Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 7.25 PLN

Colorit - Lakier Akrylowy do Drewna

opakowanie: 375ml

aukcja dotyczy efektu: PÓŁMATEkologiczny lakier akrylowy do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Oparty na bazie specjalnych żywic akrylowych do ochrony i dekoracyjnego malowania mebli, boazerii, balustrad, ościeżnic, okien, drzwi, elewacji itp. wykonanych z drewna lub materiałów drewnopochodnych, nie narażonych na długotrwałe działanie wody oraz agresywnych substancji. Zalecany do malowania wszystkich gatunków drewna, zarówno egzotycznego, jak i europejskiego. Produkt nadaje się do stosowania w obiektach użyteczności publicznej. Tiksotropowa konsystencja gwarantuje komfort stosowania - nie kapie. Produkt ekologiczny, bezpieczny dla użytkownika i środowiska.


Zalety:
- Chroni przed promieniowaniem UV
- Zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz
- Nie kapie! Tiksotropowa formuła.
- Dekoruje drewno podkreślając rysunek słojów 
- Nie żółknie
- Bezpodkładowy
- Bezzapachowy
- Szybkoschnący
- Idealny jako ostateczne wykończenie dla BEJC WODNYCH COLORIT
- Przyjazny dla użytkownika i środowiska naturalnego
- Nadaje się do stosowania w obiektach użyteczności publicznej
- Doskonały jako warstwa wykończeniowa i podkład – wielowarstwowy.
- Odporny na zadrapania, rysy i uderzenia.
- Łagodna formuła, korzystna dla osób wrażliwych, nie zawiera rozpuszczalników.
- Bardzo łatwy w aplikacji.
- Super wydajny.


Kolor: mleczny, po wyschnięciu bezbarwny


Temperatura nakładania: zalecane warunki + 15ºC do + 25ºC


Czas schnięcia: kolejna warstwa po 4 h


Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie


Wydajność: 1L do 12 m²


Narzędzia do aplikacji: zwarta pianka poliuretanowa, wałek z krótkim włosiem, miękki pędzel do farb wodnych


Czyszczenie narzędzi: woda z dodatkiem detergentu


Zawartość LZO: Limit zawartości LZO Kat.5/e (FW): 130 g/l (2010), produkt zawiera max.15 g/lSposób użycia

1. Stosować na czyste, odpylone i suche drewno.
2. Używać wyłącznie czystych i suchych narzędzi.
3. Narzędzia malarskie w czasie przerw w pracy należy bezwzględnie umyć.
4. Malowanie można prowadzić w temp. + 10ºC do + 30ºC (zalecane warunki temperaturowe to .+ 15ºC do + 25ºC) – dotyczy również temperatury podłoża.
5. Lakier nakładać pędzlem, wałkiem lub zwartą pianką poliuretanową.
6. Pozostawić do wyschnięcia na ok.4 h (przy 20 ºC i wilgotności 65%).
7. Po nałożeniu pierwszej warstwy powierzchnię można delikatnie zmatowić papierem ściernym lub kostką ścierną o granulacji 220, a następnie odpylić.
8. Dla osiągnięcia pełnego efektu dekoracyjnego zaleca się nakładanie 2-3 warstw.


Zalecenia

1. Drewno lakierowane lub malowane – starannie przeszlifować papierem ściernym;  jeśli lakier się łuszczy należy usunąć go Środkiem do usuwania starych powłok.
2. Drewno woskowane - usunąć wosk za pomocą Środka do usuwania wosku Colorit, przeszlifować papierem ściernym i odpylić.
3. W przypadku surowego drewna – starannie przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i odpylić.
4. Mleczny odcień płynnego lakieru znika  podczas schnięcia.Zrób to sam

1. Kolorowe zabawki dla Twojego dziecka


Obecnie w ofercie wielu sklepów znajduje się duży wybór zabawek wykonanych z surowego drewna. Niezwykle przyjazne i bezpieczne dla dzieci są doceniane przez rodziców i same dzieci. W prosty sposób można je uatrakcyjnić nadając im kolor. Możemy to zrobić używając jednego kilku produktów.

Bejca - nanieść wybrany kolor Bejcy wodnej do drewna marki Colorit na czyste i suche drewno. W celu uzyskania intensywniejszego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Drewno po zabejcowaniu powinniśmy zabezpieczyć Lakierem akrylowym do drewna marki Colorit w celu przedłużenia trwałości powierzchni zabawki.

Pastelowa farba do drewna - zabawkę można pomalować ekologiczną akrylową Pastelową farbą do drewna marki Colorit. Do wyboru 8 atrakcyjnych kolorów.

Niedużym nakładem pracy i dzięki prostym zabiegom zabawki naszego dziecka będą atrakcyjne i niepowtarzalne.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.


