Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Vidaron - Olej Do Tarasów

opakowanie: 2,5L

aukcja dotyczy koloru: TEAK NATURALNY T02 PÓŁMATNowoczesny olej do drewna zawierający naturalne składniki pielęgnujące i chroniące drewno. Zabezpiecza drewno przed warunkami atmosferycznymi, ogranicza pękanie i zabrudzenie jego powierzchni. Daje półmatowe wykończenie podkreślające piękno drewna.


Główne cechy produktu:
- Podwyższona odporność na ścieranie
- Powłoka odporna na grzyby pleśniowe, siniznę i glony
- Głęboko wnika i odżywia drewno
- Chroni przed deszczem i wilgocią
- Wysoka zawartość filtrów anty UV


Zastosowanie: polecany do olejowania drewnianych tarasów. Może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń (wewnątrz z wyłączeniem parkietów i podłóg). Nie stosować na elementy pozostające w stałym kontakcie z wodą i gruntem.


Wygląd powłoki po wymalowaniu na drewnie*: półmat

* wygląd powłoki po wymalowaniu na drewnie zgodnie z zaleceniem producenta. Efekt końcowy wymalowania (stopień połysku i kolor) jest uzależniony m.in. od stopnia wyszlifowania powierzchni , gatunku drewna, jego naturalnej barwy, wilgotności, chłonności i sposobu aplikacji.


Wydajność: drewno twarde do 18 m²/L , drewno miękkie do 12 m²/L przy jednokrotnym nakładaniu.


Czas wysychania powłoki w temp. 20±2°C przy wilgotności wzg. pow. 55+5% stopień 1, najwyżej [h]: 12


Sposób stosowania

Przygotowanie podłoża: podłoże musi być czyste, suche i odtłuszczone, w przypadku renowacji całkowicie oczyszczone ze starych powłok farb czy lakierów. Przed aplikacją zaleca się przeszlifować drewno wzdłuż słoi odpowiednim papierem ściernym (120‐220) i zapolerować. Drewno powinno być wcześniej wysezonowane i wysuszone, o wilgotności nie większej niż 20% ‐ wilgotne drewno nie wchłonie oleju.

Olejowanie: wyrób dokładnie wymieszać przed użyciem, mieszanie powtarzać w czasie aplikacji. Nie rozcieńczać. Nakładać w temperaturze podłoża i otoczenia od +5ºC do +25ºC . Nakładać za pomocą pędzla lub gąbki. Należy nałożyć minimum 2 warstwy oleju. Kolejną warstwę nakładamy po min. 6 godz.. Po około 15‐20 min. od nałożenia warstwy oleju usunąć jego nadmiar z powierzchni drewna przy pomocy półsuchej gąbki lub bawełnianej szmatki. Czas schnięcia w temp. +20ºC i wilgotności względnej powietrza 55% ‐ sucha w dotyku 5 godz., pełne wyschnięcie ‐ 24 godz. Czas schnięcia zależy od wielu czynników: twardości drewna, wilgotności i temperatury powietrza, wentylacji pomieszczenia, dlatego może ulec zmianie. Efekt końcowy wymalowania (w tym stopień połysku i kolor) będzie zależał m.in. od przygotowania i rodzaju zastosowanego drewna (jego naturalnej barwy). Powierzchnie narażone bezpośrednio na ciągłe działanie warunków atmosferycznych należy olejować 1 lub 2 razy w roku. Mycie narzędzi ‐ rozcieńczalnik do wyrobów olejno-ftalowowych. Aplikacja i wysychanie oleju nie może odbywać się w złych warunkach atmosferycznych. Materiały użyte do olejowanie (szmatki, gąbki,tampony itp) po zakończeniu prac należny umieścić w metalowym opakowaniu i zalać wodą, co zapobiega samozapłonowi. Zużyty produkt i opakowanie należy dostarczyć na składowisko odpadów niebezpiecznych. W celu uzyskania jednakowego wybarwienia drewna malując wyrobami VIDARON z różnych partii produkcyjnych należy wymieszać je ze sobą przed przystąpieniem do malowania, lub malować z jednej partii produkcyjnej.


Pomieszczenia w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do
użytkowania.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...