Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

OPTIMUM

Zestaw produktów do wykonania Tynku Dekoracyjnego Beton.Podane ilości obliczone są na przygotowanie do 12m2 efektu ozdobnego na ścianie.

zestaw zawiera:

2x Grunt K-50 1L (kwarcowy grunt szczepny)

1x Beton 10kg (tynk mineralny do rozrobienia z wodą 2:1)

2x Lakier Impregnacyjny / Brillare 1L (półmatowy, wodny lakier zabezpieczający)

Beton OPTIMUM to unikalne pokrycie dekoracyjne stworzone na bazie naturalnych spoiw cementowych i pigmentów oraz starannie selekcjonowanego kwarcu. Produkt jest łatwy w aplikacji. Nadaje powierzchni oryginalny efekt surowego betonu. Występuje w formie sypkiej.

Wydajność: od 0,8 - 1m²/kg przy jednej warstwie

Zastosowanie: do wewnątrzZastosowanieBeton OPTIMUM jest szlachetnym, mineralnym cienkowarstwowym tynkiem dekoracyjnym, przeznaczonym do stosowania wewnątrz budynków. Dzięki odpowiednio dobranym naturalnym wypełniaczom oraz pigmentom wiernie odwzorowuje surowy beton. Doskonale nadaje się do dekoracji ścian, kominków, filarów oraz mebli w nowoczesnych wnętrzach.

Wyroby potrzebne do wykonania dekoracji:

- Grunt Kwarcowy K50 OPTIMUM Akrylowa farba wyrównująca chłonnośći wzmacniająca podłoże. Wydajność: od 8-12 m²/L przy jednokrotnym malowaniu. Ilość warstw: 1

- Beton OPTIMUM Szlachetny, mineralny, cienkowarstwowy tynkdekoracyjny, przeznaczony do stosowania wewnątrzbudynków, występujący w formie sypkiej. Wydajność: od 0,8-1m² /kg przy jednej warstwie. Ilość warstw: 1-2

- Lakier Impregnacyjny OPTIMUM Lakier akrylowy stosowany jako środekzabezpieczający powierzchnie. Wydajność: od 8-10 m²/L przy jednokrotnym malowaniu. Ilość warstw: 1-2

Sposób stosowania:

- Powierzchnia pod dekorację powinna być sucha, czysta, wolna od kurzu i innych zanieczyszczeń stałych. Zaleca się wstępnie szpachlowanie gipsem, do uzyskania równej płaszczyzny. Przed nałożeniem Betonu powierzchnie luźne, sypkie i chłonne dokładnie zagruntować gruntem penetrującym G-200, zaś powierzchnie gładkie, śliskie pokryć gruntem kwarcowym K-50. Czas schnięcia gruntu to minimum 2 godziny w temperaturze +20°C w zależności od rodzaju podłoża. Beton rozrobić z czystą wodą w stosunku 2 do 1. Do naczynia wlać wodę (około 30% pojemności) a następnie dosypać tynk - Beton (około 60% pojemności) i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Tak przygotowany produkt odstawić na około 15 minut . Następnie ponownie przemieszać przed użyciem. Od chwili rozrobienia z wodą, produkt zachowuje gotowość do użycia przez okres kilkudziesięciu dni - jeśli przechowywany jest w szczelnie zamkniętym naczyniu (bez dostępu powietrza). Podczas przerw wykonywania dekoracji, rozrobiony Beton przechowywać w zamkniętym opakowaniu.

- Beton OPTIMUM przeznaczony jest do jedno lub dwuwarstwowego nakładania. W przypadku standardowej dekoracji, gotową masą pokryć powierzchnię na grubość ziarna, przy użyciu pacy ze stali nierdzewnej, a następnie delikatnie wygładzić. W celu uzyskania dodatkowych efektów w formie wtrąceń, porów dekoracyjnych, w czasie nie dłuższym niż 30 minut od nałożenia odciągnąć tynk miejscowo (według uznania) za pomocą pacy lub innych stosownych narzędzi. Po upływie 40-60 minut od ostatecznego formowania, podsychającą powierzchnię Betonu należy wygładzić pacą (mniej lub więcej - tak by powstał żądany efekt dekoracyjny).

- Po całkowitym wyschnięciu (minimum 12 godzin) na powierzchnię Betonu należy nanieść wodny lakier bezbarwny Brillare w celu zabezpieczenia dekoracji. Przy aplikacji na powierzchniach szczególnie narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne Beton pokryć lakierem poliuretanowym OPTIMUM (w zamian za Brillare) i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zaleca się staranne nałożenie dwóch cienkich warstw lakieru bezbarwnego za pomocą wałka lub pędzla, tak aby nie powstały zacieki i plamy. Prawidłowo polakierowana powierzchnia Betonu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody, a jej wygląd jest naturalny, matowy. Dodatkowo na powierzchnie Betonu można nanosić inne produkty wykańczające OPTIMUM (pasty i lakiery perłowe) w celu uzyskania niestandardowych efektów dekoracyjnych.