także na elementy dekoracyjne z cegły, kamienia i ceramiki ogrodowej. Nie stosować na powierzchnie dachowe i podłogowe oraz na powierzchnie nienasiąkliwe, gładki / polerowany kamień i ceramikę szkliwioną.


Właściwości:
- *Zapewnia do 6 lat trwałości powłoki na powierzchniach drewnianych, dzięki czemu chroni drewno przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych, w szczególności przed mrozem, wilgocią i szkodliwym promieniowaniem UV. Ochrona do 6 lat nie dotyczy kamieni, cegieł oraz ceramiki ogrodowej.
- Zapewnia długotrwały, atrakcyjny kolor – specjalne pigmenty zapewniają bogatą i intensywną barwę malowanych powierzchni, nadając eleganckie, matowe wykończenie. Dzięki temu tworzy wyjątkowy efekt dekoracyjny.
- Pozwala na zachowanie widocznego naturalnego rysunku drewna pomimo intensywnych kolorów.
- Produkt wnika w drewno i tworzy trwałą, elastyczną powłokę, która nie pęka nawet w zmiennych warunkach atmosferycznych.
- Wodorozcieńczalna formuła.
- Niski poziom zapachu.
- Szybki czas schnięcia,


Wydajność:
- Drewno heblowane / gładkie: do 12 m2/l
- Drewno nieheblowane / szorstkie: do 5 m2/l

Wydajności podane dla jednej warstwy. Parametry wydajności mogą różnić się dla poszczególnych gatunków drewna.


Czas schnięcia dla pojedynczej warstwy, w temperaturze ok. +20 st. C i wilgotności względnej ok. 65%, przy dobrej wentylacji: 5 godzin
- ostrożne użytkowanie – po 1 godzinie
- nanoszenie następnej warstwy – po min. 2 godzinach, ale max. do 8 godzin
- pełne własności użytkowe – po kilku dniach od naniesienia ostatniej warstwy produktu

Uwaga! Czas nakładania następnej warstwy należy określić praktycznie w zależności od gatunku drewna i warunków malowania. Drewno miękkie łatwiej wchłania produkt i powłoka wysycha szybciej. Na gatunkach drewna twardego czas schnięcia może być wydłużony. Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności oraz rodzaj i gatunek malowanego drewna mogą wydłużyć czas schnięcia. Kolejną warstwę należy nałożyć w tym samym dniu w czasie do 8 godzin. Jeżeli nie będzie to możliwe, przed nałożeniem kolejnej warstwy należy delikatnie przeszlifować powłokę drobnoziarnistym papierem ścierny i dokładnie odpylić, aby zwiększyć przyczepność następnych warstw.


Ilość warstw: 2-3 warstwy


Rozcieńczalnik: Nie stosuje się. Produkt gotowy do użycia.


Przeznaczenie: Na zewnątrz


Efekt dekoracyjny: Mat


LZO: Produkt zawiera max 129g/l LZOSposób stosowania


Przygotowanie wyrobu: 
-Dokładnie wymieszać przed oraz w trakcie malowania.
- Nie dodawać obcych składników.


Przygotowanie podłoża:

Podłoża do malowania muszą być:
- suche i wysezonowane – wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%,
- czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów organicznych itp.),
- zdrowe, w przypadku występowania zniszczeń biologicznych należy oczyścić drewno odpowiednim preparatem grzybobójczym lub wymienić na nowe,
- w przypadku zabezpieczenia surowego drewna, należy zastosować wstępnie impregnat techniczny Sadolin SuperBase.

Podłoża poddawane renowacji:
- usuń dokładnie stare powłoki farb, lakierów lub lakierobejc do surowego drewna, ponieważ uniemożliwiają penetrację preparatu w głąb drewna,
- z powierzchni wcześniej malowanych impregnatami należy usunąć luźne fragmenty poprzednich powłok za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego, czynność ta także wyrówna kolor poprzednich powłok.

Podłoża z kamienia, cegły lub ceramiki ogrodowej:
- bardzo dokładnie oczyść powierzchnie z wszelkich zanieczyszczeń,
- przed malowaniem powierzchnie należy zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym,
- nie stosuj na powierzchnie nienasiąkliwe, gładki lub polerowany kamień, ceramikę szkliwioną, itp.

