Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 5903649063809
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN

Dragon Klej Montażowy Styropian Kasetony Rozety

opakowanie: 4,5kg


Gotowy do użycia biały klej o konsystencji pasty przeznaczony do przyklejania styropianowych elementów wykończeniowych i dekoracyjnych. Charakteryzuje się elastycznością, doskonałą przyczepnością początkową do typowych podłoży w budownictwie, wytrzymałością oraz dużą siłą klejenia. Nie zawiera rozpuszczalników organicznych.


Cechy produktu:

- elastyczny,
- doskonała przyczepność,
- wodna formuła,
- bezwonny,
- do delikatnych materiałów,
- nie spływa z pionowych powierzchni,
- do wewnątrz.


Zastosowanie

Produkt przeznaczony do przyklejania elementów wykończeniowych i dekoracyjnych wykonanych ze styropianu do wszystkich typowych podłoży mineralnych stosowanych w budownictwie.

Przykłady zastosowania:

- kasetony,
- rozety,
- listwy,
- sztukateria,
- ornamenty,
- płyty styropianowe.

Może być stosowany do klejenia paneli i tapet izolacyjnych z polistyrenu.  Przynajmniej jedna z klejonych powierzchni musi być chłonna i porowata. 

 
Kolor kleju:  biały


Kolor spoiny: biały


Konsystencja: pasta


Czas otwarty kleju: 15 minut


Czas wstępnego wiązania: 2 h


Czas pełnego wiązania: 24 h


Wydajność: 1,5 m²/L w zależności od rodzaju i chłonności podłoża, przy założeniu grubości warstwy 1 mm


Właściwości spoiny: elastyczna o doskonałej przyczepności do wszystkich typowych podłoży w budownictwie


Możliwość pokrycia: tak


Odporność termiczna: -15°C do +60°CSposób użycia

Przygotowanie powierzchni: Klejone elementy oczyścić z kurzu i brudu, odtłuścić i w miarę możliwości wyrównać, dopasować do siebie. Usunąć pozostałości starych wymalowań.

Narzędzia: paca zębata.

Temperatura podczas wykonywania prac: Prace wykonywać w temperaturze od +10 ºC do +30 ºC (temperatura powietrza, kleju oraz klejonych elementów). 

Zalecenia: Na element przyklejany nanoś klej zębatą packą. Klejone elementy złącz, a następnie mocno i równomiernie dociśnij. Można je pozycjonować przez ok. 15 min. Jeżeli występują naprężenia unieruchom klejone elementy do czasu osiągnięcia pełnego utwardzenia. Pełną wytrzymałość spoina uzyskuje po 24 godzinach. Po zakończeniu prac opakowanie z klejem szczelnie zamknąć.

Czyszczenie narzędzi i zabrudzonych elementów: Zabrudzone narzędzia i powstałe plamy przed zaschnięciem umyć wodą. Po zaschnięciu klej można usunąć tylko mechanicznie.

Ograniczenia i uwagi: Przed zastosowaniem sprawdzić działanie kleju na klejone elementy. Nie jest przeznaczony do stosowania na powierzchnie mające bezpośredni kontakt z żywnością. Klej nie jest klejem konstrukcyjnym, nie jest przeznaczony do przenoszenia znacznych naprężeń. Przynajmniej jedna z klejonych powierzchni musi być chłonna i porowata. Nie klei PP, PE, PTFE.

Produkty, które mogą Cię zainteresować