Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 7.25 PLN

Colorit - Wosk Do Bielenia Drewna

opakowanie: 375mlDekoracyjny wosk oparty jest na bazie naturalnych wosków: pszczelego i Carnauba. Przeznaczony jest do upiększania  drewna w szczególności drewna o porach otwartych: dąb, kasztan, jesion. Nadaje klasyczny biały kolor, podkreślając naturalne słoje drewna. Polecany jest do renowacji i dekoracji mebli nowych i zabytkowych, boazerii, parkietów i wszelkich elementów drewnianych. 


Zalety:
- Do drewnianych mebli, ram, obrazów i innych przedmiotów dekoracyjnych starych i nowych z elementami rzeźbionymi lub frezowanymi.
- Na bazie wosku pszczelego i Carnauba.
- Szczególnie polecany do drewna z twardymi słojami i otwartymi porami jak jesion, kasztan i dąb (intensywny efekt bielenia).
- Pozwala uzyskać efekt postarzonego, patynowanego drewna.
- Podkreśla rysunek słójów.
- Skutecznie chroni i dekoruje drewno, zapewnia warstwę wykończeniową.
- Nadaje klasyczny kolor rustykalnej bieli.
- Łatwa aplikacja.
- Do stosowania wewnątrz pomieszczeń.


Temperatura nakładania: temperatura pokojowa


Czas schnięcia: 1 h


Rozpuszczalność: rozpuszczalny w rozpuszczalnikach organicznych


Wydajność: 1L do 10 m²


Narzędzia do aplikacji: bawełniana ściereczka, wata stalowa nr 000


Czyszczenie narzędzi: benzyna lakowa lub Środek do usuwania wosku ColoritSposób użycia

1. Powierzchnię drewna należy przetrzeć szczotką do otwierania porów i odpylić.
2. Nałożyć Wosk do bielenia drewna bawełnianą ściereczką i dokładnie wetrzeć go w pory.
3. Nakładać wykonując okrężne ruchy.
4. Nadmiar wosku usunąć miękką ściereczką.
5. Pozostawić do wyschnięcia na ok. 1 h.
6. Po wyschnięciu wypolerować powierzchnię (np. watą stalową nr 000 lub bawełnianą ściereczką).
7. Nie należy nakładać lakieru lub oleju na Wosk do bielenia drewna.Zrób to sam


1. Nowe życie starych mebli


Zaczynamy od usunięcia starej powłoki za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego, specjalnego preparatu do usuwania starych powłok lub Środka do usuwania wosku marki Colorit. Aby nie zarysować mebla przesuwamy papierem ściernym wzdłuż słojów drewna, a następnie odpylamy.

W wielu domach znajdzie się szafka, stół czy krzesło, które są zniszczone. Niekoniecznie musimy się ich pozbywać. Wystarczy nam jedno popołudnie, aby przywrócić im dawną świetność.

Po oczyszczeniu powierzchni drewna można przystąpić do nałożenia odpowiedniego produktu na drewno. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, meble możemy odnowić na kilka sposobów używając w tym celu różnych produktów.

Bejca - nanieść wybrany kolor Bejcy do drewna marki Colorit na czyste i suche drewno. W celu uzyskania intensywnego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Dodatkowy efekt dekoracyjny osiągniemy przez nałożenie na zabejcowaną powierzchnię Patyny do drewna marki Colorit w kolorach: złoto, srebro, miedź czy szmaragd. Drewno po zabejcowaniu zalecamy zabezpieczyć Lakierem akrylowym marki Colorit lub Woskiem do drewna w paście marki Colorit w kolorze naturalnym.

Woski – na oczyszczoną nałożyć w wybranym kolorze Wosk do drewna w paście lub Wosk do drewna w płynie marki Colorit. W celu uzyskania efektu bielonego drewna polecamy użyć Wosk do bielenia marki Colorit. Taka powierzchnia nie wymaga już dodatkowego zabezpieczania innymi produktami.

Farba – po usunięciu starej powłoki mebel możemy pomalować jednym z 8 kolorów Pastelowej farby do drewna marki Colorit.

Oleje – po przygotowaniu powierzchni mebla, tak aby drewno było czyste i surowe można użyć Oleju do mebli marki Colorit. Zabezpieczona olejem powierzchnia starzeje się w sposób naturalny i co ważne nie wymaga już innego wykończenia.

Lakierobejca – przygotowany do renowacji mebel można zabezpieczyć również Lakierobejcą do drewna marki Colorit. W jednym produkcie stosujemy bejcę i lakier. Do wyboru 10 atrakcyjnych kolorów.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...