Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Śnieżka na dach - farba gruntująca

opakowanie: 5L

aukcja dotyczy koloru: czerwony tlenkowy

Śnieżka Na dach farba gruntująca to wysokiej jakości farba gruntująca na powierzchnie metalowe: dachy, rynny, ogrodzenia, parapety i inne konstrukcje. Szczególnie polecana na trudne podłoża, na których występują stare lub niewiadomego pochodzenia powłoki malarskie, a także na miejsca oczyszczone z korozji. Daje szybkoschnące, matowe, elastyczne powłoki doskonale przyczepne do podłoża. Produkt doskonale zabezpiecza i przygotowuje powierzchnie przed finalnym malowaniem farbą nawierzchniową Śnieżka NA DACH. Produkt wchodzi w skład zaawansowanego systemu do zabezpieczania powierzchni metalowych Śnieżka DACH SYSTEM. Stosując rozwiązanie systemowe otrzymuje się gwarancje kompatybilności produktów oraz wysokiej jakości efekt końcowy.

Farba przeznaczona do profesjonalnego gruntowania zewnętrznych powierzchni metalowych: stalowych, ocynkowanych i aluminiowych w celu zabezpieczenia ich przed korozją. W przypadku powierzchni stalowych farbę można nakładać na nowe, jak i stare oczyszczone podłoża. Nowe elementy ocynkowane oraz aluminiowe wymagagają minimum 1 roku na wysezonowanie.

Wydajność: do 8 m²/L przy jednokrotnym malowaniu

Właściwości:

- farba gruntująca

- na trudne powierzchnie metalowe i nieznane wymalowania

- doskonale przyczepna do podłoża

- zabezpiecza przed korozją

- wchodzi w skład Śnieżka DACH SYSTEM

Sposób stosowania

Przygotowanie podłoża:

- Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być trwałe, czyste, suche, odpylone, odtłuszczone, bez śladów korozji.

- Powierzchnie nowe: niemalowane wcześniej podłoża metalowe powinny być oczyszczone i odtłuszczone

- Preparatem do czyszczenia dachu Śnieżka NA DACH, spłukane czystą wodą i osuszone.

- Powierzchnie nowe: ocynkowane oraz aluminiowe wymagają minimum 1 roku na wysezonowanie.

- Renowacja: z malowanych wcześniej podłoży usunąć zanieczyszczenia i słabo przyczepne warstwy farby, miejsca skorodowane dokładnie wyczyścić do odsłonięcia metalu.

- Przed przystąpieniem do malowania odpylić powierzchnię i przemyć wodnym roztworem Preparatu do czyszczenia dachu Śnieżka NA DACH zgodnie z jego instrukcją stosowania.

Przygotowanie wyrobu:

- Farbę starannie wymieszać.

- W razie konieczności doprowadzić do lepkości roboczej dodając do 5% rozcieńczalnika Śnieżka NA DACH.

Malowanie:

- Farbę nakładać pędzlem, wałkiem, za pomocą natrysku hydrodynamicznego lub w profesjonalnie przygotowanych pomieszczeniach za pomocą natrysku pneumatycznego.

- W przypadku stosowania metody natrysku pneumatycznego dostosować lepkość roboczą dodatkiem ok. 10-20% rozcieńczalnika Śnieżka NA DACH.

- Zalecana ilość warstw: 1.

- W celu właściwego zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni zagruntowanej zaleca się aplikację min. dwóch warstw farby poliwinylowo-akrylowej Śnieżka NA DACH.

- Farbę nawierzchniową Śnieżka NA DACH nakładać w czasie od 3 do 6 godzin od nałożenia warstwy Farby gruntującej ŚNieżka NA DACH.

- W przypadku przekroczenia czasu 6 godzin farbę nawierzchniową nakładać po 5 dniach od nałożenia farby gruntującej. Wcześniej należy wykonać próbę na małej powierzchni: jeśli w ciągu 30 minut nie nastąpi zmarszczenie powłoki prace malarskie należy kontynuować. W przeciwnym razie odczekać kolejną dobę i wykonać kolejną próbę.

- Proces schnięcia uwarunkowany jest czynnikami zewnętrznymi oraz grubością warstwy farby gruntującej.

- Prace malarskie prowadzić w temperaturze otoczenia od +10ºC do +25ºC i wilgotności względnej powietrza poniżej 80%.

- Unikać malowania wilgotnych i mocno nagrzanych powierzchni (intensywne letnie upały).

- Rozcieńczanie i mycie narzędzi – rozcieńczalnik Śnieżka NA DACH.

- Nie zaleca się stosować benzyny oraz rozpuszczalników zawierających w swoim składzie benzynę do rozcieńczania wyrobu lub przemywania powierzchni.