Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Domalux Capon Extra - podkład wiążący nitro modyfikowany

opakowanie: 5LPodkład jest przeznaczony do malowania (gruntowania) drewnianych posadzek w celu stabilizowania luźnych cząstek drewna i lepszego związania poliuretanowych lakierów nawierzchniowych z podłożem drewnianym. Zapobiega ciemnieniu drewna, zmniejsza zużycie lakierów nawierzchniowych, uwypukla strukturę drewna, jest wyrobem szybkoschnącym.


Główne zalety produktu:
- mocniejsze i trwalsze przyleganie lakierów nawierzchniowych
-  uwypukla strukturę drewna
- zmniejsza zużycie lakierów nawierzchniowych
- zapobiega ciemnieniu drewna
- szybkoschnący


Wydajność przy jednej warstwie w zależności od chłonności i chropowatości podłoża: 10 m2/l


Rekomendowana ilość warstw: 1 - 2


Metoda malowania: wałek, pędzel, szpachla parkieciarska


Nanoszenie kolejnej warstwy po ok. [h], w warunkach 20 st. C i wilgotności 50%: 4


Czas wysychania powłoki w temp. 20 st. C [h]: 4


Gęstość w 20±0,5 st. C, [g/cm3], norma PN-EN ISO 2811-1: 0,85


Rozcieńczalnik: NITROL do wyrobów celulozowychPrzygotowanie podłoża

Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha, przeszlifowana papierem ściernym o granulacji 180-240 i następnie dokładnie oczyszczona z pyłu. Wszelkie pozostałości poprzednich powłok lakierowych powinny być usunięte do surowego drewna.


Lakierowanie

Przed użyciem podkład dokładnie wymieszać w opakowaniu. Podkład nakładać przy pomocy pędzla lub wałka (1-krotnie) lub szpachli parkieciarskiej (2-krotnie). Po wyschnięciu tj. po min. 4 godzinach powłokę przeszlifować papierem ściernym o granulacji 240, dokładnie odpylić. Następnie przystąpić do malowania lakierem rozpuszczalnikowym z marki Domalux: Classic, Super. W prowadzeniu dalszych prac zaleca się stosowanie do instrukcji producenta lakieru dostępnej na opakowaniu. W przypadku nakładania podkładu szpachlą parkieciarką szlifowanie nie jest konieczne.


Informacje dodatkowe

Prace powinni prowadzić wyłącznie profesjonalni wykonawcy. Podczas prac malarskich należy stosować środki ochrony osobistej. W trakcie prac i po ich zakończeniu pomieszczenia przed użytkowaniem wywietrz do zaniku charakterystycznego zapachu. W tym czasie nie powinny tam przebywać dzieci, kobiety ciężarne, alergicy, osoby cierpiące na choroby dróg oddechowych, w podeszłym wieku. Końcowe utwardzanie Niska temperatura i zawyżona wilgotność powietrza wydłuża czas schnięcia podkładu.