Wczytuję dane...

Colorit Impregnat Szybkoschnący 4,5L ORZECH do drewna Ochronny wodny płotów altanek

Produkt dostępny!
9 szt.
66,17 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Colorit - Impregnat Ochronny Do Drewna

opakowanie: 4,5L

aukcja dotyczy koloru: ORZECHImpregnat przeznaczony jest do ochronnego i dekoracyjnego malowania przedmiotów drewnianych na zewnątrz pomieszczeń. Polecany jest w szczególności do drzwi, okien, konstrukcji stropów i dachów, płotów, bram, palisad, altanek, domków letniskowych, pergoli oraz innych elementów architektury ogrodowej. Dzięki swym właściwościom zabezpiecza drewno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i środowiskowymi, w tym promieniowanie UV. Impregnat wzmacnia strukturę drewna, nadaje piękny, ciepły wygląd oraz skutecznie chroni zaimpregnowaną powierzchnię.


Właściwości:

- dodatkowa SUPER OCHRONA przed mchem, grzybami i glonami,
‐ zawiera Wosk – pełna hydrofobowość,
‐ zastosowanie nowoczesnej formuły Core Shell – zapewnia wysoką elastyczność i odporność mechaniczną powłoki,
‐ dzięki głębokiej penetracji impregnat, wzmacnia strukturę drewna,
‐ wszechstronnie zabezpiecza przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi i środowiskowymi,
‐ zachowuje naturalny rysunek słojów drewna i matowe wykończenie,
- wysokowydajny, bardzo dobra rozlewność produktu,
- dzięki zastosowanej nowoczesnej formule szybko schnie,
- kolory odporne na promieniowanie słoneczne dzięki zawartości filtrów UV i pigmentów nieorganicznych,
- ekologiczny,
- do stosowania na zewnątrz.


Zastosowanie

Polecany do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni drewnianych ‐ płoty drewniane, altany, pergole, balustrady, meble ogrodowe, ławki, elewacje drewniane, więźby dachowe, konstrukcje drewniane.


Wygląd powłoki po wymalowaniu na drewnie: MAT


Czas schnięcia pomiędzy warstwami: 4 godziny


Wydajność: do 10m²/l przy jednokrotnym nakładaniu w zależności od zastosowanego drewna.


Aplikacja: pędzel, natrysk


Ilość warstw: 2-3 warstwy


Czyszczenie narzędzi: woda z detergentem
Sposób stosowania


Informacje ogólne:

- Dobór odpowiedniego gatunku drewna ma zasadnicze znaczenie przy trwałości danego elementu architektury ogrodowej, stolarki budowlanej i innych elementów wykonanych z drewna; o poradę zapytaj specjalisty.
- W okresie eksploatacji powierzchnia impregnowana będzie ulegać stopniowemu procesowi starzenia. Będzie on przebiegał z różną intensywnością w zależności od warunków eksploatacji. Im wyższe nasłonecznienie, zanieczyszczenie środowiska, wilgotność, temperatura tym proces będzie przebiegał szybciej.
- Impregnat ma działanie zabezpieczające i zapobiegawcze biokorozji (nie zwalcza owadów, grzybów i pleśni we wcześniej zakażonym drewnie).
- Czasy schnięcia uzależnione są od ilości warstw, temperatury i wilgotności podłoża i otoczenia oraz gatunku drewna. Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności oraz rodzaj i gatunek malowanego drewna mogą wydłużyć czas schnięcia. Drewno miękkie łatwiej wchłania produkt i powłoka wysycha szybciej. Na gatunkach drewna twardego czas schnięcia może być wydłużony.
- Zaleca się wykonanie wybarwienia próbnego na niewielkiej powierzchni. Kolor końcowy wymalowania zależy od barwy początkowej oraz stanu drewna jak również od ilości naniesionych warstw. Odcień podawany na opakowaniu jest odcieniem przybliżonym. Drewno jest produktem naturalnym, dlatego po wybarwieniu możliwe są odchylenia kolorystyczne spowodowane różnicami w strukturze drewna. Odcień może również ulec zmianie w zależności od metody przygotowania podłoża, rodzaju drewna czy techniki nakładania produktu.
- Do malowania dużych powierzchni zaleca się użycie produktu z jednej serii produkcyjnej. Nr serii na opakowaniu.
- Prawidłowo nałożony impregnat daje transparentne powłoki z widocznym usłojeniem drewna.


