Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Bondex Satin Finish - Lakierobejca ekstremalnie odporna na warunki atmosferyczne

opakowanie: 5L

aukcja dotyczy koloru: SEKWOJA

Wysokiej jakości lakierobejca przeznaczona do konserwacji i zdobienia wszelkich konstrukcji i elementów drewnianych na zewnątrz. Zapewnia doskonałą ochronę powłoki przed grzybami, pleśnią, promieniami UV i wodą. Tworzy gładką powłokę o satynowym połysku, która nie łuszczy się i nie pęka oraz jest wysoce odporna mechanicznie. Zapewnia ochronę drewna do 8 lat (dla powierzchni pionowych, w zależności od warunków eksploatacji).

Właściwości produktu:

- Maksymalna ochrona przed promieniami UV i wodą

- Skuteczna ochrona przed grzybami i pleśnią

- Trwała, elastyczna powłoka o eleganckim, satynowym połysku

Ilość warstw: 2-3

Czas schnięcia powłoki w 23±2 °C, wilg. 60%, [h]: Pyłosuchość 4-6h

Nanoszenie drugiej warstwy, [h]: po 16 h

Wydajność przy jednej warstwie, w zależności od chłonności i chropowatości podłoża: 10 - 15 m2 /l

Rozcieńczalnik: rozcieńczalnik do wyrobów ftalowych ogólnego stosowania

Metoda malowania: Pędzel, pistolet natryskowy

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być czyste, zdrowe i suche. Dopuszczalna wilgotność drewna max. 16%. Usunąć stare, luźno związane powłoki malarskie i lakiernicze oraz ślady sinizny i pleśni. Dobrze związane powłoki lakierowe należy zmatowić i odpylić. W celu uzyskania ochrony biologicznej drewno surowe należy zagruntować impregnatem BONDEX Wood Preserver.

Lakierowanie

Przed użyciem starannie wymieszać. Nakładać 2-3 warstwy pędzlem lub metodą natryskową. W przypadku jasnych kolorów zaleca się zastosowanie 3 warstw lakierobejcy. Bezbarwnej wersji Bondex Extreme Wood Care używać wyłącznie do rozjaśniania odcieni (maks. 25%) lub jako ostatniej powłoki wykończeniowej. Nie używać w temperaturze podłoża i otoczenia poniżej +5°C i wilgotności pow. 80%. Po użyciu pojemnik dokładnie zamknąć.

Ochrona*

Do 8 lat ochrony dla powierzchni pionowych, w zależności od warunków eksploatacji i aplikacji:

- Aplikacja na prawidłowo przygotowane, niezainfekowane i wysezonowane drewno odpowiedniej wilgotności (wilgotność względna max. 12%).

- Aplikacji zgodnie z zaleceniami producenta: impregnacja drewna surowego za pomocą impregnatu bezbarwnego Bondex Wood Preserver (2 warstwy) następnie nałożenie 2- 3 warstw lakierobejcy - na podłożach eksploatowanych na zewnątrz.

- Dla powierzchni pionowych przy braku silnego nasłonecznienia, w miejscu przewiewnym i niezawilgoconym.