Uwaga! 
- Zaleca się wypróbowanie preparatu na niewielkiej powierzchni w celu dobrania odpowiedniego koloru – kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej, stanu drewna oraz ilości naniesionych warstw.
- Podłoża mocno zażywiczone zaleca się przetrzeć szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną, poczekać do wyschnięcia. Przy wymalowaniach renowacyjnych wykonaj na małej powierzchni wymalowanie próbne.
- Jeżeli po wyschnięciu powstanie niepożądany efekt, stare powłoki należy całkowicie usunąć i na nowo przygotować podłoże do malowania.
- Podłoża i powierzchnie narażone na długotrwałe zaleganie wody i śniegu powinny być w taki sposób zaprojektowane, aby woda była odprowadzana na zewnątrz i nie mogła się nigdzie gromadzić.
- Zaleca się aby poziome płaszczyzny miały kąt spływu (pochylenie) minimum 15˚.
- Wszelkie połączenia elementów drewnianych z innymi elementami powinny być tak zabezpieczone odpowiednimi uszczelniaczami, aby nie było możliwości ingerencji oraz wnikania wody.
- Elementy metalowe umieszczone w drewnie powinny być odpowiednio zabezpieczone przed korozją.
- Szlifowanie na sucho powoduje powstawanie kurzu i pyłu.
- Zalecamy stosować odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.


Malowanie:

Warunki malowania:
- temperatura otoczenia powinna być pomiędzy +10°C a +30°C,
- wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 70%,
- nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.
- Warunki malowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki.

Zalecane metody malowania:
- pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z włosia sztucznego lub mieszanego.

Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego):
- nie rozcieńczaj farby przed użyciem,
- nakładaj 2-3 warstwy, kolejne warstwy nakładaj po min. 2 godzinach, ale max. do 8 godzin od nałożenia poprzedniej warstwy. Po upływie 8 godzin przyczepność kolejnych warstw może się zmniejszyć, utrudniając aplikację produktu,
- rozprowadzaj dokładnie i równomiernie wzdłuż słojów drewna,
- trzecia warstwa farby zalecana jest na powierzchnie szczególnie narażone na działanie czynników atmosferycznych.

Uwaga!
Kolor farby w opakowaniu po otwarciu puszki różni się od docelowego koloru, który będzie uzyskany dopiero po całkowitym wyschnięciu nałożonej powłoki.
- Rzeczywiste wymalowania są dostępne w punktach sprzedaży.
- Końcowy efekt dekoracyjny uzależniony jest od ilości nałożonego preparatu oraz koloru pierwotnie malowanej powierzchni.
- Do malowania dużych powierzchni zalecamy używanie farb z jednej serii produkcyjnej. Numer serii na opakowaniu.
- Na podłoża zabezpieczone ciśnieniowo impregnatami solnymi dopuszcza się stosowanie produktu Sadolin Kolory Ogrodu po uprzednim ich wysezonowaniu (min. 1 miesiąc).
- Zabarwienie impregnatu solnego może mieć wpływ na ostateczny wygląd wymalowania.
- Wszystkie malowane elementy/płaszczyzny należy pomalować równomiernie z każdej strony, aby nie pozostawić miejsc niedomalowanych lub surowego podłoża (dotyczy wszystkich warstw).
- Wszelkie otwory lub ubytki w malowanym elemencie powstałe na skutek montażu należy dokładnie zabezpieczyć.
- Ekspozycja wymalowanych elementów nie może być narażona na bezpośredni kontakt z glebą i zanurzona w wodzie.
- Nie używaj produktu do malowania powierzchni dachowych i podłogowych oraz powierzchni narażonych na długotrwały, ciągły kontakt z wodą.
- Stopniowe zmiany wyglądu powłoki (kolor oraz stopień połysku) w trakcie eksploatacji są zjawiskiem naturalnym związanym z procesem starzenia się wymalowanej powłoki. Proces ten zależy od intensywności działających czynników atmosferycznych (nasłonecznienie, wysokie temperatury, wilgotność).


Czyszczenie narzędzi malarskich:
- Po zakończeniu malowania zaleca się usunąć z narzędzi jak największą ilość preparatu, a następnie umyć je wodą.
- Nie używać pustych opakowań do przechowywania żywności.

Produkty, które mogą Cię zainteresować