Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
W celu sprawdzenia dostępności proszę dzwonić lub napisać wiadomość. Kliknij aby otrzymać informację, gdy produkt będzie dostępny

Domalux Bezzapachowy - lakier akrylowy wewnętrzny

opakowanie: 5L

aukcja dotyczy efektu: połysk


Nowoczesny lakier akrylowy opracowany z wykorzystaniem nanotechnologii przeznaczony jest do malowania mebli, boazerii, przedmiotów drewnianych i drewnopochodnych wewnątrz pomieszczeń nienarażonych na działanie wody i innych agresywnych mediów.

Lakier ze względu na cechy ekologiczne szczególnie polecany jest do malowania drewna w szpitalach, żłobkach, przedszkolach, szkołach i pomieszczeniach mieszkalnych.

Zastosowana nanotechnologia zapewnia wyższą odporność mechaniczną i trwałość powłoki lakierowej oraz dłuższy czas użytkowania.

W zależności od wybranego aspektu wykończenia, uzyskana powłoka charakteryzuje się wysokim połyskiem znakomicie podkreślającym strukturę drewna lub subtelnym półmatem wydobywającym naturalny urok lakierowanej powierzchni.

Główne zalety
- trwały i odporny
- szybkoschnący, hipoalergiczny

Wydajność: do 8-10 m2 /l przy jednej warstwie w zależności od chłonności i chropowatości podłoża w zależności od warunków aplikacji i zastosowanych narzędzi


Ilość warstw: 2 warstwy

Nanoszenie kolejnej warstwy: po ok. 6 godzinach

Rozcieńczalnik: woda

Sposób stosowania

Przygotowanie podłoża

- Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, gładka, przeszlifowana papierem ściernym 180-240 i następnie dokładnie oczyszczona z pyłu. Stare powłoki lakierowe należy usunąć.

Lakierowanie

- Lakier przed użyciem należy starannie wymieszać w oryginalnym opakowaniu. Stosować w postaci handlowej lub rozcieńczyć woda pitną (max 5%).
- Po nałożeniu pierwszej warstwy, po czasie co najmniej 6h powierzchnię polakierowaną przeszlifować papierem ściernym o granulacji 180-240, dokładnie odpylić, przetrzeć szmatką, a następnie nałożyć drugą warstwę lakieru.

Warunki aplikacji

- Malować w temperaturze 15 ÷ 25°C.

Informacje dodatkowe
- Uzyskana powłoka znakomicie podkreśla strukturę drewna.
- Lakier nie nadaje się do malowania podłóg. W tym celu polecane są lakiery do parkietów marki Domalux.
- W trakcie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenia przed użytkowaniem wywietrz do zaniku charakterystycznego zapachu.


Końcowe utwardzenie
- Krótki czas schnięcia umożliwia wykonanie większości prac malarskich w ciągu jednego dnia.

Polecamy