Wczytuję dane...

Impregnat Do Cegły Klinkieru Płytek Ceramicznych Betonu Fug cegieł 5L Simeplast

Produkt niedostępny. Jeśli chcesz otrzymać wiadomość, gdy wróci do sprzedaży, kliknij tutaj.
Poinformuj obsługę przed zakupem, aby skorzystać z oferty internetowej w sklepie stacjonarnym
55,42 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

SimePlast Impregnat Do Cegieł i Płytek Ceramicznych

opakowanie: 5L



Produkt to wysokiej jakości hydrofobowy impregnat silanowo - siloksanowych przeznaczonym do zabezpieczania chłonnych powierzchni, przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych: deszczu, wilgoci i mrozu. Impregnat wnika w podłoże, uwydatnia kolor, tworzy na powierzchni efekt „perełek wody” które podczas deszczu nie wnikają w głąb podłoża tylko spływają po powierzchni jednocześnie ją oczyszczając. Produkt skutecznie chroni również przed działaniem agresywnych czynników, które wraz z woda wnikają do wnętrza materiału, chroni przed szkodliwym działaniem cyklu mrozu i odtajania, zabezpiecza przed karbonatyzacją powierzchni, eliminuje lub znacznie ogranicza występowanie wykwitów chroni podłoże przed gromadzeniem się wodo rozpuszczalnych zanieczyszczeń atmosferycznych oraz ogranicza powstawanie na impregnowanej powierzchni grzybów, mchów i porostów. Impregnat zabezpiecza również fugę i inne elementy betonowe przed erozją i blaknięciem, zachowując kolor.


Cechy produktu:

- ogranicza negatywne działanie warunków atmosferycznych,
- zabezpiecza przed blaknięciem,
- uwydatnia kolor,
- wnika w podłoże,
- tworzy na powierzchni efekt „perełek wody”,
- ogranicza występowanie wykwitów,
- ogranicza powstawanie zabrudzeń.


Zastosowanie

Produkt służy do zabezpieczenia porowatych, nieglazurowanych powierzchni betonowych i ceramicznych: cegły klinkierowej, płytek elewacyjnych, cegły licówki, fug itd.



Wydajność: średnio 1 litr na 6-10 m2 powierzchni przy jednokrotnym impregnowaniu w zależności od tekstury i porowatości podłoża.


Temperatura stosowania: od +5°C do + 25°C, nie stosować na silnie nagrzane powierzchnie



Sposób użycia


Impregnat jest gotowym do użycia roztworem, który należy obficie nanosić za pomocą pędzla lub natrysku niskociśnieniowego na pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, przebarwień i wykwitów powierzchnię. Aby zapewnić pełną impregnację zaleca się nakładać dwie warstwy w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre” i chronić przed wypłukaniem do momentu wyschnięcia. 


Ograniczenia i uwagi:

- Podczas pracy należy chronić wszelkie otaczające powierzchnie przed zabrudzeniem. W przypadku kontaktu z nimi należy je spłukać dużą ilością wody.
- Ze względu na różnorodność stosowanych materiałów zalecamy przeprowadzenie próby działania produktu na niewidocznym fragmencie roboczej powierzchni.
- Środek nie jest efektywny przy gęstych, mniej chłonnych podłożach, takich jak szkliwiona cegła.
- Preparat może ograniczyć przywieranie wszelkich następnie stosowanych farb wodnych lub innych produktów dekoracyjnych.
- Nowe powierzchnie powinny dojrzewać przez dwa miesiące przed zastosowaniem produktu.
- Efekt perlenia jest zjawiskiem czasowym, ale impregnacja działa również po jego zaniku.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także