Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 21.90 PLN

Colorit - Olej Do Blatów

opakowanie: 500mlOlej przeznaczony jest do konserwacji i zabezpieczania drewnianych blatów kuchennych, łazienkowych itp. Polecany jest do stosowania na powierzchnie wykonane z każdego rodzaju drewna, zwłaszcza z gatunków egzotycznych. Olej został stworzony na bazie naturalnego i niezwykle odpornego oleju tungowego. Dzięki temu impregnacja olejem zapewnia drewnianym blatom skuteczną ochronę przed wodą, plamami i wszelkimi zabrudzeniami, a powierzchnia pozostaje odporna na kontakt z gorącymi przedmiotami. Po wyschnięciu olej nadaje blatom matowe wykończenie, zachowując efekt surowego drewna.


Temperatura nakładania: temperatura pokojowa


Czas schnięcia: 24 h


Rozpuszczalność: rozpuszczalny w rozpuszczalnikach organicznych


Wydajność: 500ml do 7 m²


Narzędzia do aplikacji: pędzel, bawełniana ściereczka, pakuły bawełniane


Czyszczenie narzędzi: benzyna lakowaZawartość LZO: 326 g/l - Limit zawartości LZO Kat.5/f (FR): 400 g/l (2010)Sposób użycia

1. Dokładnie wymieszać olej  przed użyciem.
2. Nakładać na czyste i suche drewno w temperaturze pokojowej.
3. Za pomocą pędzla nałożyć pierwszą warstwę oleju zgodnie z kierunkiem włókien drewna.
4. Po około 30 minutach usunąć nadmiar oleju za pomocą czystej, suchej, bawełnianej ściereczki.
5. Pozostawić do wyschnięcia na około 4 h.
6. Nałożyć drugą warstwę oleju zgodnie z kierunkiem włókien drewna.
7. Po około 30 minutach usunąć nadmiar oleju.
8. Pozostawić do wyschnięcia na około 24 h.
9. Zalecenie - delikatnie przeszlifować powierzchnię papierem ściernym lub gąbką ścierną i odpylić.
10. Jeśli powierzchnia została przeszlifowana lub wykazuje chłonność wody, nałożyć trzecią warstwę oleju.
11. Pozostawić do wyschnięcia na około 24 h.Zalecenia

1. W przypadku surowego lub olejowanego drewna - starannie przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i odpylić.
2. W przypadku drewna lakierowanego lub malowanego -  należy usunąć warstwę  farby/lakieru przy użyciu Środka do usuwania starych powłok potem przeszlifować i odpylić.
3. W przypadku drewna woskowanego – usunąć wosk za pomocą Środka do usuwania wosku marki Colorit, przeszlifować i odpylić.
4. Aby uzyskać maksymalną ochronę blatu zalecane jest olejowanie powierzchni przynajmniej  raz w miesiącu.Zrób to sam


1. 
Drewniany blat - czemu nie


Drewniany blat codziennie narażony jest na działanie wody oraz rozmaitych środków spożywczych, dlatego też należy go starannie zabezpieczyć odpowiednim produktem. Do zabezpieczania drewnianych blatów kuchennych czy też łazienkowych polecamy Olej do blatów marki Colorit. Powierzchnię blatu z surowego drewna należy wygładzić papierem ściernym o drobnym uziarnieniu. Następnie dokładnie usuwamy pył i przecieramy miękką ściereczką lub szczoteczką. Olej przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Za pomocą pędzla lub bawełnianej ściereczki  nałożyć pierwszą warstwę Oleju do blatów zgodnie z kierunkiem włókien drewna. Przy nakładaniu pierwszej warstwy drewno należy nasączyć obficie olejem, tak aby je nasycić. Po około 30 minutach usunąć nadmiar oleju za pomocą czystej, suchej bawełnianej ściereczki i pozostawić do wyschnięcia na około 4 godziny. Nałożyć drugą warstwę oleju, po 30 minutach usunąć jego nadmiar i pozostawić do wyschnięcia na około 24 godziny. Jeśli chcemy sprawdzić czy drewno jest odpowiednio zaimpregnowane należy rozlać na blat trochę wody i obserwować czy drewno chłonie wodę. Jeśli woda pozostanie na powierzchni, to znak, że drewno zostało dostatecznie zaimpregnowane. Jeśli nie, to należy nanieść kolejną warstwę oleju, aż do nasycenia drewna. Aby uzyskać maksymalną ochronę blatu zalecamy olejowanie powierzchni przynajmniej raz w miesiącu. Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.