2. Nowe życie starych mebli


Zaczynamy od usunięcia starej powłoki za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego, specjalnego preparatu do usuwania starych powłok lub Środka do usuwania wosku marki Colorit. Aby nie zarysować mebla przesuwamy papierem ściernym wzdłuż słojów drewna, a następnie odpylamy.

W wielu domach znajdzie się szafka, stół czy krzesło, które są zniszczone. Niekoniecznie musimy się ich pozbywać. Wystarczy nam jedno popołudnie, aby przywrócić im dawną świetność.

Po oczyszczeniu powierzchni drewna można przystąpić do nałożenia odpowiedniego produktu na drewno. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, meble możemy odnowić na kilka sposobów używając w tym celu różnych produktów.

Bejca - nanieść wybrany kolor Bejcy do drewna marki Colorit na czyste i suche drewno. W celu uzyskania intensywnego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Dodatkowy efekt dekoracyjny osiągniemy przez nałożenie na zabejcowaną powierzchnię Patyny do drewna marki Colorit w kolorach: złoto, srebro, miedź czy szmaragd. Drewno po zabejcowaniu zalecamy zabezpieczyć Lakierem akrylowym marki Colorit lub Woskiem do drewna w paście marki Colorit w kolorze naturalnym.

Woski – na oczyszczoną nałożyć w wybranym kolorze Wosk do drewna w paście lub Wosk do drewna w płynie marki Colorit. W celu uzyskania efektu bielonego drewna polecamy użyć Wosk do bielenia marki Colorit. Taka powierzchnia nie wymaga już dodatkowego zabezpieczania innymi produktami.

Farba – po usunięciu starej powłoki mebel możemy pomalować jednym z 8 kolorów Pastelowej farby do drewna marki Colorit.

Oleje – po przygotowaniu powierzchni mebla, tak aby drewno było czyste i surowe można użyć Oleju do mebli marki Colorit. Zabezpieczona olejem powierzchnia starzeje się w sposób naturalny i co ważne nie wymaga już innego wykończenia.

Lakierobejca – przygotowany do renowacji mebel można zabezpieczyć również Lakierobejcą do drewna marki Colorit. W jednym produkcie stosujemy bejcę i lakier. Do wyboru 10 atrakcyjnych kolorów.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.


3. Szkatułka – Twoja biżuteria „pod kontrolą”


Do wykonania jedynej i unikatowej szkatułki na biżuterię potrzebujemy gotową szkatułkę wykonaną z surowego drewna, wolne popołudnie i trochę fantazji. Możemy ją udekorować używając jednego z wybranych produktów marki Colorit.

Jeśli drewno jest ładne i chcemy zachować jego naturalny wygląd, w celu zabezpieczenia, możemy pomalować je jedynie Lakierem akrylowym marki Colorit.

Szkatułkę można również pomalować na wybrany kolor, używając Bejcy wodnej do drewna marki Colorit. Bejcę należy nanieść na drewno pędzlem, bawełnianą ściereczką lub pakułami. W celu uzyskania intensywniejszego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Drewno po zabejcowaniu zalecamy zabezpieczyć Lakierem akrylowym do drewna marki Colorit lub Woskiem do drewna w paście marki Colorit w kolorze naturalnym (po 7 dniach).

Szkatułkę na biżuterię można pomalować też akrylową Pastelową farbą do drewna marki Colorit. Do wyboru 8 pastelowych kolorów.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.


4. Zatrzymaj chwilę - ramki do zdjęć


Do wykonania jedynej i niepowtarzalnej ramki potrzebujemy ramkę z surowego drewna. Możemy ją udekorować używając jednego z wybranych produktów marki Colorit.

Jeśli drewno jest ładne i chcemy zachować jego naturalny wygląd, w celu zabezpieczenia, możemy pomalować je jedynie Lakierem akrylowym marki Colorit.

Ramce można również nadać kolor, używając Bejcy wodnej do drewna marki Colorit. Wybrany kolor bejcy należy nanieść na drewnianą ramkę. W celu uzyskania intensywniejszego koloru zalecamy nanieść 2 warstwy. Drewno po zabejcowaniu zalecamy zabezpieczyć Lakierem akrylowym do drewna marki Colorit lub Woskiem do drewna w paście marki Colorit w kolorze naturalnym (po 7 dniach).

Ramkę do zdjęć można pomalować też akrylową Pastelową farbą do drewna marki Colorit. Do wyboru 8 pastelowych kolorów.

Ramkę można udekorować przyklejonymi suchymi kwiatami, muszelkami, kawałkami materiału itp. Dzięki tym prostym zabiegom stworzymy niepowtarzalny przedmiot, który może zdobić nasze wnętrze lub może stać się oryginalnym prezentem.

Wszystkie produkty należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. 

Przed rozpoczęciem pracy zalecamy próbne naniesienie produktu na niewielką powierzchnię.