Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 7.25 PLN

Colorit - Bejca Wodna do Drewna

opakowanie: 500ml

aukcja dotyczy koloru: BAMBUSBejca wodna przeznaczona jest do barwienia drewna i produktów drewnopochodnych wewnątrz pomieszczeń. Idealna do mebli, boazerii, okien, drzwi, futryn, ram, szkatułek oraz innych elementów z drewna. Bejca wnika w strukturę drewna i trwale ją barwi. Uwydatnia rysunek słojów drewna. Dzięki tikspotropowej formule jest wygodna i łatwa w stosowaniu – nie kapie. Pomalowana bejcą powierzchnia może być pokryta lakierem akrylowym do drewna marki Colorit, Woskiem do drewna marki Colorit w kolorze naturalnym (po 7 dniach) lub Patyną do drewna marki Colorit.


Zalety:
- Do mebli, drzwi, okien, ram i innych elementów dekoracyjnych z drewna
- Bezpieczna dla środowiska – ekologiczna.
- Barwi i pielęgnuje drewno.
- Odporna na działanie promieni UV.
- Szybkoschnąca.
- Bezzapachowa.
- Nie kapie – tiksotropowa formuła.
- Receptura oparta na pastach pigmentowych.
- Transparentne kolory.
- Pozwala zachować naturalny efekt surowego drewna.
- Do stosowania wewnątrz pomieszczeń


Wykończenie: matowe


Temperatura nakładania: temperatura pokojowa


Czas schnięcia: ok. 4-6 h


Rozpuszczalność: wodorozcieńczalna


Wydajność: 0,5 l do 8 m²


Narzędzia do aplikacji: pędzel, bawełniana ściereczka, pakuły bawełniane


Czyszczenie narzędzi: woda


Zawartość LZO: Limit zawartości LZO Kat.6/f (FW) 130 g/l (2010), produkt zawiera 0 g/lSposób użycia

1. Stosować na czyste, suche drewno
2. Dobrze wymieszać przed użyciem
3. Za pomocą pędzelka, miękkiej bawełnianej szmatki lub pakuł bawełnianych równomiernie nakładać bejcę na powierzchnię, zgodnie z kierunkiem włókien drewna
4. Pozostawić do wyschnięcia na około 4-6 h
5. Nanieść wybrane wykończenie (np. lakier akrylowy do drewna lub wosk do drewna w paście marki Colorit)Zalecenia

1. Drewno surowe przed bejcowaniem należy starannie przeszlifować papierem ściernym i odpylić
2. Drewno lakierowane lub malowane – należy usnąć powłokę za pomocą Środka do usuwania starych powłok, następnie przeszlifować i odpylić
3. Drewno woskowane- usunąć wosk za pomocą Środka do usuwania wosku marki Colorit, przeszlifować papierem ściernym i odpylić
4. Aby uzyskać ciemniejszy odcień należy nanieść drugą warstwę bejcy
5. Nakładać w temperaturze pokojowej
6. Efekt wybarwienia może różnić się w zależności od gatunku drewna, należy więc przeprowadzić próbę na niewielkiej powierzchni


Odcień podany na opakowaniu jest odcieniem przybliżonym. Drewno jest produktem naturalnym, dlatego po wybarwieniu możliwe są nieznaczne odchylenia kolorystyczne spowodowane różnicami w strukturze drewna. Odcień może również ulec zmianie w zależności od metody przygotowania podłoża, rodzaju drewna czy techniki nakładania produktu. Zaleca się wykonanie wybarwienia próbnego.Zrób to sam

1. Kolorowe zabawki dla Twojego dziecka


Obecnie w ofercie wielu sklepów znajduje się duży wybór zabawek wykonanych z surowego drewna. Niezwykle przyjazne i bezpieczne dla dzieci są doceniane przez rodziców i same dzieci. W prosty sposób można je uatrakcyjnić nadając im kolor. Możemy to zrobić używając jednego kilku produktów.

Bejca - nanieść wybrany kolor Bejcy wodnej do drewna marki Colorit na czyste i suche drewno. W celu uzyskania intensywniejszego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Drewno po zabejcowaniu powinniśmy zabezpieczyć Lakierem akrylowym do drewna marki Colorit w celu przedłużenia trwałości powierzchni zabawki.

Pastelowa farba do drewna - zabawkę można pomalować ekologiczną akrylową Pastelową farbą do drewna marki Colorit. Do wyboru 8 atrakcyjnych kolorów.

Niedużym nakładem pracy i dzięki prostym zabiegom zabawki naszego dziecka będą atrakcyjne i niepowtarzalne.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.