Przygotowanie wyrobu:

- Przed użyciem oraz w trakcie malowania starannie mieszać.
- Nie rozcieńczać.


Przygotowanie podłoża:

- Surowe drewno przeznaczone do lakierowania powinno być oczyszczone i suche, gładkie, wolne od kurzu, tłustych i żywicznych plam
- Drewno zażywiczone i zatłuszczone przemyć benzyną ekstrakcyjną, wysuszyć
- Przy malowaniu renowacyjnym na drewno wcześniej malowane i zszarzałe, które posiada starą i zniszczoną powłokę ‐ należy drewno dokładnie przeszlifować, zeskrobać zanieczyszczenia i luźne warstwy, przeszczotkować oraz odpylić.
- W celu nadania ładnego wyglądu, podkreślenia rysunku słojów drewna, polepszenia właściwości aplikacyjnych, wydłużenia trwałości wymalowania oraz utrzymania powierzchni w czystości zaleca się przeszlifować drewno wzdłuż słojów papierem ściernym o gradacji ok. 120‐320, dodatkowo należy powierzchnię zapolerować
- Powierzchnie narażone na długotrwałe osadzanie się wody i śniegu (np. czołowe powierzchnie sztachet ogrodowych) powinny być gładkie bez ubytków, wyrwań, dokładnie zapolerowane i kanty zaokrąglone
- Wszystkie ostre krawędzie drewna zaokrąglić tak, aby promień wynosił minimum 2mm – umożliwia to naniesienie takiej samej ilości produktu jak na powierzchnie płaskie (produkt nie spłynie)
- Na powierzchniach poziomych narażonych na zaleganie wody i śniegu zaleca się wykonanie skosu minimum 15 stopnie w celu szybkiego odprowadzenia wody
- Przygotowanie nowych elementów – zwrócić uwagę na uszczelnienie łączeń poszczególnych detali przedmiotu na ingerencję wody
- Surowe drewno, które będzie użytkowane na zewnątrz pomieszczeń zaleca się zaimpregnować COLORIT Impregnatem Gruntującym, który dodatkowo zabezpiecza przed biokorozją drewna.
- W przypadku występowania zniszczeń biologicznych należy oczyścić drewno odpowiednim preparatem grzybobójczym.


Impregnowanie:

- Sposób nanoszenia: pędzel lub natrysk.
- Nakładać cienkimi warstwami, rozcierając pędzlem wzdłuż słoi drewna w celu uzyskania najlepszego efektu dekoracyjnego i ochronnego.
- Należy nałożyć 2 warstwy w temperaturze otoczenia od +10°C do 25°C.
- Kolejną warstwę nałożyć po wyschnięciu poprzedniej - po upływie około 2- 4 godzin od naniesienia poprzedniej, ale nie później niż po 3 dniach.
- Czas schnięcia w temp. +20°C i wilgotności względnej powietrza 55% to ok. 3 godz.
- Po zakończeniu malowania usunąć z narzędzi jak największą ilość impregnatu, a następnie umyć je wodą.
- W celu uzyskania jednolitego wybarwienia zalecamy stosowanie impregnatów z jednej serii produkcyjnej.
- Ostateczny efekt dekoracyjny uzależniony jest od gatunku i chłonności drewna, sposobu aplikacji oraz ilości naniesionych warstw impregnatu.

Dane techniczne

 • Realizacja zamówienia::

  24 godzin

 • Cena jednostkowa::

  14.70 PLN

Impregnaty

 • Marka: 

  Colorit

 • Kod produktu: 

  Impregnat Ochronny Do Drewna

 • Przeznaczenie: 

  do drewna

 • Zastosowanie: 

  na zewnątrz

 • Pojemność [l]: 

  4.5

 • Kolor producenta: 

  ORZECH

 • Opakowanie: 

  puszka

 • Wydajność [m2/l]: 

  10

 • Sposób rozcieńczania: 

  nie rozcieńczać

 • Czas schnięcia [h]: 

  5

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także