Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Domalux Capon Extra - podkład wiążący nitro modyfikowany

opakowanie: 5L

Podkład jest przeznaczony do malowania (gruntowania) drewnianych posadzek w celu stabilizowania luźnych cząstek drewna i lepszego związania poliuretanowych lakierów nawierzchniowych z podłożem drewnianym.

Główne zalety

- zapobiega ciemnieniu drewna

- zmniejsza zużycie lakierów nawierzchniowych

- szybkoschnący

- bezbarwny

Wydajność: do 10-12 m2 /l przy jednej warstwie w zależności od chłonności i chropowatości podłoża w zależności od warunków aplikacji i zastosowanych narzędzi

Ilość warstw:

- pędzel, wałek: 1 warswta

- szpachla parkieciarska: 2 warstwy

Nanoszenie kolejnej warstwy: po ok. 4 godzinach

Rozcieńczalnik: NITROL do wyrobów celulozowych

Sposób stosowania

Przygotowanie podłoża

- Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha, przeszlifowana papierem ściernym o granulacji 180-240 i następnie dokładnie oczyszczona z pyłu.

- Wszelkie pozostałości poprzednich powłok lakierowych powinny być usunięte do surowego drewna.

Lakierowanie

- Przed użyciem podkład dokładnie wymieszać w opakowaniu. Podkład nakładać przy pomocy pędzla lub wałka (1-krotnie) lub szpachli parkieciarskiej (2-krotnie). Po wyschnięciu tj. po min. 4 godzinach powłokę przeszlifować papierem ściernym o granulacji 240, dokładnie odpylić. Następnie przystąpić do malowania lakierem rozpuszczalnikowym z marki Domalux: Classic, Super. W prowadzeniu dalszych prac zaleca się stosowanie do instrukcji producenta lakieru dostępnej na opakowaniu. W przypadku nakładania podkładu szpachlą parkieciarką szlifowanie nie jest konieczne.

Warunki aplikacji

- Przestrzegać zalecanego nakładu.

- Nie stosować metod natrysku.

Informacje dodatkowe

- Prace malarskie powinni prowadzić wyłącznie profesjonalni wykonawcy. Podczas prac malarskich należy stosować środki ochrony osobistej.

- W trakcie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenia przed użytkowaniem wywietrz do zaniku charakterystycznego zapachu. W tym czasie nie powinny tam przebywać dzieci, kobiety ciężarne, alergicy, osoby cierpiące na choroby dróg oddechowych, w podeszłym wieku.

Końcowe utwardzenie

- Niska temperatura i zawyżona wilgotność powietrza wydłuża czas schnięcia podkładu.