Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Altax - olej do drewna

opakowanie: 0,75L

aukcja dotyczy koloru: KASZTAN

Cechy produktu:

- olej podkreśla rysunek drewna i wydobywa jego naturalne piękno,

- głęboko penetruje drewno, chroniąc je skutecznie przed czynnikami atmosferycznymi: wodą, wilgocią, śniegiem i promieniami UV.

- zawiera najtrwalszy olej naturalny - olej tungowy,

- nie tworzy powłoki na powierzchni drewna dzięki czemu nie łuszczy się nawet w ekstremalnych warunkach,

- zapobiega zbytniemu wysychaniu i pękaniu drewna,

- idealny do wszystkich gatunków drewna,

- umożliwia drewnu oddychanie,

- jest łatwy w nanoszeniu, odnawianiu i pielęgnacji,

- to mieszanina najwyższej jakości olejów naturalnych.

Wydajność: ok.13-33 m2/L (w zależności od twardości drewna)

Czas schnięcia: około 24 godzin. Przy niskiej temperaturze (+10 st. C) i dużej wilgotnośći powietrza (80%) czas schnięcia może się dwukrotnie wydłużyć.

Zalecana liczba warstw: do maksymalnego nasączenia drewna

Narzędzia: bawełniana szmatka, pędzel

Mycie narzędzi: benzyna lakowa

Zalecany zakres temperatur podczas malowania: min. +10 st. C, max. +25 st. C. Nie należy malować drewna nagrzanego od słońca.

Niektóre gatunki modrzewia mają w kanałach żywicznych substancje, które wchodzą w reakcję chemiczną z filtrami UV i czernieją pokrywając całą powierzchnię drewna. Dlatego do zabezpieczenia drewna modrzewiowego należy używać wersji barwnych oleju.

Altax Olej do drewna najlepiej nakładać na drewno oszlifowane (gładkie). Idealnie sprawdza się przy zabezpieczaniu zarówno drewna krajowego, jak i egzotycznego.

Drewno użytkowane na zewnątrz należy wcześniej zabezpieczyć Impregnatem gruntującym Penetrin. Penetrinu należy także użyć jeżeli drewno użytkowane wewnątrz narażone jest na biokorozję (grzyby, owady).

Instrukcja stosowania Oleju „KROK PO KROKU”:

- Przed olejowaniem drewno musi być odpowiednio przygotowane: wyszlifowane, oczyszczone i suche.

- Po otwarciu opakowania olej dokładnie wymieszać. Czynność tę należy powtarzać także podczas olejowania (co kilka minut), aby zapewnić równe wybarwienie na całej powierzchni.

Nakładanie oleju:

- Olej nanosimy pędzlem lub szmatką wcierając go w drewno wzdłuż słojów drewna za pomocą szmatki lub pędzla. Jeżeli całość oleju wchłonie się w drewno należy dołożyć małą porcję i kontynuować wcieranie. Czynności te należy powtarzać aż do momentu, w którym olej przestanie wnikać w drewno, a na powierzchni pojawią się jego smugi.

- Następnie za pomocą czystej szmatki należy usunąć całość niewchłoniętego oleju, tak aby na powierzchni drewna nie powstała powłoka.

- Pozostawić drewno na 24 godziny do całkowitego wyschnięcia.

- Po tym czasie możemy wilgotna od oleju szmatką wypolerować zaolejowaną powierzchnię, ale tak, aby nie stworzyć na niej powłoki.

- Po wyschnięciu, po ok. 24 godzinach powierzchnia jest gotowa do użytkowania.

Uwagi:

- Na raz zaolejowaną powierzchnię można stosować tylko olej. Zabezpieczone powierzchnie użytkowane na zewnątrz zaleca się pielęgnować olejem przynajmniej raz w sezonie.

- Produktu nie należy rozprowadzać metodą natryskową.

- Jeżeli drewno nie było wcześniej zabezpieczone przed biokorozją, należy przed malowaniem  zastosować impregnat gruntujący Altax.

- Przy malowaniu większych powierzchni zaleca się korzystać z produktu tej samej serii produkcyjnej.

- Naklejka kolorystyczna przedstawia jedynie kolor poglądowy, ostateczny efekt dekoracyjny zależy od gatunku oraz naturalnego koloru drewna.

- Zmiana koloru (wysycenie) nastąpi także po zastosowaniu oleju w wersji bezbarwnej.