Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Cena jednostkowa: 195.14 PLN
EAN: 6408070038567
Koszt wysyłki od: 14.90 PLN

Tikkurila Magnetic - farba magnetyczna

opakowanie: 0,5LSpecjalna, wodorozcieńczalna farba o właściwościach magnetycznych. Siła przyciągania zależy od jakości użytych magnesów.


Zastosowanie: Ściany w suchych, wewnętrznych pomieszczeniach.


Właściwości produktu: Nadaje się do malowania powierzchni betonowych, szpachlowanych, płyt gipsowych i wiórowych. W celu uzyskania dowolnego koloru farbę Tikkurila Magnetic można przemalować farbami do ścian marki Tikkurila jedno lub dwukrotnie. Nakładanie zbyt grubych warstw farby nawierzchniowej może zmniejszyć przyczepność magnesów.


Rodzaj: Farba magnetyczna do ścian.


Kolor: Szary


Stopień połysku: Mat


Wydajność: ok. 1,5 m2/l (przy 3 warstwach)


Rozcieńczalnik: nie rozcieńczać


Nakładanie: Wałek, pędzel


Czas schnięcia przy temp. 23°C i wilgotności względnej 50%:
 farba osiąga suchość po 24 godz.Instrukcje stosowania


Warunki aplikacji

Podłoże musi być suche. Temperatura powietrza przynajmniej +10°C, przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%.


Przygotowanie:

- Powierzchnie niemalowane: Powierzchnię oczyścić z kurzu, brudu i luźnego materiału. Jeśli to konieczne wyrównać ubytki i pęknięcia szpachlówką z linii Tikkurila Presto. Niemalowane podłoże zagruntować Tikkurila Optiva Primer.
- Powierzchnie uprzednio malowane: Uprzednio pomalowane powierzchnie zmyć rozcieńczonym detergentem czyszczącym Tikkurila Maalipesu i przemyć starannie wodą. Aby zapewnić lepszą przyczepność magnesów, błyszczące powierzchnie zmatowić papierem ściernym, następnie usunąć powstały pył.

Uwaga: Należy sprawdzić, czy malowane podłoże jest stabilne i spójne np. czy zastosowana gładź/masa szpachlowa po lekkim przetarciu ręką „sypie się”, pyli i pozostawia na dłoni wyraźny ślad – to oznacza, że podłoże jest sypkie, niespójne i należy zastosować preparat Tikkurila Suprabilit.


Rozcieńczanie: Nie rozcieńczać.


Malowanie

Należy dokładnie wymieszać farbę przed użyciem do uzyskania gładkiej konsystencji (nawet przez kilka minut) oraz okresowo powtarzać mieszanie podczas aplikacji. Za pomocą wałka o krótkim włosiu lub pędzla nałożyć 3 grube warstwy farby Tikkurila Magnetic. Należy starać się osiągnąć możliwie gładką powierzchnię, gdyż do tego typu powierzchni magnesy przyczepiają się najlepiej. Tikkurila Magnetic można również aplikować za pomocą wałka, a następnie niezwłocznie po nałożeniu wygładzić powierzchnię przy pomocy stalowej pacy w celu uzyskania jeszcze gładszej powierzchni. Powierzchnię pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw. Do pomalowania 3 warstw farby należy zużyć 1L farby na 1,5 m2 powierzchni. Ta ilość gwarantuje uzyskanie efektu magnetycznego. Jeśli zajdzie konieczność finalną warstwę farby nakładać po upływie 1 dnia.

Uwaga! Po nałożeniu Tikkurila Magnetic zaleca się pomalować powierzchnię farbą nawierzchniową marki Tikkurila.


Czyszczenie narzędzi

Narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu prac. Przed umyciem narzędzia należy dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości farby.


Instrukcja utrzymania

Powierzchnie można czyścić nie wcześniej jak 1 miesiąc od pomalowania. Czyścić na sucho, przy użyciu odkurzacza, gładkiego pędzla lub odpylacza. Czyszczenie mokrą ściereczką może pozostawić ślad na powierzchni. ponieważ produkt osiąga ostateczną twardość i trwałość po około miesiącu w normalnych warunkach. Farba osiąga ostateczną twardość i wytrzymałość w normalnych warunkach po około miesiącu, dlatego zaleca się, aby przez ten czas powierzchnie były ostrożnie traktowane. Jeżeli powierzchnia wymaga czyszczenia tuż po malowaniu, zaleca się użycie odkurzacza, gładkiego pędzla lub odpylacza.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także