2. Nowe życie starych mebli


Zaczynamy od usunięcia starej powłoki za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego, specjalnego preparatu do usuwania starych powłok lub Środka do usuwania wosku marki Colorit. Aby nie zarysować mebla przesuwamy papierem ściernym wzdłuż słojów drewna, a następnie odpylamy.

W wielu domach znajdzie się szafka, stół czy krzesło, które są zniszczone. Niekoniecznie musimy się ich pozbywać. Wystarczy nam jedno popołudnie, aby przywrócić im dawną świetność.

Po oczyszczeniu powierzchni drewna można przystąpić do nałożenia odpowiedniego produktu na drewno. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, meble możemy odnowić na kilka sposobów używając w tym celu różnych produktów.

Bejca - nanieść wybrany kolor Bejcy do drewna marki Colorit na czyste i suche drewno. W celu uzyskania intensywnego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Dodatkowy efekt dekoracyjny osiągniemy przez nałożenie na zabejcowaną powierzchnię Patyny do drewna marki Colorit w kolorach: złoto, srebro, miedź czy szmaragd. Drewno po zabejcowaniu zalecamy zabezpieczyć Lakierem akrylowym marki Colorit lub Woskiem do drewna w paście marki Colorit w kolorze naturalnym.

Woski – na oczyszczoną nałożyć w wybranym kolorze Wosk do drewna w paście lub Wosk do drewna w płynie marki Colorit. W celu uzyskania efektu bielonego drewna polecamy użyć Wosk do bielenia marki Colorit. Taka powierzchnia nie wymaga już dodatkowego zabezpieczania innymi produktami.

Farba – po usunięciu starej powłoki mebel możemy pomalować jednym z 8 kolorów Pastelowej farby do drewna marki Colorit.

Oleje – po przygotowaniu powierzchni mebla, tak aby drewno było czyste i surowe można użyć Oleju do mebli marki Colorit. Zabezpieczona olejem powierzchnia starzeje się w sposób naturalny i co ważne nie wymaga już innego wykończenia.

Lakierobejca – przygotowany do renowacji mebel można zabezpieczyć również Lakierobejcą do drewna marki Colorit. W jednym produkcie stosujemy bejcę i lakier. Do wyboru 10 atrakcyjnych kolorów.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.


3. Szkatułka – Twoja biżuteria „pod kontrolą”


Do wykonania jedynej i unikatowej szkatułki na biżuterię potrzebujemy gotową szkatułkę wykonaną z surowego drewna, wolne popołudnie i trochę fantazji. Możemy ją udekorować używając jednego z wybranych produktów marki Colorit.

Jeśli drewno jest ładne i chcemy zachować jego naturalny wygląd, w celu zabezpieczenia, możemy pomalować je jedynie Lakierem akrylowym marki Colorit.

Szkatułkę można również pomalować na wybrany kolor, używając Bejcy wodnej do drewna marki Colorit. Bejcę należy nanieść na drewno pędzlem, bawełnianą ściereczką lub pakułami. W celu uzyskania intensywniejszego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Drewno po zabejcowaniu zalecamy zabezpieczyć Lakierem akrylowym do drewna marki Colorit lub Woskiem do drewna w paście marki Colorit w kolorze naturalnym (po 7 dniach).

Szkatułkę na biżuterię można pomalować też akrylową Pastelową farbą do drewna marki Colorit. Do wyboru 8 pastelowych kolorów.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.


4. Zatrzymaj chwilę - ramki do zdjęć


Do wykonania jedynej i niepowtarzalnej ramki potrzebujemy ramkę z surowego drewna. Możemy ją udekorować używając jednego z wybranych produktów marki Colorit.

Jeśli drewno jest ładne i chcemy zachować jego naturalny wygląd, w celu zabezpieczenia, możemy pomalować je jedynie Lakierem akrylowym marki Colorit.

Ramce można również nadać kolor, używając Bejcy wodnej do drewna marki Colorit. Wybrany kolor bejcy należy nanieść na drewnianą ramkę. W celu uzyskania intensywniejszego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Drewno po zabejcowaniu zalecamy zabezpieczyć Lakierem akrylowym do drewna marki Colorit lub Woskiem do drewna w paście marki Colorit w kolorze naturalnym (po 7 dniach).

Ramkę do zdjęć można pomalować też akrylową Pastelową farbą do drewna marki Colorit. Do wyboru 8 pastelowych kolorów.

Ramkę można udekorować przyklejonymi suchymi kwiatami, muszelkami, kawałkami materiału itp. Dzięki tym prostym zabiegom stworzymy niepowtarzalny przedmiot, który może zdobić nasze wnętrze lub może stać się oryginalnym prezentem.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...