Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Cena jednostkowa: 120.06 PLN
EAN: 6408070069554
Koszt wysyłki od: 14.90 PLN

Tikkurila Liitu Blackboard Musta - farba tablicowa

opakowanie: 0,33L

kolor: czarnyZ wodorozcieńczalną farbą tablicową możesz uzyskać efekt powierzchni tablicowej na ścianie, meblach czy nawet małych elementach wystroju wnętrz - w tradycyjnym czarnym kolorze.


Dekoracja oraz funkcjonalność

Tablica zaaranżowana w odpowiednim miejscu pomoże nam w codziennym funkcjonowaniu. Może pełnić funkcję notatnika lub miejsca na zostawienie wiadomości dla pozostałych domowników.


Tablica na meblach

Tablicę możesz stworzyć również na meblach: stolik dla dzieci, menu na stole w jadalni lub w kuchni, szuflady z różnymi opisami - jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.


Dla miłośników rękodzieła

Farbę tablicową można także z łatwością użyć w rękodziele czy przy renowacji przedmiotów. Zmień swoje stare tace na tablicowy napis lub namaluj etykietki na butelkach.


Rodzaj: Wodorozcieńczalna farba do malowania tablic


Przykłady zastosowania

Ściany i meble. Do tworzenia powierzchni tablicowych. Podczas pisania kredą, kreda dobrze przylega do pomalowanej powierzchni oraz łatwo można ją zetrzeć.


Stopień połysku: Mat


Wydajność: 8 - 10 m2/l.


Nakładanie: Wałek, pędzel lub natrysk.


Parametry malowania natryskiem:

- Dla natrysku konwencjonalnego: ciśnienie 3-4 bary, zalecana dysza: 1,6-1,8 mm, produkt rozcieńczyć 15-30% obj.
- Dla natrysku bezpowietrznego: ciśnienie 140-160 bar, zalecana dysza: 0,011"-0,013", produkt rozcieńczyć 0-5% obj.
- Dla natrysku bezpowietrznego wspomaganego: ciśnienie 140-160 bar, ciśnienie rozpylanego powietrza powinno być około 2 bar, zalecana dysza: 0,011"-0,013", produkt rozcieńczyć 0-5% obj.


Czas schnięcia przy temp. 23°C i wilgotności względnej 50%: ponowne malowanie po ok. 6 godzinach. Produkt jest gotowy do użycia po około 1 tygodniu.Instrukcja stosowania


Warunki nakładania

Wszystkie powierzchnie malowane powinny być czyste i suche, temperatura powietrza co najmniej +8°C, a wilgotność względna powietrza poniżej 80%.


Przygotowanie

- Powierzchnie niemalowane: Usunąć brud i kurz z niemalowanej powierzchni. W razie potrzeby, wszelkie ubytki powierzchni zaszpachlować szpachlówką z linii Tikkurila Presto. Zeszlifować powierzchnię i usunąć kurz po szlifowaniu. Ściany zagruntować przy użyciu Tikkurila Optiva Primer, meble zagruntować używając Tikkurila Otex Akva.
- Powierzchnie uprzednio malowane: Umyć całą powierzchnię przed malowaniem za pomocą Tikkurila Maalipesu, zgodnie z instrukcją dla tego produktu. Pozostawić do wyschnięcia. Zeszlifować powierzchnię i usunąć kurz po szlifowaniu. Wypełnić wszelkie ubytki i pęknięcia szpachlówką z linii Tikkurila Presto. W razie potrzeby, zagruntować odpowiednim produktem takim jak Tikkurila Optiva Primer lub Tikkurila Otex Akva. Jeśli powierzchnia była wcześniej malowana Tikkurila Liitu, malowanie konserwacyjne może być wykonywane bezpośrednio na starej powierzchni farby, bez potrzeby szlifowania i gruntowania.


UWAGA: Należy sprawdzić, czy malowany element jest stabilny i spójny np. czy zastosowana gładź/masa szpachlowa po lekkim przetarciu ręką „sypie się”, pyli i pozostawia na dłoni wyraźny ślad – to oznacza, że podłoże jest sypkie, niespójne i należy zastosować preparat Tikkurila Suprabilit.


Malowanie

Wyrób dokładnie wymieszać przed malowaniem. W razie potrzeby rozcieńczyć wodą. Nałożyć 1-2 warstwy produktu na całej powierzchni za pomocą wałka z krótkim włosiem, pędzla lub natrysku.

UWAGA! Niektóre kredy dostępne na rynku, ze względu na swój skład, mogą pozostawiać osad i ślady na pomalowanej powierzchni, nawet po całkowitym jej zmyciu wodą. Zaleca się wykonać test kredy na wyschniętej i wysezonowanej powłoce farby. W takich przypadkach Tikkurila Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za problemy z czyszczeniem powłoki.


Czyszczenie narzędzi

Narzędzia należy czyścić wodą bezpośrednio po zakończeniu pracy.


Konserwacja

Najwcześniej 1 miesiąc po zastosowaniu można czyścić powierzchnię neutralnym detergentem (pH 6-8), używając miękkiej szczotki, gąbki lub szmatki. Bardzo brudne powierzchnie mogą być czyszczone detergentem o lekkim odczynie alkalicznym (pH 8-10) przy użyciu szmatki lub gąbki. Delikatnie spłukać powierzchnie po myciu. Przy rozcieńczaniu detergentu należy przestrzegać instrukcji producenta. Produkt osiągnie ostateczną twardość i wytrzymałość w normalnych warunkach po 1 miesiącu, dlatego też do tego czasu trzeba obchodzić się z pomalowaną powierzchnią odpowiednio delikatnie. Jeśli powierzchnia ma być czyszczona od razu po malowaniu, należy użyć wilgotnej gąbki lub wilgotnej szmatki.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także