Wczytuję dane...

Sadolin Yacht lakier jachtowy 2,5L POŁYSK BEZBARWNY do drewna elastyczny zewnętrzny odporny

Produkt dostępny!
16 szt.
171,54 PLN*
* cena brutto z podatkiem VAT

Sadolin Yacht - Lakier Jachtowy

opakowanie: 2,5L

aukcja dotyczy koloru: BEZBARWNY POŁYSKSadolin Yacht to nowoczesny lakier ochronny przeznaczony do zabezpieczania zewnętrznych powierzchni drewnianych, narażonych na okresowy kontakt z wodą. Tworzy bardzo trwałe i elastyczne powłoki, wysoce odporne na działanie wody, promieniowania UV oraz grzybów pleśniowych. Sadolin Yacht przeznaczony jest do ochronno-dekoracyjnego malowania drewna gładko heblowanego, stosowanego na zewnątrz pomieszczeń. Polecany jest w szczególności do drewnianego osprzętu łodzi i jachtów oraz innych zewnętrznych powierzchni drewnianych, narażonych na trudne warunki atmosferyczne.


Zalety produktu: 
- tworzy bardzo trwałe i elastyczne powłoki pracujące z drewnem, 
- powłoka odporna na biokorozję, 
- zapewnia wyższą odporność na wodę oraz promieniowanie UV w stosunku do klasycznych lakierów zewnętrznych, 
- wysoka wydajność – do 20m2 /l.


Przeznaczenie: Na zewnątrz


Wydajność dla jednej warstwy:
- Drewno miękkie: do 15 m2 /l
- Drewno twarde: do 20 m2 /l


Ilość warstw: 2-3 warstwy


Czas schnięcia dla pojedynczej warstwy w temperaturze ok. +20 st. C i wilgotności względnej ok. 65% przy dobrej wentylacji:
- sucha w dotyku – po 7 godzinach
- nanoszenie następnej warstwy – po 24 godzinach

Uwaga! Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności oraz rodzaj i gatunek malowanego drewna mogą wydłużyć czas schnięcia. Czas nakładania następnej warstwy należy określić praktycznie w zależności od gatunku drewna i warunków malowania. Drewno miękkie łatwiej wchłania produkt i powłoka wysycha szybciej. Na gatunkach drewna twardego czas schnięcia może być wydłużony.


Rozcieńczalnik: Nie stosuje się. Produkt gotowy do użycia.Stosowanie produktu


Przygotowanie wyrobu:
- Dokładnie wymieszać przed oraz w trakcie malowania.
- Nie dodawać obcych składników.Przygotowanie podłoża:

- Podłoża do malowania muszą być:
a) suche i wysezonowane – wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%,
b) czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów organicznych itp.),
c) gładko oszlifowane,
d) zdrowe – w przypadku występowania zniszczeń biologicznych oczyść do surowego drewna lub usuń skażone drewno, następnie wypełnij ubytki i pęknięcia odpowiednią masą szpachlową do drewna, wyrównaj i przeszlifuj,
e) zagruntowane impregnatem technicznym Sadolin Base, Sadolin BaseHP lub Sadolin SuperBase,

- Podłoża poddawane renowacji:
a) usuń dokładnie stare łuszczące się powłoki farb, lakierów lub lakierobejc do surowego drewna,
b) podłoża wcześniej lakierowane, których powłoka jest nieuszkodzona i dobrze przyczepna do podłoża należy oczyścić z zanieczyszczeń i zmatowić papierem ściernym, odpylić.


Uwaga! Przy wymalowaniach renowacyjnych wykonaj na małej powierzchni wymalowanie próbne. Jeżeli po wyschnięciu powstanie niepożądany efekt, stare powłoki należy całkowicie usunąć i na nowo przygotować podłoże do malowania. Podłoża mocno zażywiczone zaleca się przetrzeć szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną, poczekać do wyschnięcia. Podłoża i powierzchnie narażone na długotrwałe zaleganie wody i śniegu powinny być w taki sposób zaprojektowane, aby woda była odprowadzana na zewnątrz i nie mogła się nigdzie gromadzić. Zaleca się aby poziome płaszczyzny miały kąt spływu (pochylenie) minimum 15˚. Aby uzyskać właściwą grubość powłoki ochronnej na kantach zaleca się zaokrąglenie ostrych krawędzi drewna (promień zaokrąglenia min. 2mm). Wszelkie połączenia elementów drewnianych z innymi elementami powinny być tak zabezpieczone odpowiednimi uszczelniaczami, aby nie było możliwości ingerencji oraz wnikania wody. Elementy metalowe umieszczone w drewnie powinny być odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Szlifowanie na sucho powoduje powstawanie kurzu i pyłu. Zalecamy stosować odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.Malowanie:

- Warunki malowania:
a) temperatura otoczenia powinna być pomiędzy +10°C a +30°C,
b) wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 70%,
c) nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.

Warunki malowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki. 

- Zalecane metody malowania: pędzel - najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z miękkiego naturalnego włosia.

- Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego):
a) nie rozcieńczaj lakieru przed użyciem,
b) nakładaj 2-3 cienkie warstwy, w odstępie co najmniej 24 godzin od naniesienia poprzedniej warstwy,
c) rozprowadzaj dokładnie, lekkimi pociągnięciami wzdłuż słojów drewna, do uzyskania jednolitej powłoki,
d) przed nałożeniem kolejnej warstwy poprzednią (po jej wyschnięciu) delikatnie przeszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym, dokładnie odpyl.


Uwaga! Trzecia warstwa lakieru zalecana jest na powierzchnie szczególnie narażone na działanie czynników atmosferycznych. Przy malowaniu renowacyjnym powłok w dobrym stanie i zbliżonym kolorze 1-2 warstwy lakieru może być wystarczająca. Nie używaj lakieru do lakierowania powierzchni podłogowych, narażonych na ciągły kontakt z wodą oraz powierzchni oliwionych lub impregnowanych woskiem. Do malowania dużych powierzchni zalecamy używanie farb z jednej serii produkcyjnej. Numer serii na opakowaniu. Wszystkie malowane elementy/płaszczyzny należy pomalować równomiernie z każdej strony, aby nie pozostawić miejsc niedomalowanych lub surowego drewna (dotyczy wszystkich warstw). Wszelkie otwory lub ubytki w malowanym elemencie powstałe na skutek montażu należy dokładnie zabezpieczyć. Zaleca się aby przy wykonywaniu innych prac remontowo-budowlanych (malarsko-tynkowych, spawalniczych etc.) zabezpieczać wymalowane powierzchnie przed uszkodzeniem. Stopniowe zmiany wyglądu powłoki (kolor oraz stopień połysku) w trakcie eksploatacji są zjawiskiem naturalnym związanym z procesem starzenia się wymalowanej powłoki. Proces ten zależy od intensywności działających czynników atmosferycznych (nasłonecznienie, wysokie temperatury, wilgotność).


Czyszczenie narzędzi malarskich: Po zakończeniu malowania zaleca się usunąć z narzędzi jak największą ilość preparatu, a następnie umyć je rozcieńczalnikiem do farb i emalii ogólnego stosowania. Nie używać pustych opakowań do przechowywania żywności.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także